Simulatoare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Simulatoare

    In general am fost adeptul jocurilor care merg pe realism in detrimentul graficii, asa ca, zilele trecute, cautand, am dat peste ceva "simulator" si anume: "Racer" http://www.racer.nl/ care pare destul de fainut daca ai timp sa te joci cu setarile ca e un cosmar la inceput. Partea frumoasa e ca am gasit versiuni "reale", NU de curse, ale: eternei Dacia 1310, Loganului si masini de astea stok(cred ca sunt realtiv usor editabile masinile, are o gramada de editoare pe care inca nu leam dibuit dar oricum...) + are suport multiplayer. Deocamdata am reusit sa ma joc doar cu tastatura(si nu e prea placut), volanul cu force face niste figuri dubioase, inca nu am reusits a il configurez... Oricum pare ceva cu potential... downloadat-il(e freeware si e vreo 50MB parca... oricum ceva mic). Aici gasiti masini, circuite ca jocu "chel" are numa o masina si un circuit: http://www.iroker.com/news.php Eu din pacate inca am probleme ca nu reusesc sa fac sa se auda sunetul motorului la dacia(atat logan cat si 1310).
    Astept de asemenea raspunsuri/pareri la intrebarea:Care e cel mai real simulator/joc pt masini?

    PS:eu am luat versiunea beta, ultima.

  • #2
    Daca racer e simulator atunci LFS ce mai e?
    numar secundele

    Comment


    • #3
      poi da... intradevar LFS e pedeparte cel mai cel in domeniu de realism! nici nu se pune problema, dar ma deranjeaza faptul ca nu e deschis spre 3rd party content... nu se poate cutomiza, adauga nimica, doar ce dau ei in pachetul original. Oricum il am si pe ala(torent nu cumparat ) si cu un volan e bestial jocu...

      Comment


      • #4
        richard burns rallye, un simulator bestial. nu se poate juca din tastatura, e criminal controlul masinii. tine cont de orice setare, orice modificare a scenariului, e totul cat se poate de realist. si grafica e mai mult decat ok
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • #5
          Cele mai bune simulatoare mi se par BMW M3 Challenge, World Racing 2 si Toca Race Diver 2, dar jucate cu volanul.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #6
            da, uitasem de toca...
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • #7
              Collin McRae ?...

              Comment


              • #8
                si logan in ce jocuri lati jucat pana acum? (preferabil versiuni asemanatoare in performanta cu realitatea) si in care din ele va placut mai mult?

                Comment


                • #9
                  In San Andreas este Loganul si in NFS Most Wanted.
                  Asta pe langa Racer.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • #10
                    toca race 3; collin mcrae dirt; f1 2002
                    If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

                    Comment


                    • #11
                      f1 2002 are si mod: GT Racing 2002.

                      si rFactor mia placut ca simulator, are vreo 4 genuri de curse.

                      Comment


                      • #12
                        vreau si eu un site de unde pot downloda un joc cu loganul
                        Daca aveti moderatori scapati de ai si daca nu aveti sa nu va luati

                        Comment


                        • #13
                          Racer http://www.racer.nl/

                          Comment


                          • #14
                            Am jucat cu Loganul in NFSMW dar a disparut singur din joc,a tinut cateva zile.
                            Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                            Comment


                            • #15
                              am gasit aici toate modelele de Dacia pt. racer

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google