Pentru Pasionatii/posesorii De Biciclete

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by PCH View Post
    Eu am din februarie anul asta, un Trek 4300 Disc. Imi place maxim, mai ales ca imi doream un Trek de prin 2001-2002.
    Imi place albastrul acela asortat cu albul

    Comment


    • #17
      O bicicleta in jurul sumei de 1000-1300 lei noua, ce ati recomanda ? O voi folosi doar in oras, asfalt, si poate rar, si pe drumuri neasfaltate, poteci, etc, poate pe la vreo padure, etc. Nu am pretentii de vreo anumita firma, insa m-ar incanta daca ar avea frana pe disc, si ar avea diametrul rotilor mai mare (gen 28"). Am avut o bicla B'Twin Rockrider 5.1 care l-am vandut, insa am fost ft multumit de ea timp de 3 ani de zile. Deci, ce mi-ati recomanda ?
      Mi s-a recomandat Rockrider 500, e ok ca echipare, insa ca design, bicicleta lasa de dorit, pare prea simpla, prea banala....
      Logan Ambition 1.6 8V

      Comment


      • #18
        La banii aia ai de ales: ori aspect, ori performante tehnice decente.
        Aici chiar nu poti impaca si capra si varza. Doar daca urci bugetul la 3000 lei.
        Ia orice MTB echipat shimano si gata.

        Comment


        • #19
          poate sa vina echipata cu Shimano tourney de ex. (adica niste porcarii)
          Intra pe Dirtbike.ro sectiunea bazar, ar trebuii sa gasesti.

          Comment


          • #20
            Dar pana la urma, Rockrider 500 cum este ca echipare ? Renunt la design pana la urma. Nu vreau ceva SH....
            Logan Ambition 1.6 8V

            Comment


            • #21
              Slaba, dar la ce ai zis ca ai nevoie, nu iti trebuieste mai mult.

              Comment


              • #22
                Daca iei sh, in 1300 gasesti bicle decente, dar nu lua furaciuni, de noua, vezi dhs, rockrider, si turney iti este suficient, doar sa aibe schimbator rapidfire, cu un reglaj bun si camasi si cabluri teflonate va schimba ca ceva midlevel, adica decent. Ptr oras cauta sa fie cat mai urata, sa nu plece de langa tine
                Last edited by mumus; 27 April 2015, 15:52.
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google