LoganClub Giurgiu

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mi s-a ars becul pe faza scurta si nu stiu de care sa iau: OSRAM 1X H4 ULTRA LIFE sau OSRAM 2 X H4 COOLBLUE INTENSE. Care recomandati ?

    Comment


    • Poi depinde ce culoare vrei , stock sau albastru ....
      Fara Semnatura.

      Comment


      • Pai sa pun albastre, este mai bine sau sa las stock ?
        Ar mai fi si OSRAM 2X H4 SILVERSTAR
        Last edited by yo_cristi; 20 March 2012, 21:21.

        Comment


        • pune ma albastre eu asa faceam in locu tau :>
          A Fost Odata! .sigpic

          Comment


          • masina rosie si faruri albastre :-?... parca e rosu loganu tau cristi, nu ?

            Comment


            • da e rosu loganu lui :d eu zic ultima varianta pe alb :d

              Comment


              • stiu ca e rosu ...tocmai iese in evidenta putin albastru , asta e si ideea ... stock ai avut pan acum ..ar trebui sa incerci cealalta varianta :P
                A Fost Odata! .sigpic

                Comment


                • Eu sunt de parere ca nu iese.....am vazut masina rosie cu becuri albastre,(ca nuca in perete)....ultima varianta ar fi cea mai buna , alea sunt mai albe decat cele stock.....
                  Fara Semnatura.

                  Comment


                  • Originally posted by alexynho View Post
                    ok ..o sa tin cont de asta pentru sambata sa te astepti daca e)
                    sambata nu te baza pe mn ca sambata lucrez la masina in bucuresti si cred ca o sa ajung seara, dar poti sa dai un tel sa intrebi in ce stadiu sunt ca poate termin mai repede....daca nu te sun eu cand termin sa-ti arat cum a iesit trecerea de la iarna la vara

                    Comment


                    • Va multumesc de sfaturi, o sa raman la cele albe OSRAM 2X H4 SILVERSTAR, ar mai fi si Bec H4 PHILIPS PREMIUM, mi le-a recomandat cineva. O sa ma duc prin oras sa vad ce gasesc.

                      Comment


                      • Osram nu cred ca o sa gasesti prin oras doar Philips am vazut la OMV. Parerea mea e sa iti cumperi bec H4 de la magazinele cu piese auto ca si astea de firma se ard si nu se justifica pretul (propie experienta).
                        De exemplu eu din fabrica am avut Osram si s-a ars la 1 an dupa ce am luat masina 1 bec apoi la interval scurt de timp si celalalt. Le-am inlocuit cu unele de la magazinele respective si astea m-au tinut tot asa. Avand o perioada de timp pe un far Osram si pe celalalt bec no name iti pot spune ca nu am sesizat diferente de putere (adica sa fie mai puternic unul fata de celalalt).
                        Last edited by florentin84; 21 March 2012, 19:44.
                        sigpic

                        Comment


                        • Pai asa o sa fac. Oricum e primul bec care mi se arde la masina de cand am luat-o in 2007.

                          Comment


                          • Depinde si cati km ai parcurs in acesti ani si pe ce drumuri...
                            Sunt doi factori care influenteaza durata de viata a unui bec.
                            Last edited by florentin84; 21 March 2012, 19:58.
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by goe_64 View Post
                              sambata nu te baza pe mn ca sambata lucrez la masina in bucuresti si cred ca o sa ajung seara, dar poti sa dai un tel sa intrebi in ce stadiu sunt ca poate termin mai repede....daca nu te sun eu cand termin sa-ti arat cum a iesit trecerea de la iarna la vara
                              bine man , te sunt pana in ora 15 sa vad daca poti sa vii ...si daca nu ramane sa ma suni sa vad trecerea sunt nerabdator )

                              !!@salutare Florentin nu te'am mai vazut de un car de ani pe aici bine ai venit


                              -=- SIncer sa zic la logan de cand il am nu mi s'a intamplat cu becurile sa am probleme ...pana in ziua de azi merg pe Philipsurile din fabrica
                              A Fost Odata! .sigpic

                              Comment


                              • Eh..nu e ceva grav si nici costisitor, un amarat de bec... bine ca nu s-a ars ala de la proiectoare ca ala era mai scump.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google