Eveniment: Urban Racing - Ne Dam Legal - 1 Noimebrie 2009 Iasi

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    si eu pot imparti flayere de luni incolo .. si si pot imparti si postere .. incept de la baza iasului ... studentii ... >... Tudor , Copou si sa nu uitam de Agronomie ... ne vedem la o intanlire si va zic mai multe ...
    sigpic
    Nu cautati niciodata sa faceti uz de autoritate cand puteti recurge la ratiune.

    Comment


    • #32
      UPDATE


      Denumire: Urban Driving Skills
      Organizatori: FRT (Logan CLub Iasi), Excess Tuning, Era Park, Primaria Iasi (?), Politia Rutiera Iasi (?)

      Locatie: Era Shopping Park - parcarea Carrefour
      Probe: indemanare pe traseu prestabilit cronometrat: 1 tura de recunoastere si 2 ture cronometrate
      Expo tuning: cu tombola Demonstratie de drift: un set de baieti priceputi sa strice niste gume si sa merga de'a latu' dintre care amintim: Razvan LKN SV, Kamikaze KMK, Razvan VS, Dragos UGA - debut, Excess Drifters, Lucian UDE, VDR, Mishu, FLP, etc
      Data: 1 Noiembrie 2009, orele 10.00
      Juriu: invitam fiecare club auto sa isi desemneze un reprezentant pentru a face parte din comisia de jurizare
      Participanti: oricine este doreste cu conditia sa se incadreze in criteriile noastre de eligibilitate si in special invitam cluburile auto sa isi trimita macar cate un reprezentant pentru fiecare grupa


      Taxa de participare
      Taxa de participare in valoare de 30 Ron dar si Campania de Strangeri de Fonduri ce se va desfasura pe toata durata evenimentului va fi destinata realizarii a trei proiecte sociale:

      1. Circul Prudent - proiectului de preventie rutiera avand ca scop constientizarea in randul tinerilor a pericolelor si riscurilor la care sunt supusi in traficul rutier, in plimbarile cu conducatori auto necunoscuti, teribilisti, la modul de circulatie pietonala, traversarea prin locuri nepermise, fara a se asigura, fara a tine cont de contitiile meteorologice. Proiectul va fi desfasurat prin impartirea a 10.000 pliante si 1000 de afise in gradinite, scoli, licee si facultatile iesene. ...

      2. O viata mai usoara - proiect ce va viza persoane de varsta a 3a defavorizate social, constand in impartirea unui set de produse alimentare in preajma zilei de 1 Decembrie. ...

      3. Un zambet de la Mos Craciun - proiect ce va viza cca. 100 de copii din centre de plasament, constand in impartirea in preajma sarbatorilor de iarna a unor seturi asortate de dulciuri si rechizite scolare. ...

      Un program orientativ al evenimentului:
      09.00 – 10.30 – Inscrierea participantilor 10.30 Startul probelor a de indemanare
      Autohton
      Femina Mica
      Femina Mare
      Concurs cu publicul, Vizitare Expo, Standuri
      Urban Mica
      Urban Medie
      Urban Mare
      Concurs cu publicul, Vizitare Expo, Standuri
      Prezentare proiect Tuning, inmanare premii FRT
      Profesional Mica
      Profesional Mare
      Concurs cu publicul, Vizitare Expo, Standuri
      Trofeul concursului
      Demonstratie de drifting
      Decernare premii, Tombola Tuning
      Tombola public participant la Campania de strangeri de fonduri
      Demonstratie de drifting
      Vizitare Expo, Standuri
      ~Concert Bibanu Mixxl - in functie de buget

      Cei care inca nu s-au inscris o vor putea face la standul pe care il vom organiza in parcarea ERA intre orele 9:00 si 10:30 dar va rugam, pentru insciere si pentru a evita aglomerarea si intarzierea evenimentului sa descarcati fisele de inscriere de pe internet si sa le trimitei prin email, urmand ca in dimineata evenimentulului sa achitati taxa de inscriere si sa semnati in original fisa de participare.

      In jurul orelor 13:00 - 14:30 va exista o pauza de 30 de minute in care invitatii, concurentii si spectatorii vor putea lua pranzul.

      La drift am luat legatura cu baietii care au fost si la Piatra Neamt si au confirmat prezenta (parte din ei)
      Razvan aka Red Celica - SV-08-LKN cu BMW 328i coupe
      Filip aka FLP - BMW 325 ursulet
      Razvan Red Line - BMW e36 compact
      Mishu - Ford Sierra rosu
      Lucian - Ascona rosie cu galben
      Bakal - Nissan 200 SX
      KMK - Kamikaze
      VRD - Catalin
      UDE - Lucian
      Fratii Comanescu
      Dragos UGA


      Grupe:
      Autohton
      Femina
      Urban
      Profesional
      Clase
      Autohton
      Femina - scurt
      Femina - lung

      Urban Drivers - scurt
      Urban Drivers - mediu
      Urban Drivers - lung

      Profesional - scurt
      Profesional - lung
      masinile preparate si semi-preparate pentru competitii *


      NOTE:
      1. Pentru persoanele care vin din afara regiunii Moldova vom permite ca sa fie conduse in cadrul aceleiasi probe de doi conducatori auto distinciti nefiind necesara plata alte taxe de participare. 2. Participantii de la grupa Autohton pot participa si la Urban, nefiind necesara plata unei alte taxe de participare.
      3. Autoturismele inscrise in concurs, pot concura si la grupa Femina. Taxa de participare se percepe doar daca acestea nu au fost inscrise in concurs cu alt sofer.
      4. Autoturistmele trebuie sa fie dotate exact cum circula pe strazi: fete de portiera, banchete, roata de rezerva, stingator, trusa medicala, triunghi. Singurul element care poate fi detasat va fi bara fata in cazul masinilor cu bara foarte joasa - max 10 cm.
      5. Toti participantii, inclusiv cei de la expo vor primi diploma de participare.


      Au confirmat deja dorinta de a ne sprijini in realizarea acestui eveniment
      Best auto Shop, Body Line, Katy Fashion, Dream Art, Dax, Auto Mayer, Lumen Media, Dyno Power, Bras, EuroMarket.ro, Grafit Invest, Safetyplus.ro, MyHardware.ro, BitElectronic.ro, Vexal, Remat, ComBeton,Vincon, etc

      La organizarea acestui eveniment suntem sprijiniti la promovarea sa de catre urmatorii parteneri media:

      PubliMobil, Rev. Iasul Monden, Sapte Seri, BZI, LaIasi.ro, Iasi4u.ro, Onumusic.ro, BZI.ro, Radio Hit, Radio Terra FM, PubliMobil FM, Impact FM, Terra FM


      Noul Afis:
      Attached Files
      IS 10 LNC Facebook

      Comment


      • #33
        Felicitari ionut!!
        VA ASTEPTAM PE TOTI CA VEDETI SI VOI CE SE VA INTAMPLA IN IASI PE 1 NOIEMBRIE!!!
        sigpic[/SIGPIC]intalnirile in parcarea Mall Moldova Duminica 13.00 si miercuri 20.00

        Comment


        • #34
          ii rog pe cei care s-au hotarat sa vina la iasi pe 1noiembrie sa imi de-a add pe mess la iooon_cug..pt a vorbii mai multe despre cazare...e o problema destul de urgenta...s-a facut rost de aproximativ 5 camere in care pot fi cazate 2 persoane/camera ...aceste camere sunt rezervate celor ce participa la eveniment + cate un "mecanic" de concurent! Pretul pe camera pt doua nopti (sambata noaptea si duminica noaptea) este de 40 ron!

          asa ca va rog sa imi dati repede confirmarile...
          pana acum ar fi:
          Mihai APV de la constanta (vine sigur)
          Dsign Bucuresti (-el + ?????)
          mareom...?????

          va rog sa va anuntati toti care veniti si cu cate masini veniti + numarul de persoane exact... ca sa vedem cum facem
          0.9 tce SL plus

          Comment


          • #35
            ti-am dat add - o sa fiu si eu prezent ca si concurent- speram sa venim cativa de la Bucuresti.
            B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

            Comment


            • #36
              si eu vin cu Dsing ,ocupam o camera !

              Comment


              • #37
                vorbim pe mess...dsign a spus ca el vrea o camera pt el si "mecanica" lui :-??

                vorbim si clarificam pe mess... cand intrii...ca mi-ai dat add...
                0.9 tce SL plus

                Comment


                • #38
                  Timisoara din pacate nu mai vine. Criza asta...
                  sigpic

                  Comment


                  • #39
                    ...si lipsa materialului de concurs...unii sunt inca pietoni
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • #40
                      La cum evolueaza starea vremii... brrr... pe 1 Noiembrie "Ne dam legal" pe zapada

                      Comment


                      • #41
                        aia e si mai fain. pt astia care s-au dat circuit pe gheata, cred ca nu e deranjanta zapada. e chiar un pic mai placut jiji, ce zici de asta?
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • #42
                          imi pare foarte rau ca nu mai vine timisoara ....mi-ar fi facut mare placere sa va cunosc

                          in alta ordine de idei mai este o camera libera pt cazare...(pilot+ mecanic )

                          va astept pe messenger sa vorbim ..primul venit primul serivit...iar pt restul..de concurenti din afara tarii..v-om cauta alta cazare la oferta(asta in cazul in care vor fi solicitari)
                          Last edited by iooon; 16 October 2009, 22:25.
                          0.9 tce SL plus

                          Comment


                          • #43
                            Si mie imi pare sincer foarte rau ca nu vin la Iasi. In afara competitiei propriu zise as fi vrut sa mai vizitez si eu putin partea voastra de tara, sa ma plimb putin prin Iasi si mai ales sa va cunosc personal. Oricum nimic nu este batut in cuie si nu zic sigur ca nu vin pana in 31 octombrie. Numai bine si succes maxim organizatorilor!
                            sigpic

                            Comment


                            • #44
                              Imi pare rau dar si eu renunt la acest eveniment.

                              Comment


                              • #45
                                Studentiada

                                O mica parte din membri logan au asistat si la mica parada de tuning drifting si burnout din cadrul Studentiadei... si niste poze cu baietii .... nu stiu daca e locul potrivit ... dar daca nu e sa ma anunte si pe mine careva ..

                                30-10-09_1207.jpg

                                30-10-09_1224.jpg

                                30-10-09_1225.jpg

                                30-10-09_1226.jpg

                                30-10-09_1227.jpg

                                30-10-09_1229.jpg
                                sigpic
                                Nu cautati niciodata sa faceti uz de autoritate cand puteti recurge la ratiune.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google