Intrebare benzina rezervor?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Intrebare benzina rezervor?

    Imi ajunge un rezervor de benzina pt a trece Bulgaria?(traseul este Bucuresti -Grecia mai exact Volos)Masina este un Logan 1,4 benzina.
    AC/DC- RIDE ON

  • #2
    Iti ajunge , pana-n Volos sunt 850 - 900 km . Daca totusi ai nevoie alimenteaza de la benzinarii mari , la bulgari iti recomand Omv , urmata de Shell . In Grecia cea mai cunoscuta pt noi este Shell . Daca nu cunosti drumul te pot ajuta .
    B -X X - DDF x 2

    :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

    Comment


    • #3
      Nu iti ajunge.In mare cu un plin faci maxim 700 de km.Si asta la un condus cat mai economicos.
      sigpic

      Comment


      • #4
        Pai fa si tu un calcul cati km sunt de la bucuresti pana unde vrei sa ajungi si cu un plin adica 50l si un consum mediu de sa zicem 6,5 - 7 l/100km mergi cam 700-750 km.
        Loganul Meu !

        Comment


        • #5
          Daca mergi pe traseul Ruse-Sofia-Chuchuliovo (aproape de granita cu Grecia) iti ajunge sa treci Bulgaria cu un rezervor. Ruse-Chuchuliovo sunt cincisute si ceva de km. Probabil o sa alimentezi in Grecia. In Grecia benzina este pana intr-un Euro. La fel ca si FLORIN77, iti recomand Shell. Ai grija la Bulgari, nu opri decat daca este necesar (pauza de pi patrat ) Si incearca sa respecti pe cat posibil regulile de circulatie, au politistii bulgari o foame in ei... Mie de Bulgaria si de Ungaria mi-e cel mai scarba si nici sa ma duc la buda nu-mi vine sa opresc. In nici un caz sa nu-ti vina ideea sa cumperi ceva de la bulgari din benzinarii, iti fac o paritate leva-euro de te doare capu'.
          Last edited by vitriol; 16 February 2009, 11:03.
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • #6
            tie frica ca benzina de la bulgari ca e proasta, de nu vrei sa alimenetezi de la ei?
            fara linkuri externe in semnatura

            Comment


            • #7
              NU...omului ii este frica ca ramane fara masina, bani, telefon, etc
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • #8
                poti sa bagi 60-65 l in rezervor ca popa ,chiar mai mult daca vrei sa eviti benzinariile din bulgaria
                baiatu cu lenuta monteza filtre polen , alarme si alte cele

                Comment


                • #9
                  Cu un rezervor ajungi in Grecia . Faci plinul la iesirea din tara , daca iesi pe Giurgiu in vama sunt 2 Petrom . Mai ai un Mol la intrarea in Giurgiu . Drumul , simplu : Ruse , Sofia , Kulata , Seres , Salonic sau Tessaloniki ( cum naiba se scrie in limba lor ca nu mai stiu cu i sau Y ) . Sau din vama tii drumul de Atena .

                  Votriol , Ciufulitu ala e pe drumul spre Kulata ?
                  B -X X - DDF x 2

                  :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                  Comment


                  • #10
                    Iti ajunge lejer..poate doar daca o sa mergi cu 140+ sa nu iti ajunga. Mie mi-a ajuns un plin la un traseu de vreo 700km prin tzara. Tu o sa ai si ceva autostrada unde se merge constant.
                    Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                    Comment


                    • #11
                      Cu 5km inainte de Kulata era un indicator spre stanga cu Ciufulitu asta. M-a amuzat si nici macar nu stiu daca am retinut corect. A ramas ca un punct de reper. Cum sa uiti asa ceva: Chuchuliovo!
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment


                      • #12
                        De mentionat ca nu e indicat sa pui mai mult de 50L...
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by darksid3 View Post
                          NU...omului ii este frica ca ramane fara masina, bani, telefon, etc
                          Asa este !(prietenul meu Grec a patito in Bulgaria,fara telefoane ,bani,haine si cateva casolete de mici).Multam pt informatii!Masina este relativ noua, (4700Km,2008 aprilie) nu prea am mers cu ea deoarece am masina de serviciu.Iti da voie la granita cu o canistra de benzina?(plina)
                          AC/DC- RIDE ON

                          Comment


                          • #14
                            bulgaria nu e tara de vizitat, ci de tranzitat. cred ca daca alimentezi la granita si faci plinul, nu mai ai nevoie de o canistra cu tine ca sa treci tara
                            Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                            Comment


                            • #15
                              Nu stiu daca iti da voie cu canistra, eu zic sa alimentezi o data si in Bulgaria, baga-te la un omv, sau o benzinarie mare, sa fii atent la persoanele din jur, ma gandesc ca nu esti singur in masina. E riscant sa mergi pana la ultima picatura, daca ramai in pana de combustibil, ce faci?
                              Last edited by dani p; 16 February 2009, 18:56.
                              niciodata sa nu contrazici o femeie......o va face ea singura dupa 5 minute...

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google