Raliuri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Nici eu nu cred ca guvernul francez arunca fitile. Ce mama naibii aveau cu raliul idiotii astia de teroristi. Ce arabi nu erau inscrisi la raliu?
    Cel mai lent 1,6 8v

    Comment


    • #47
      rocri, tu incerci sa intelegi gandirea unor dezaxati religiosi? pt aia nu conteaza altceva decat "location, aglomeration, bum!"
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • #48
        Cand am aflat vestea a fost unul dintre momentele alea cand vrei sa-i strangi de gat cu mainile goale. Cand au intrat in WTC cu avioanele am fost stupefiat, cand au omorat-o pe Buttho mi-a parut rau dar acum am avut o stare vecina cu nebunia. Singurele momente cand mai am asemnea accese de furie sunt cand vad copiii ucisi sau batrani chinuiti. Asta e niste dezaxati care invoca religia pentru a-si motiva ura fata de oameni.
        Cel mai lent 1,6 8v

        Comment


        • #49
          desi ofialii dakar-uli spun a s-au pus pe treaba nu vad ce traseu se mai poate face in africa, ca nici in egipt cum au mai fost acu citiva ani nu pot ajunge din cauza situatiei din algeria, singura solutie ar fi sa se plimbe prin maroc singura tara mai stabila din zona si in loc de dakar s-ai spuna casablanca.
          de altfel directorul de la KTM a spus ca ar fi trebuit sa se tina etapele din maroc si apoi sa opreasca raliul in felul asta isi scoteau si sponsorii din paguba, asa la anu or sa vina doar echipele de uzina, privati nu cred sa fie multi ca nu stiu cum poti convinge un sponsor sa investeasca in ceva ce nu stie daca se va tine, la asta m-am referit cind am spus de ai nostri daca or mai putea sa participe la anu.

          Comment


          • #50
            conform eurosport e posibil ca in Mai sa se tina o cursa cu participarea concurentilor de la dakar care va avea ca traseu Ungaria si Romania.

            Comment


            • #51
              Originally posted by gabriel View Post
              conform eurosport e posibil ca in Mai sa se tina o cursa cu participarea concurentilor de la dakar care va avea ca traseu Ungaria si Romania.
              la ce drumuri avem noi, probabail ca nu-i mare diferenta fata de dakar, dar ungurii chiar stau mai bine si la capitolul "sosele"
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • #52
                din pacate se intimpla ce am prevazut, raliul safari se alerga in Kenya in cupa intercontinentala (antecamera wrc pt. pilotii tineri) sa anulat anul acesta din motive de securitate.

                Comment


                • #53
                  deci se duce dracului morsportul, asa, incet-incet...und nu se poate cu regulamentul, au grija alti cretini sa nu se tina concursuri. bine, ideea lor nu-i de a-i impiedica pe unii sa alerge masinile, dar inevitabil se ajunge si la asta. gabi, io sincer inca sper sa ne inselam si anul viitor sa se revina la normalitate
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • #54
                    si eu sper, dar organizatorii dakar-ului au anuntat pierderi de 100 milioane $ pt. ca s-a anulat cursa si cred ca au si cheltuit o parte din bani si cauta sa faca o replica mai mica numai sa se vada sponsorii la tv, ca aftfel la anu nu stiu cine mai baga bani in cursa asta.
                    plus ca e o chiestie si de moral daca nu pot face o replica anul asta ori unde in lume la anu o sa fie mai greu sa adune concurenti.

                    Comment


                    • #55
                      De cand am fost copilot de raliu pt o zi!!!Am si filmulete dar nu le gasesc!
                      Attached Files
                      Frana de mana trasa pana in tavan,treapta a-II-a cu pedala in fund.....peste 5000 rpm=DRIFT nu altceva!

                      Comment


                      • #56
                        Loeb a cistigat Monte Carlo, daca continua in felul asta o sa fie un Shmy al raliurilor si cred ca o sa omoare de tot wrc-ul mai ales in contextul international (curse anulate din motive de securitate a concurentilor).
                        dar poate e bine ca la nivel european poate pot face fata si ai nostri cu cheltuielile si se ridica si ei.

                        Comment


                        • #57
                          da, am auzit (eram pe drum) ca Loeb a castigat. sincer sunt cam dezamagit, desi de schumy nu eram dezamagit cand castiga (nu-s fan scumy, dar fan ferarri). la raliuri sper sa revina subaru intr-un final, ca de cativa ani numa se fac de ras. de mitsubishi nu mai vorbesc...mai sunt baietii aia tinerei, sordo, hirvonen si atkinson, sper sa primeasca odata masini calumea...
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • #58
                            conform eurosport in Aprilie se va tine "central europe rally" in cadrul Dakar series pe un traseu de 4800 km. prin Ungaria si Romania la care vor participa majoritatea concurentilor din Europa care erau inscrisi la Dakar.

                            Comment


                            • #59
                              Jari-Matti Latvala la 22 de ani a devanit cel mai tinar cistigator de raliu in wrc a cistigat raliul Suediei, care in acest an a avut parte si de citeva etape cu macadam fara zapada lucru foarte neobisnuit pt. Suedia.

                              Comment


                              • #60
                                astept sa vina odata .. cred ca ma duc la sovata ca sa il vad .. cand va fii sper sa treaca vremea
                                Its just a car ...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google