Traseu Bucuresti - Kusadasi Via BG, Pe Unde?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Traseu Bucuresti - Kusadasi Via BG, Pe Unde?

    Salutare,

    Pe 5 iunie incep aventura spre Kusadasi (TR) impreuna cu copii (2) si sotia la bordul bolidului meu, un golan laureate 1.5dci 65 de cai frumosi.

    Ce ma framanta pe mine este traseul pana acolo si mai exact ce ruta sa aleg prin Bulgaria, ca de la vama turca (Edirne) pana la Kusadasi e clar.

    Daca aveti date recente / recomandari despre o ruta buna prin bulgaria as fi tare fericit si recunoscator.

    Multam!

  • #2
    da-i un search pe google- via michelin- intra pe site, scrie punctul de plecare si de sosire, si-ti da ruta

    Comment


    • #3
      Prietene :
      1.daca era o singura ruta numai scriam aici
      2.vreau sa stiu si starea drumului pt ruta respectiva
      3.care e ruta optima dpdv tiruri radare etc.

      si btw, pe viamichelin ca sa ajungi in turcia te trece si prin gr daca nu ii dai prin ce puncte sa treci asa ca...
      merci de raspuns ...

      Comment


      • #4
        Nus daca te ajuta cu ceva,de la Edirne pe E80 drumul spre istanbul ai grija cu viteza, au cateva zone cu limitari de viteza 50 ,80 si acolo stau cu radaru,la ei proba video nu e obligatorie si amenda trebuie platita pe loc sau la iesirea din tara. Pe mine mau taxat de 2 ori iar a treia oara am mers cu 50 si unde scria 80.E destul de tentant sa calci acceleratia deoarece zonele cu reduceri sunt in pustietate si chiar ii intrebam ce dracu au pus reduceri acolo si mi au zis ca nu politia lea pus ci administratia drumului.
        LE: militeni turci au o fobie cu centura de siguranta,in instanbul a dat o intersectie peste cap sa ma scoata de acolo pe partea dreapta sa imi tina morala si sa ma amendeze.Am rude care stau in turcia si mi au zis ca mai bine fara faruri decat fara centura.
        Iar semnalizarea nu se utilizeaza aprope deloc asa ca ochii mari la cum schimba turcu banda.
        Last edited by crull; 11 May 2010, 13:33.

        Comment


        • #5
          @crull - nu merg spre Istanbul, cobor catre Kusadasi, anyway merci de informatiile cu politia.

          Comment


          • #6
            Pai ahbar nu am une e Kusadasi si banuiam ca o sa te indrepti spre istanbul.

            Comment


            • #7
              exista o alternativa mai ieftina dar si mai comoda;)-trenul.acum poti calatori in toate tarile balcanice cu un singur bilet cu preturi incepand de la 50 euro.astfel poti sa cobori/urci in orice tren in oricare din tarile balcanice participante.poti opta pt vagon normal ,sau cuseta pt care trebuie platit un supliment -de ex pana la atena acest supliment e de 50 lei,vagon dotat cu AC,lenjerie de pat,spot lectura , mancare la frigider.

              Comment


              • #8
                eu iti recomand sa pleci noaptea, traficul e mai liber prin bulgaria, dar ar trebui sa mai pleci cu inca o masina (prieteni, dotati si cu statii wolky tolky), eu asa am trecut prin bulgaria spre turcia, mai sunt romani care pleaca in spatele autocarelor romanesti, dupa ce treci de bulgaria nu mai e nevoie sa stai in spatele lor...
                bafta
                sigpic

                Comment


                • #9
                  as avea si eu nevoie de niste sfaturi.
                  vreau sa plec in turcia cu masina si as dori sa stiu daca diferentele de traseele prin Razgrad -Targovishte...Omurtag...Yambol si cel prin Ruse -veliko tarnovo...Stara Zagora-Nova zagora sunt asa de mari incat sa faca diferenta de alegere.
                  Am mai facut traseul acum 3 ani dar cred ca prin Nova Zaagora....si nu prea mi0a placut.
                  Daca s-a schimbat ceva...s-au mai reparat drumurile poate imi spune cineva care a fost recent in 2014.
                  De ce GPS-ul...indierent de soft si de harta.....nu stie traseul prin Ragrad....targoviste....Omurtag? doar daca ii dau punct intermediar imi face acest traseu
                  Imi da varianta doar prin Veliko Tarnovo...Nova Zagora....adica pe E 85.
                  E mai bine pe E85 decat pe DN-uri prin tARGOVISTE?

                  Comment


                  • #10
                    nimeni?...................

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google