Stiri din tenis

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ambele lucruri sunt valabile. Pentru că este româncă și nu o vedetă globală, atrage in primul rând clienții români. Care sunt săraci pentru Adidas. Cum face Wozniacki? Păi este pe prima pagină a tabloidelor și pe social media. Pentru că trebuie să fie marketabilă. Relațiile ei cu alte vedete Rory McIlroy și David Lee sunt pe prima pagină a ziarelor. Și Berdych, un caracter ce nu se expune, a rămas fără sponsor ceva vreme până când a găsit pe H&M.

    Comment


    • WTA St. Petersburg. Ne-am linistit; fetele noastre au incheiat acest turneu.
      Maine, in sferturi:
      Goerges-Rybakina
      Kvitova-Ostapenko
      Mladenovici-Siniakova
      Wozniacki-Kasatkina


      Taiwan Open, cu prezenta romaneasca in sferturi.
      Putintseva-Kozlova
      Niculescu-Lisicki
      Bouchard-Wang Y
      Babos-Linette
      ...
      Simona Halep a confirmat prezenta la intalnirea cu Canada, programata pe 10-11 februarie, la Cluj. Alaturi de ea vor participa Sorana Cirstea, Irina Begu si Raluca Olaru.
      Attached Files
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • Revin tancurile.
        Victoria Azarenka (28 de ani) va reveni în circuitul WTA la Indian Wells. Organizatorii turneului au anunțat astăzi că i-au acordat un wildcard fostului lider mondial.

        Comment


        • Azarenka nu mai e ce a fost...si nici nu cred ca va mai fi. O prinde una de asta tanara si da de pamant cu ea de-i sar senilele.

          Kasatkina o invinge pe Wozniacki, demonstrand inca o data ca in/la WTA oricine bate pe oricine.
          Keep walking...

          Comment


          • Wozniacki a fost de nerecunoscut, astazi. Nici vorba de ce am vazut la AO.
            Cum nu sunt haterul acesteia (nici nu cred ca am sa devin vreodata, hater), am sa spun ca astazi a prins o zi proasta; nu poti fi intotdeauna cea mai buna (doar daca esti robot).
            Asta e dezavantajul jucatoarelor de top; toata lumea vrea sa le bata, iar asteptarile de la acestea sunt intotdeauna dintre cele mai mari.
            Asta e; a patit si o va pati si Simona, nu va faceti iluzii ca nu.
            Ostapenko a "furat-o" si ea de la Kvitova; singura jucatoare straina al carei joc l-am admirat, in perioada 2011-2012. Pacat ca s-a stins asa repede.
            Prin urmare, la St. Petersburg, vom avea in semifinale:
            Kasatkina-Mladenovici
            Kvitova-Goerges

            La Taiwan Open, Niculescu pierde rusinos in fata unei jucatoare de pe locul 246. Bouchard, aceiasi dezamagire.
            Asadar, semifinale:
            Lisicki-Kozlova
            Wang Y-T. Babos
            ...
            Inca o stire, din tenis: Simona Halep, votata jucatoarea lunii ianuarie.
            The official website of the Women's Tennis Association. Rankings, live scores and more!
            Attached Files
            Last edited by IancuMIC; 2 February 2018, 22:17.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • Indraznesc sa spun ca Bouchard n-a fost niciodata cineva in tenis. “Accidentul” de la Wimbledon e irepetabil.
              Cum probabil se va intampla si cu Stephens, care nici azi nu a aflat cum de a reusit sa ia US Open.
              Nici pe Kvitova n-o vad revenind in top 5 prea curand...s-ar putea sa fi pierdut trenul revenirii.
              Keep walking...

              Comment


              • Ca orice machidon, habar nu are ce e legea si respectarea ei.

                Aflată la volanul unui autoturism de lux, cea mai valoroasă jucătoare de tenis din România s-a concentrat mai mult la telefonul mobil, decât la ceea ce avea de făcut în trafic. Fără să-i pese, Simona Halep a virat pe linie dublă continuă. Neinteresată că a încălcat prevederile Codului Rutier, numărul 2 WTA şi-a continuat drumul. Din fericire pe ea, în zonă nu se afla niciun poliţist de la circulaţie. Altfel, dacă omul legii ar fi fost în acel loc, constănţeanca ar fi încasat o amendă şi ar fi rămas fără permis de conducere pentru o perioadă lungă de timp
                Bineinteles, handicapatii ca ea au sustinatorii lor, dar preferintele oamenilor nu se discuta, ca si gusturile.

                Comment


                • Originally posted by mr.K View Post
                  dar preferintele oamenilor nu se discuta, ca si gusturile.
                  sunt sinonime cele doua ...

                  ~~~

                  sa se seziseze organele abilitate, cum s-ar zice...
                  I have no special talent. I am only passionately curious.

                  Comment


                  • PREFERÍNȚĂ, preferințe, s. f. Întâietate acordată unui obiect, unei situații, unei ființe atunci când există posibilitatea de a alege dintre mai multe obiecte, situații sau ființe; înclinație față de o anumită ființă
                    Cand preferi, prioritizezi.

                    Cand ceva e pe gustul tau, iti place sa nu.

                    Nu e totuna.
                    Da mah, sa se sesizeze organele abilitate ca le dau "zeita" jos de pe piedestal.
                    Ca daca nu zic eu cum e in realitate, nu vede nimeni.
                    Last edited by mr.K; 3 February 2018, 17:17.

                    Comment


                    • Lasa-te de meserie ca nu te pricepi. E exact acelasi lucru. Gustul se refera tot la preferinta: iti place sau preferi un lucru in detrimentul altui lucru. Ambele prioritizeaza daca tu vrei.
                      I have no special talent. I am only passionately curious.

                      Comment


                      • Ti-ai expus punctul de vedere, poti sa-ti vezi acum linistit de ale tale. Asa o sa fac si eu, dupa ce mai maresc ignore list.

                        Comment


                        • OFF.
                          Se poate da ignore la un user?
                          Multumesc.

                          Comment


                          • Se poate: `Panoul de control al utilizatorului` -> `Edit ignore list`, acolo adaugi numele de utilizator si gata.
                            I have no special talent. I am only passionately curious.

                            Comment


                            • Simona Halep a marturisit ca nu stie inca daca va reprezenta Romania in meciul de Fed Cup contra Canadei, desi a fost convocata pentru intalnirea de la Cluj.
                              Meciul e pe 10-11 februarie, macar a binevoit sa vina la lot, nu ca data trecuta cand a zis ca e accidentata si juca prin Germania.

                              Comment


                              • Să punem lucrurile în lumina reală și în privința participării din 2015 la Fed Cup. Meciul se desfășura în Canada între 18-19 apr 2015. La Stuttgart, între 20-26 apr 2015 se desfășura Porsche Tennis Grand Prix.



                                Principalul sponsor al turneului este Porsche, Simona devenind recent imaginea constructorului german în România.
                                Simona a negat că relația cu Porsche ar fi fost atât de importantă în decizie. Asta pentru că sunt mulți proști care nu înțeleg că Sponsorii sunt cei care țin lumea sportului în picioare. Ei dictează, inclusiv modificări ale regulilor jocului. Da, pentru a intra în lumea bună a sponsorilor care să-i permită antrenori mai buni, stagii de pregătire mai bune (nu la CNT, lângă Arena Națională), Simona Halep trebuia să respecte angajamentele. Este regula #1 în business. Mai mult, trebuia să facă o figură frumoasă la Cupa Porsche tocmai pentru a arăta că este demnă de imaginea Porsche.

                                Din păcate, acele aranjamente s-au suprapus pentru calendarul Fed Cup complicat de tragerea la sorți a organizării care a dus partida în Canada, nu în Europa.

                                Nu a fost prima și nu va fi nici ultima jucătoare care va fi presată de lumea afacerilor. Replica lui Năstase, pe cât de romantică și naționalistă, pe atât este din altă eră. Azi, fără un program scump de pregătire ești nimic oricât de mult talent ai avea. Năstase de azi poate că le arăta un deget sponsorilor pentru mofturile lor, aceștia l-ar fi dat afară iar el ar fi bătut mingea la Arenele BNR în timp ce concurența lui s-ar fi antrenat la marile academii de tenis din SUA sau Spania. Ghici cine ar fi bătut pe cine pe teren. Tenisul a devenit profesionist.
                                Last edited by gecmc94; 4 February 2018, 01:07. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google