Calatorie In Europa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Calatorie In Europa

    Voi cu ce preferati sa mergeti intr-o vacanta in afara tarii?
    Desi a aparut de cativa ani programul interrail e foarte putin cunoscut de amatorii de calatorii.interrail este un bilet pt toata Europa,putand utiliza orice tren.am mers cu trenurile in afara tarii si pot spune ca avantajele sunt multiple.in plus am putut economisi bani ,noaptea puteam calatori cu trenul si sa dorm la cuseta,iar ziua sa vizitez.am putut admira peisajul ,am facut poze,mi-am facut multi prieteni
    balkan flexipass-iti ofera posibilitatea de a calatori in tarile balcanice cu preturi incepand de la 51 euro,ceea ce mi se mare f ieftin.
    Ati auzit de aceste programe ?cum vi se par?
    9
    Da,am calatorit cu Balkan FlexiPass
    22.22%
    2
    Nu am auzit ,dar sunt interesat/a
    44.44%
    4
    Nu ma intereseaza
    33.33%
    3

  • #2
    Chiar interesant,da mai multe detalii.Cat timp e valabil biletul? Valabilitataea influenteaza costul? Biletul este pentru orice categorie de tren/clasa?

    Comment


    • #3
      toate detaliile le gasiti pe noul site oficial www.cfrcalatori.ro/ .adevarul e ca site-ul e foarte stufos acum ,si trebuie sa deschizi mai multe pdf-uri.biletul e valabil timp de o luna ,astfel timp de o luna poti calatori minim 5 zile, in functie de cati bani dispui.cele 5 zile pot fi neconsecutive,iar daca incepi sa calatoresti cu ora 19 se ia in considerare ziua imediat urmatoare cu ora 0.pt a vizita tarile din vest pretul este de 160 euro pt tineri de max 26 ani.o oferta care merita luata in seama zic eu ca este cea pt tarile balcanice.

      Comment


      • #4
        exista si un card interrail.pretul e de 15 euro si timp de un an ai reducere 25% la calatoriile internationale.intre grecia si italia traversarea maritima este gratuita.

        Comment


        • #5
          cine vrea sa mearga la paris pe 17 iulie?

          Comment


          • #6
            Anul acesta oferta balkan flexipass s-a extins . Este un fel de abonament cu care poti circula in Bulgaria,Macedonia,Grecia,Serbia,Muntenegru,Turcia ,Romania,Bosnia timp de 5-15 zile in decursul unei luni.preturile incep de la 51 euro pt tineri (<26 ani)si de la 86 euro adulti.
            Puteti urca/cobori in orice tren din tarile enumerate.
            Pt vestul Europei preturile sunt mai mari. Dar sunt multe de vazut si in est ,iar acest bilet mi se pare chilipir

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google