Rafting Pe Bistrita , Pareri Si Sfaturi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Rafting Pe Bistrita , Pareri Si Sfaturi

    Salutare! in toamna anului 2008 am avut ceva treaba cu tatal meu spre cluj...si in drumul nostru am trecut pe langa Bistrita, si ne-a venit ideea ca la vara..(2009) sa o coboram cu barca....(cativa km , aproximativ 50km).
    Toate bune si frumoase amndoi incantati de idee, am mai gasit inca doi prieteni ca sa fim patru in "echipaj" , am gasit si pe cineva care sa ne lase " la apa" si sa ne si ia de pe apa(un sofer care sa mearga in paralel cu noi) , conditie fizica avem....nu foarte multa ..dar este ....etc
    mentionez ca noi am vrea sa fie mai mult ca o excursie nu ceva profesionist, adica nu rafting in adevaratul sens al cuvantului. vrem sa mergem pe apa....cateva ore apoi campam pe marginea raului...dimeata de la capat...si toata coborarea sa dureze 3-4 zile

    Intrebarea este...: a mai facut cineva "rafting" , mai ales pe Bistrita?
    Cei care ati trecut mai des pe langa Bistrita...ce spuneti este apa destula?
    Ce barca imi recomandati??? ceva nu foarte scump...adica sa nu exageram cu bugetul...(repet, nu ceva profesionist.Ceva pt amatori)
    astept parerile si sfaturile voastre

    ps am uitat sa mentionez caeu am preluat putin din virusul asta cu sporturi si expeditii de la tatal meu... ultima excapada a fost in octombrie 2008 cand am urcat pe Ceahlau , Varfu Toaca (pentru a 9-a oara , parca )


    am pus si niste poze din octombrie:prima poza masniutele noastre dragi(care ne-au carat pana in durau si inapoi ...la dus in regim sport )) )a 2-a poza tatal meu, a treia poza eu si a patra poza eu cu vecinul meu care e si membru LCI ..si a tunci mi-a fost si coleg de drumetie ultimele poze peisaje :P
    Attached Files
    Last edited by iooon; 28 January 2009, 18:55.
    0.9 tce SL plus

  • #2
    up...nimic? un mic hellp
    0.9 tce SL plus

    Comment

    Working...
    X
    Anulare DPF
    Politica de Securitate Google