Cer Ajutor Celor Din Galati

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cer Ajutor Celor Din Galati

    Va Salut Pe Toti Forumisti Din Galati Si Imprejurimi, De Ce Va Cer Ajutor...............vreau Sa Merg La Mare Dar Pe Alt Traseu Decat Cel De Pe Dn1, Si M-am Gandit Sa Vin Roata Pe La Voi , Unde Cred Ca Ma Voi Impotmoli .pe Traseu ,,la Galati Sau Braila ,,unde Se Trece Cu Bacul? Vreau Sa Ajung La Tulcea Iar De-acolo Sa Cobor Spre Constanta . Dati-mi Mai Multe Detalii Despre Drum , Taxe De Trecere, Drumuri Blocate Si Inca Ceva O Adresa De Pensiune Sau Hotel Unde Sa Pot Trage O Noapte........tot Prin Jurul Vostru....... Multumesc Un Nr De Urgenta 0726218407.........
    http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ro...ion-t5724.html toate bune

  • #2
    Trecerea cu bacul la Galati...Aprox 20 lei...Trecerea se face din ora in ora...Asa stiam ...E posibil ca se faca trecerea in sezon atunci cand unul dintre bacuri e plin...Pana la Tulcea mai ai 100 km...Bac mare si cat de cat mai sigur...Parerea mea.
    Trecere cu bacul la braila...Mai ieftin cu vreo 1-2 lei ...Trecerea se face cand un bac e plin...Bacul e un slep si cu un impingator...Cei din Braila au obiceiul sa te cam inghesuie in bag si sa lipesti masinile una de alta...Mie nu imi place acea atitudine...
    Drumul Galati Tulcea ...Super frumos si in general bun...Chiar bun spun eu...Cu serpentine ,rampe si pante.
    Hoteluri in Galati...De 3 stele...Pentru o noapte e super suficient parerea mea...Daca vrei avem si de 4 stele...Deci de 3 stele Hotel Alex,Hotel Vega...Iar de 4 stele Alex si Galmondo.
    Iti doresc un concediu placut si te astept cu intrebari...
    sigpic

    Comment


    • #3
      Deci sfatul tau este sa trec la Galati cu bacul dar pe harta care o am de la DACIA nu prea se vede clar traseul de la GALATI la Tulcea ,banuiesc ca ii soseaua 22E intre Zaclau si Garvan, dupa care ma descurc ISACEA ,TULCEA ETC..ATUNCI II OK , MULTUMESC ,o sa gasiti loganul meu parcat la unul din hotelurile din Galati........
      http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ro...ion-t5724.html toate bune

      Comment


      • #4
        Spune-mi te rog...Vrei neaparat sa treci prin Tulcea?
        Poti innopta in Braila sau Galati si dimineata poti pleca spre mare(Constanta)pe alte 2 drumuri drumuri...
        Galati Braila Viziru Slobozia A2 Constanta...=259 km
        Galati Braila Viziru (la iesire din Viziru faci stanga)Gura Ialomitei ,Harsova,Constanta =250 km+ 8 lei podul de la Giurgeni.
        sigpic

        Comment


        • #5
          Nu stiu cat e taxa la bac...Dar hoteluri avem destule..Cele zise de valeriu plus vila tirighina ( pret: 82 ron pe noapte) iar dimineata la ora 4 poti pleca catre tulcea ...Atunci e primul bac

          Comment


          • #6
            Da Andrei la vila Tirighina chiar nu m-am gandit...Oricum blackufo daca ai de gand sa ramai peste noapte in Galati propun o intalnire la un pahar de vorba si sigur vei gasi traseul optim spre mare
            sigpic

            Comment


            • #7
              Si eu sunt de acord cu o intalnire la o vorba buna

              Comment


              • #8
                Lasati-mi Va Rog Cateva Nr De Telefon Pe Privat. Si Va Sun Cu Siguranta ,ptr. Un Sfat O Impresie , Si Totusi Vreau Sa Merg Pe Tulcea ,este Ceva Nou Ptr. Mine ,si Vreau Sa Mananc La Om Sarac Si Om Bogat, In Galati Daca Mai Exista ,in 1986 A Fost Ultima Data Cand Am Mancat Acolo Fiind Intr-o Permisie ..............
                http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ro...ion-t5724.html toate bune

                Comment


                • #9
                  Om sarac si om bogat nu mai exista ... In locul lui s-a construit un Hote lul Magnus...Si 2 magazine de electrocasnice...Si la magnus e o varianta de cazare...Plus ca e chiar langa blocul meu.
                  Referitor la drumul spre Tulcea ...E frumos dupa cum ti-am mai zis...Iar drumul Tulcea Constanta e bun.
                  Tia-am lasat pe privat numarul meu de telefon.
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Ai mai multe oferte legate de masa si cazare..Acum ai de ales unde vrei si iti place
                    iti las nr meu pe privat

                    Comment


                    • #11
                      Avand in vedere ca ma plimb destul de des pe aceste rute, pentru traseul Galati - Constanta recomand sa treci prin Tulcea. Adica: treci cu bacul la Galati (program de la ora 6 la 22 , 18 lei/masina si 1,2 lei/pasagerul), urmezi apoi traseul 23August, Garvan (aici la intersectie o iei la stanga, este drum european, dar nu stiu exact numarul lui) si o tii prin: Vacareni, Luncavita, Rachelu (aici ai niste viraje gen NFS), Revarsarea, Isaccea, Somova, Mineri, Tulcea.
                      Mai sunt si alte rute, dar garantez pentru acest traseu - proaspat asfaltat, foarte bun drumul. Celelalte rute le-am vizitat recent (mai - iunie) si s-a stricat soseaua.
                      Din Tulcea gasesti rapid varianta lor - prima strada mai mare pe dreapta, o tii vreo 3 -4 km si iesi direct spre Constanta (localitati: M.Kogalniceanu, Babadag, ..... Nu mai stiu pe de rost). Doar in Babadag sa ocolesti centura (este distrusa) si sa o iei prin oras.
                      Daca mai vrei si alte detalii, da-mi un PM si vorbim.

                      PS Daca esti adeptul curbelor si drumurilor virajate, atunci o sa-ti placa drumul ....
                      GL-22-TOF

                      Comment


                      • #12
                        Multumesc de sfaturi,sper sa ma descurc daca nu ,imi cer scuze ,va deranjez cu telefonul.......
                        http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ro...ion-t5724.html toate bune

                        Comment


                        • #13
                          Intreb si eu aici, cum mai este drumul intre 23 August si Constanta? Se poate trece cu bacul, s-a rupt vreo sosea de la ploile astea? Zilele astea trebuie sa ajung la Contanta si cred ca e cel mai bine pe ruta asta.

                          Comment


                          • #14
                            La Braila a trecut bacul si cind a fost virful de cota. Acum deja Dunarea a scazut cu aproximativ 1m. Drumurile Br - Gl si Br - Macin nu au fost inchise si din cite stiu eu nu au fost afectate. Bacul la Galati a fost oprit si nu stiu daca si-a reluat activitatea.
                            Daca nu spui nimic nimeni nu se va certa cu tine.

                            Comment


                            • #15
                              ele au mers insa drumul din ce stiu a fost acoperit de ape pe alocuri 10cm pe alta parti 50cm; ptr o masina cum e loganul, si cu suspensie joasa e crima; eu din iasi am preferat sa merg pe traseul iasi-buzau-slobozia-autostrada-cernavoda-constanta, un ocol de 100km suplimentar, echivalentul costului de a traversa cu bacul, insa am mers linistit si fara stresa ca pe la vaslui vine vreun puhoi de apa pe inserat si nu apuci sa il vezi sau ca pe la galati nu poti inainta dupa ce treci cu bacul...
                              "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google