Calendar al intalnirilor LOGAN Club

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Cel mai buna ii ideea din 2 in 2 luni regionale.. iar nationalele.. sa ramana.. in centrul tari.. dar sa nu fie batute in cuie.. de ex la anu poate va fi nationala la brasov nu va fi la sibiu sau la sighisoara.. sau la balea... eu nu vreau sa ma duc in fiecare an in acelasi loc... :| acuma vom vedea ce decid si restul.. Si Nationala se poate numi DOAR 1 Singura.. si aia in centru tarii..
    LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
    Enter the Matrix

    Comment


    • #32
      Pentru regionale, subscriu si eu la ideea sa fie organizate odata la 3-4 luni, pe fiecare zona a tarii si in orase diferite. Oricum si Bacaul va organiza o regionala, cu putin noroc dupa cea din Galati.
      Pentru regionalele din Moldova, organizatorii au sansa sa puna de acord un calendar la intalnirea regionala din Iasi de duminica asta.
      Pentru cele nationale, ar putea fi doua: vara si iarna undeva spre centrul tarii pentru a fi accesibile tuturor. Preferabil in zone unde se poate petrece concediul: vii cu familia o saptamana in concediu si participi si la intalnirile nationale Si aici ar fi interesante doua variante: vara in Constanta si iarna undeva intr-o statiune de munte in zona Brasovului sau in alta parte.

      Comment


      • #33
        Si eu cu o parere:
        Nationala odata pe an eventual stabilita o locatie fixa sau nu dar sa fie neaparat in centrul tarii(insa la partea de organizare sa isi aduca aportul toate sectiunile locale) si regionalele cam 3-4-5 sa zicem merg si mai multe,fara locatie fixa astfel incat ca fiecare membru loganclub sa aiba posibilitatea sa ajunga(deci la o distanta decenta)o data sau de doua oriIn principiu sa lasam regionalele la liber insa sa le mai inmultim...fata de ce a fost pana acum...ceea ce vad ca deja se petrece
        Last edited by viorelu; 9 March 2009, 20:51.

        Comment


        • #34
          Mai astept pareri si opinii .
          Un elogiu de trei minute şi o lacrimă de-o clipă nu scuză o neglijare care se măsoară în ani sau decenii.

          Comment


          • #35
            aporopo de nationala.... sa va zic ce am patit eu... tonu relatarii vreau sa fie interpretat intr-un mod cat de poate de constructiv si nu acuzator

            am fost noi la piatra la intalnire si le-am zis noi la baieti... lasa ca vedeti voi ce facem noi la iasi.... de luat inseama ca baietii de la piatra erau si proaspat infiintati.... cateva luni.... toate bune.... am strans stafful am stabilit un program frumos pe 3 zile cu tot ce trebuie si am inceput sa dam cu capul de praguri.... cazare sub milion nexam, restaurant cu parcare si preturi ok si liber duminica nexam..... si au inceput desenele animate.... ajungand pana in punctul in care trebuia sa acceptam ca nu putem organiza cu preturi decente la cazare si masa o intalnire .... asa s-a renuntat la cazarea in iasi ..... cu masa am rezolvat la o pizzerie restaurant din campusul studentesc unde avem o parcare generoasa goala.... iar cand am intrebat cat dureaza sa ne aduca ce comandam de mancare mi s-a raspuns o ora- o ora jumatate maxim.... alta treaba buna... oficial vorbind vom fi 40 de masini neoficial trag nadejde la 80 din care 50 sa mearga la masa.... asta inseamna ca restaurantul trebuie sa aiba o capacitate de 100 locuri 100 de portii de mancare dureaza sa le prepari si sa le servesti.....

            ideea e urmatoarea: un camp inspre inima tarii.... tras in camp, pus un cort sau cazat la pensiuni de prin jur si asta e... daca la o nationala vin 200 de masini nu gasim decat un hotel cu capacitate de cazare de 300-400 locuri ce e drept la care putem scoate pret bun.... la masa tot nebuneala va fi iar la parcare nu vreau sa ma gandesc daca excludem campul .... speram sa fie un metro in zona si sa nu ne fugareasca

            e superb la constanta.... dar cazarea costa, masa e jalanieeee si drumul e drum..... daca mergem in zone mai montane preturile se mai normalizeaza putin.... si drumul se injumatateste...

            oradeanu si constanteanu impreuna cu ieseanu si craioveanu trebuie sa se imbratiseze la mijlocul distantei cu o marja de eroare de 100-150 km....

            ps: iar am prins tastatura..... si doar am promis ca nu mai scriu pe forum......
            IS 10 LNC Facebook

            Comment


            • #36
              Ionut ai mare dreptate, dar chestia e ca la nationala nu vin 200 de persoane care sa necesite cazare. Si cred ca intalnirea o vom face in asa fel incat sa stam mai mult timp in parcare sa admiram masinile decat la masa. Sunt sigur ca sibienii vor organiza cum trebuie.

              Comment


              • #37
                Vali are mare dreptate,nationala ar trebuii sa fie cat mai in centru tarii pt a putea fiecare sa participe in nr cat mai mare pt ca distanta ar fi cat mai egala pt toti dar asta putem sa hotaram impreuna si fara a exista suparari de nici o parte.
                Fiecare club are dreptul sa fie organizator de intalnire dar sa gandim cat mai bine locatia si perioada in asa fel incat sa fie toata lumea multumita.
                VA SALUT SI RAMANETI PE DRUM COLEGI!!!
                Last edited by kelu; 10 March 2009, 16:49. Reason: Automerged Doublepost
                sigpic

                Comment


                • #38
                  De aceeasi parere sunt si eu Nationala trebuie sa fie cat mai in centrul tari pentru ca daca ar fi la deva sau un exemplu cea de la felix credeti ca va veni cineva de la constanta ,galati,braila etc.
                  Nu va veni nimeni va asigur pt ca distanta e prea mare iar daca nationala ar fi pe la Brasov,Sibiu s-ar mai incumete omul sa vine
                  Eu cand ma gandesc sa ma duc la regionala de la Felix ca sunt vreo 500 km decat dus va dati seama cati bani bag in benzina dar asta e sunt fan inrait logan si nu pot sa nu particip

                  Comment


                  • #39
                    Am inteles.Intalnirea nationala se va tine un an la Brasov pe data de 01.Martie si un an la Sibiu sper ca prin septembrie -octombrie.Anul acesta se va tine la Sibiu in iulie si la anul se va organiza la Brasov in 01 Martie.Acum mai ramane sa decideti regionalele cu locatiile aferente si date exacte,si luna si data ptr.Sibiu cand se va tine Nationala.

                    Astept propuneri.Va rog sa tineti cont de cluburile in care se organizeaza deja cate ceva,si zic sa bagati si constanta in grafic.Va multumesc.
                    Un elogiu de trei minute şi o lacrimă de-o clipă nu scuză o neglijare care se măsoară în ani sau decenii.

                    Comment


                    • #40
                      Sebita daca in iunie e regionala pe AG nu e cam aglomeratie sa punem si nationala de la Sibiu?
                      Daca tot ne-am hotarat pentru 2 nationale pe an sa ramana pe 1martie la BRASOV si 1octombrie la SIBIU
                      Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e
                      prost.

                      Comment


                      • #41
                        Eu zic in felul urmator:
                        Anul asta sa ramana asa cum este , cu nationalele programate si cu regionalele la fel, iar de la anul sa socotim ceva cat de cat stabil!
                        Acuma, na, nu ca sunt eu asa si pe dincolo, dar la regionala de din Arges or sa vina populatie, iar la Sibiu or sa vina alta populatie!
                        Va dati seama ca de exemplu TM, AR, CS, MM, BH...etc, poate nu reusesc sa vina inArges, dar or sa vina la Sibiu!
                        Oricum, zic eu ca orice intalnire(atentie nationala sau regionala) va fi populata, indiferent de perioada, pentru ca sunt doua chestiuni distincte!
                        Si una peste alta, cui place acest gen de intalniri, sunt sigur ca va participa la cat mai multe!
                        Intradevar, poate sunt cam apropiate cele doua intalniri, dar cred eu ca se poate imparti fiecare dintre noi pentru ele, iar de la anul sa avem unele date de intalnire clare si exacte!
                        Parerea mea!
                        Numa' bine!
                        Last edited by sibianul; 14 March 2009, 00:43.
                        aham......Restul e LOGAN


                        http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

                        Comment


                        • #42
                          Da,asa e sibianu,niciodata nu v-om putea sa ne adunam la o intalnire chear toti colegii din toate zonele pt ca e greu si cauze sant multe cu toate ca ne-am dorii sa putem face asta dar distanta,banii,serviciul si altele ne impiedica sa ne adunam chear toti dar daca v-om stabilii un program bun,putem da sansa fiecaruia sa aiba parte de o intalnire ca gazda sau ca oaspete indiferent de zona.
                          Asa e corect si sper sa gasim o solutie buna pt toti!
                          VA SALUT CU RESPECT,KELU
                          sigpic

                          Comment


                          • #43
                            Imi pare rau ca ma bag cu japca .. dar as vrea sa invit pe oricine doreste pe 28.03.2009 la Ploiesti .. azi ne-am adunat si noi vreo 14 masini si vrem sa facem intalniri cat mai mari !!!
                            Sper sa ne vedem ..

                            Logan Club Ploiesti

                            Comment


                            • #44
                              Deci ptr.la anul calendarul va fii urmatorul:

                              Intalnire nationala Brasov 01.03.2010
                              Intalnire nationala Sibiu 03.-04.09 2010
                              Intalnire regionala Felix 14-15.05. 2010
                              Intalnire regionala Constanta 15-17.08 2010
                              Intalnire regionala Pitesti-Mioveni 14-15.o4.2010

                              Restul intalnirilor propunetile voi in functie de ceea ce am scris eu .


                              Anul acesta se va tine si la constanta in luna august in 15-16.2009 si la anul la fel.
                              Un elogiu de trei minute şi o lacrimă de-o clipă nu scuză o neglijare care se măsoară în ani sau decenii.

                              Comment


                              • #45
                                Regionala Moldova, Galati, 14 iunie.
                                Am preluat stafeta de la cei din Iasi, dupa finalizarea regionalei de la ei.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google