Stiri din tenis

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • In acest topic si eu am criticat-o pe Simona; dar n-am jignit-o. Si nu cred ca am dreptul, nici eu nici altii sa o faca. In rest, fireste putem sa ne declaram in orice fel, legat de jocul acestei fete.
    Originally posted by IancuMIC View Post
    Mda; gluma se ingroasa iar Simona cred ca ar trebui sa inceapa sa se gandeasca la alt sport. Sau sa renunte.
    Chestiunea cu...piciorul e deja fumata.
    Sa te prezinti la un asemenea nivel e mai mult decat rusinos.
    Cred ca esenta articolului se prezinta aici:
    Totuşi, ce ne recomandă pe noi, românii, să o criticăm dur pe o domnişoara din Constanţa, care de mică a făcut tenis pe banii familiei ei şi pe munca ei [...] Simona Halep atât poate, atât joacă, atât câştigă
    Se incumeta cineva dintre cei care o injura sau jignesc pe fata asta, sa raspunda la aceasta intrebare?
    ...
    Referitor la faza cu tipatul la ultima minge din meciul cu Konta, nu am vazut sa invoce cineva ca de aia a pierdut Simona; conexiuni tendentioase orice discutii pe aceasta tema.
    Ma asteptam sa se rejoace punctul; oricum meciul era pierdut.
    Pana la urma Simona a inceput sa piarda teren, inca din setul al 2 lea; se vedea cat de colo ca e in urmarirea adversarei, aflata cu o lungime inaintea ei.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • G. Muguruza si R. Federer, sunt castigatorii de anul acesta de la Wimbledon.
      De remarcat jocul excelent al "batranului" Federer, care joaca tenis la cel mai inalt nivel, la 36 de ani; dupa jocul prestat, victoria e una absolut previzibila si meritata.
      De cealalta parte, Muguruza este daca vreti, surpriza placuta; venita de pe locul 15 WTA, a urcat constant in joc, desi a avut un traseu extrem de greu, in cele din urma reusind sa-si atribuie tiltul.
      ...
      Urmeaza ultimul Grand Slam al anului de la sfarsitul lunii august: US Open. Pana atunci, vor urma Turneele Masters 1000, Cupe Rogers de la Montreal si Western &Southern Open de la Cincinatti. Nu mai amintesc despre turneele ATP 500 si 250.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • I. Begu castiga BRD Bucharest Open.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • Am aflat o veste buna:

          Pot sa zic " Bravo, fetele!" [emoji1]

          Comment


          • Nu-l suport pe Badea, dar aici are dreptate.
            ”Probabil nu ați aflat ceea ce urmează să vă spun. Dacă am fi trăit într-o țară ca o țară, ați fi știut deja asta. S-a întâmplat vineri noaptea sau sâmbătă, acum e luni noaptea, până acum cred că ar fi trebuit să aflați. Știți că la începutul lui septembrie, românul Ronald Gavril va boxa pentru titlul mondial WBC? Răspuns: nu, nu știți. Întrebare: De ce nu știți? Răspuns: Pentru că nu v-a spus nimeni. Noi trăim într-o țară în care știe este: Simona Halep joacă în turul I la Roma. Știu că o să se înțeleag că o atac pe Simona Halep. Nu despre asta e vorba. O știre este când se întâmplă ceva spectaculos. O știre nu va fi niciodată că un avion a aterizat pe pistă la aeroport. De ce? Că așa se presupune că aterizează avioanele. Dacă a aterizat pe un câmp de porumb, aia e o știre. Simona, în turul întâi în turneul de la Roma? Pe bune, în turul I? Asta e țara, asta e țara. Există patru versiuni de centuri la box profesionist foarte tari: IBF, cea pe care a cucerit-o Lucian Bute, apropo, Ronald Gavril boxează fix la categoria de greutate a lui Lucian Bute. WBA a cucerit-o Leonard Doroftei. WBO a avut-o Mihai Leu. În acest moment, românul Ronald Gavril are șansă să câștige centura mondială WBC.” a spus Mircea Badea în emisiunea sa de luni.
            Carevasazica, doar daca pierde in turul I halepoica, e o stire, pentru ca se presupune ca nr. 2 mondial trebuie sa mearga ceva mai sus, spre semifinale.
            Last edited by mr.K; 8 August 2017, 12:53.

            Comment


            • Si ce legatura are ce zice un dobitoc cu topicul de aici?

              Sau doar asa un motiv sa arunci cu noroi ca nu te poti abtine?

              Ca fapt divers, dobitocu' ala de Badea e mare prieten cu sefu' Antena 3, Gadea. A facut el ceva demersuri la A3 sa devina ce zice el o stire, sa fie data pe post?




              Sent from my iPhone using Tapatalk
              I have no special talent. I am only passionately curious.

              Comment


              • Ieri a inceput Rogers Cup Toronto, calificat ca turneu Premier 5.
                Tragere la sorti nefavorabila pentru Begu, care a pierdul primul meci.
                Primele rezultate de astazi.
                I. Begu-V. Williams 1-6, 6-3, 3-6
                Putintseva Y.- Stephens S .7-6, 0-6, 4-6
                Siniakova-Dunke M 4-6, 6-0, 6-4
                Safarova L- Abanda F 6-4, 6-4
                Last edited by IancuMIC; 8 August 2017, 21:47.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • Originally posted by Silviu View Post
                  Si ce legatura are ce zice un dobitoc cu topicul de aici?

                  Sau doar asa un motiv sa arunci cu noroi ca nu te poti abtine?

                  Ca fapt divers, dobitocu' ala de Badea e mare prieten cu sefu' Antena 3, Gadea. A facut el ceva demersuri la A3 sa devina ce zice el o stire, sa fie data pe post?




                  Sent from my iPhone using Tapatalk
                  Ca e cum zici tu individu' ala, m-am convins.
                  Doar ca are dreptate in cazul asta, nu e ostire ca Halep a revenit in tara, ca a trecut de turul I, ca a mers la nu stiu ce nunta.
                  Astea sunt lucruri normale, nu sunt stiri.

                  Anormal e sa ia bataie in turul I de la vreo chinezoaica de pe locul 796 WTA. Asta e o stire.

                  Comment


                  • Rogers Cup.
                    WTA;programul jocurilor de astazi.
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • Dupa ce a trecut de Rybarikova, 6-3, 6-4, a venit randul Strycovei sa fie demolata pur si simplu de Simona Halep: 6-1, 6-0.
                      Meciuri bune facute de Simona; agresiva si inteligena, jocul acesteia n-a lasat nicio sansa adversarelor.
                      Urmeaza meciul din sferturi cu C. Garcia.
                      Bravo Simona.
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • Si o stire:
                        Nadal, eliminat de Shapovalov în optimi la Montreal, ratează şansa de a deveni lider mondial

                        Rafael Nadal, locul 2 în clasamentul ATP, a fost eliminat, vineri noapte, din optimile de finală ale turneului de la Montreal (Canada), dotat cu premii în valoare totală de 4.662.300 de dolar
                        Favoritul principal la câştigarea turneului, Nadal a fost învins, scor 6-3, 4-6, 6-7(4), de către canadianul Denis Shapovalov (143 ATP, 18 ani), după două ore şi 49 de minute de joc.
                        Ştirile de ultimă oră, disponibile online. Mediafax.ro iti ofera ştiri interne si externe în timp real, ştiri politice, ştiri economice, mondene, sociale si din sport

                        Comment


                        • Dupa ce i-a predat o lectie de tenis Carolinei Garcia (6-4, 6-2) Simona Halep va juca semifinala de la Rogers Cup, contra Svitolinei.
                          Despre jocul Garciei, imi ramane in minte doar momentul in care a tinut neparat sa tensioneze atmosfera, atragand atentia arbitrului despre zgomotul telefoanelor; bine si avioanele o dearanjau, dar asta datorita jocului perfect al Simonei.
                          Ma intreb cine-i tiganu si cine-i omu'? . Am crezut ca a fost un accident "istoria" cu Begu, dar m-am inselat. Chestiune de caracter.

                          "Le mulţumesc pentru susţinere, dar cred că ar trebui să se comporte cu un pic mai mult fair-play pentru adversar, pentru că astăzi, în opinia mea, s-au depăşit un pic limitele", a spus Simona în conferința de presă.
                          Doar daca ai caracter, poti sa spui asta.

                          LE.
                          A venit si randul Simonei Halep sa fie "tavalita" de Svitolina: 6-1, 6-1. Cred ca e cea mai severa infrangere a Simonei, in turneele WTA.
                          Nu e de neglijat faptul ca adversara de astazi e o jucatoare cu o ascensiune de invidiat si care, e indreptaita sa aspire la castigarea turneului, dar cand ai 34 de greseli nefortate intr-un singur meci nu poti emite prea multe pretentii la castigarea unui meci. Pur si simplu s-a batut singura, cum se mai spune in sport.
                          Una peste alta, meci foarte slab al Simonei Halep.
                          Last edited by IancuMIC; 13 August 2017, 02:12.
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • Svitolina, castiga Rogers Cup WTA, asa cum am anticipat, invingand-o pe Wozniacki, 6-4, 6-0.
                            Un 0-6 mai putin dureros, pentru Wozniacki, avand in vedere jocul, decat un 1-6 pierdut de Simona.
                            ...
                            Iubitorii tenisului, in asteptarea US Open, se vor putea delecta in continuare cu meciurile de la Cincinnati Tennis Masters.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • Inca o corectie aplicata de Svitolina machidoancei adoptata de romani ca jucatoare nationala.

                              Cu asemena infrangeri rusinoase, e pregatita sa ajunga nr. 1 mondial, in aplauzele romanilor care habar nu au tenis, dar stiu ca nr. 1 e mai bun decat nr.2.

                              Comment


                              • Superb meci facut de neamtul Alexander Zverev cu Roger Federer.

                                Pustiul in opinia mea , este viitorul nr.1 Mondial la baieti.

                                Federer a jucat prost , poate ca si varsta isi spune cuvantul.
                                Last edited by prometheus; 15 August 2017, 13:55.
                                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google