Traseu (circuit) Romania

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Traseu (circuit) Romania

    Incepand cu 01 August 2011, plec in concediu (14 zile) si vreau sa fac urmatorul traseu (circuit) al Romaniei:

    Bucuresti ... Pitesti ... Ramnicu Valcea >>> Polovraci (Pestera Muierii) >>> Targu Jiu (Coloana Infinitului, Masa Tacerii, Poarta Sarutului) >>> Transalpina (DN 67c) - http://www.transalpina.biz/ >>> Sebes >>> Alba Iulia >>> Aiud >>> Turda >>> Cluj Napoca (Padurea Baciu) - http://danielroxin.blogspot.com/2011...manesc-al.html >>> Huedin >>> Alesd >>> Oradea (Baile Felix)... poate o trecere in Ungaria pt. o zi >>> Marghita (sau Alesd) >>> Simleul Silvaniei >>> Satu Mare >>> Seini >>> Baia Mare >>> Cavnic (acolo unde masina urca singura la deal) - http://www.criserb.com/blog/in-maram...in-viteza.html >>> Dej >>> Beclean >>> Reghin >>> Sovata >>> Gheorgheni >>> Lacul Rosu >>> Bicaz (Cheile Bicazului) >>> Piatra Neamt >>> Roman >>> Bacau >>> Adjud >>> Marasesti >>> Focsani >>> Ramnicu Sarat >>> Buzau >>> Urziceni >>> Bucuresti

    Am deschis acest new thread in cazul in care exista doritori care se pot alatura partial (1 / 2 / 3 zile) sau total acestui circuit
    ... sau in cazul in care exista membri Logan Club in localitatile pe care le voi tranzita sau vizita, si care vor sa ajute cu un sfat referitor la obiective interesante de vizitat in zonele respective, locuri de cazare sau de luat masa (la preturi bune de criza) si / sau multe alte sfaturi utile.
    Cu stima, search_me71
    In cazul unui al III-lea razboi mondial, femeile ar primi puşti... iar bărbaţii puştoaice !
    http://searchme71.blogspot.com/

  • #2
    in alba iulia sa nu ratezi Cetatea..o sa ramai impresionat

    Comment


    • #3
      ... in cazul in care exista membri Logan Club in localitatile pe care le voi tranzita sau vizita, si care vor sa ajute cu un sfat referitor la obiective interesante de vizitat in zonele respective, locuri de cazare sau de luat masa (la preturi bune de criza) si / sau multe alte sfaturi utile.
      Rog sa-mi lasati o adresa de mess. sau nr. de tel.
      ... id. meu este florin_stefan71
      ... tel. mb. 0744.898.595.
      In cazul unui al III-lea razboi mondial, femeile ar primi puşti... iar bărbaţii puştoaice !
      http://searchme71.blogspot.com/

      Comment


      • #4
        Sfatul meu e ca de la Piatra sa faci direct Bacau ca pe la Roman nu ai ce vedea si consumi dejaba gazu o ei la vale incetisor pe E 85 spre casa.Logan club Roman e pe "butuci". La Piatra te dai cu telegondola si dai mana cu Pinalti .Intre Roman si Piatra e un drum de mai bine ....mergi pe jos.
        Last edited by margelatu; 4 June 2011, 20:52.
        Welcome to the Club, We Have Jackets !

        Comment


        • #5
          sfatul meu e sa mergi din Rm Valcea direct la tg-jiu pe dn dupa care te intorci la Baia de Fier pe Curtisoara-Musetesti-Crasna- Novaci- Baia de fier sa vizitezi Pestera Muierii si o iei spre Ranca sa mergi pe transalpina.Altfel tr. sa te intorci din tg-jiu inapoi in novaci. De mancat daca nu mananci in tg-jiu poti sa mananci in ranca la Tara
          Last edited by popavlm; 4 June 2011, 21:44.
          Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

          Comment


          • #6
            Cum zicea colegul Margelatu...la Roman, nu prea ai ce vedea...dar daca tot faci un drum prin neamt......iti sugerez sa faci o scurta vizita prin Tg Neamt......Manastiri o gramada, cetatea neamt, si mai ales, parcul de zimbri.......cel mai bine. IAr in Piatra Neamt, intradevar plimbarea cu telegondola este ff frumos....cat despre dat noroc cu Pinalti, putine sanse....
            Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

            Comment


            • #7
              Daca ai nevoie de ceva cand esti in zona Novaci-Polovragi ma poti suna pe 0762292757

              Comment


              • #8
                Originally posted by alex86 View Post
                Daca ai nevoie de ceva cand esti in zona Novaci-Polovragi ma poti suna pe 0762292757
                Multumesc ... cu siguranta am sa te sun pt. diverse sfaturi
                In cazul unui al III-lea razboi mondial, femeile ar primi puşti... iar bărbaţii puştoaice !
                http://searchme71.blogspot.com/

                Comment


                • #9
                  Daca ajungi la cluj nu rata salina de la turda care se alfa la 33 km de cluj napoca pe drumul alba -cluj.....cat despre padurea Baciu ,e mai mult un mit....doar daca vrei un barbeque sa faci.
                  Led-uri auto de orice tip,senzori de parcare,instalatii xenon.0740 146 883

                  Comment


                  • #10
                    Cum ziceam......din bicaz, faci stanga catre poiana teiului, acolo poti vizita manastirea Petru Voda, apoi direct Tg Neamt. Pe acel drum de la poiana la tg....ai manastirea neamt, parcul de zimbri, cetatea neamt...exact in ordinea asta. Harta
                    Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                    Comment


                    • #11
                      Salut colegu.
                      Eu acum m-am intors din concediu si am fost in Maramures unde m-am cazat la pensiunea Holiday din Ocna Sugatag si o recomand cu toata increderea. Mancarea a fost foarte buna, gazdele foarte amabile si ai piscina cu apa calda sarata si apa dulce acoperite. In zona aia sunt mai multe locuri unde "masina urca singura". Daca poti treci pe la Manastirea Barsana care este cea mai super manastire ce am vazut-o.
                      Am mai fost si pe transalpina de la Obarsia Lotrului la Sebes. Poti merge dar nu prea ai ce vedea pentru ca drumul este in lucru si este mai mult in padure. Asfalt nou dar este spart la toate podetele si sunt cateva portiuni unde trebuie sa stai bine cu garda la sol. Pana si localnicii de acolo mi-au recomandat cealalta parte cu cabana Ranca.
                      Padurea Baciu o am in fata geamului si in trei ani o singura data am vazut o luminita ce palpaia ciudat. Recomand muzeul etnografic langa padurea Baciu.
                      In Ungaria recomand gradina Zoo din Budapesta si o baie la Hajduszoboszlo.
                      Last edited by 1q Mitru; 5 June 2011, 16:43.

                      Comment


                      • #12
                        Iarta-ma ca tot eu postez daca mergi pe la Satu-Mare poti da o tura prin Certeze sa vezi ce o carat Romanashi din strainezia. De acolo ai aproape Sapanta cu cimitirul vesel si dupa urci catre Sighet unde ai Memorialul durerii, dupa Sugatag si Cavnic, daca vrei ai la Viseu Mocanita. Chiar daca ma repet incearca sa nu ratezi Manastirea Barsana.

                        Comment


                        • #13
                          Salut daca ajungi prin cluj... 0743028440 si crezi ca te pot ajuta cu ceva.. nu ezita sa ma cauti.
                          LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
                          Enter the Matrix

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by KeanuRev View Post
                            Salut daca ajungi prin cluj... 0743028440 si crezi ca te pot ajuta cu ceva.. nu ezita sa ma cauti.
                            Da, am sa-mi notez ... multumesc !

                            Originally posted by 1q Mitru View Post
                            Salut colegu.
                            Eu acum m-am intors din concediu si am fost in Maramures unde m-am cazat la pensiunea Holiday din Ocna Sugatag si o recomand cu toata increderea. Mancarea a fost foarte buna, gazdele foarte amabile si ai piscina cu apa calda sarata si apa dulce acoperite. In zona aia sunt mai multe locuri unde "masina urca singura". Daca poti treci pe la Manastirea Barsana care este cea mai super manastire ce am vazut-o.
                            Am mai fost si pe transalpina de la Obarsia Lotrului la Sebes. Poti merge dar nu prea ai ce vedea pentru ca drumul este in lucru si este mai mult in padure. Asfalt nou dar este spart la toate podetele si sunt cateva portiuni unde trebuie sa stai bine cu garda la sol. Pana si localnicii de acolo mi-au recomandat cealalta parte cu cabana Ranca.
                            Padurea Baciu o am in fata geamului si in trei ani o singura data am vazut o luminita ce palpaia ciudat. Recomand muzeul etnografic langa padurea Baciu.
                            In Ungaria recomand gradina Zoo din Budapesta si o baie la Hajduszoboszlo.
                            ok, daca nu se anunta ceva aterizari sau decolari de OZN in acea perioada ... nu opresc la padurea baciu.

                            Originally posted by 1q Mitru View Post
                            Iarta-ma ca tot eu postez daca mergi pe la Satu-Mare poti da o tura prin Certeze sa vezi ce o carat Romanashi din strainezia. De acolo ai aproape Sapanta cu cimitirul vesel si dupa urci catre Sighet unde ai Memorialul durerii, dupa Sugatag si Cavnic, daca vrei ai la Viseu Mocanita. Chiar daca ma repet incearca sa nu ratezi Manastirea Barsana.
                            Am vazut anul trecut si acum doi ani Certeze... la fel si cimintirul vesel, unde nu prea am gasit nimic vesel, mai ales ca aproape jumate din ''marfa expusa'' este sub varsta de 55 ani
                            Last edited by search_me71; 7 June 2011, 10:42. Reason: Automerged Doublepost
                            In cazul unui al III-lea razboi mondial, femeile ar primi puşti... iar bărbaţii puştoaice !
                            http://searchme71.blogspot.com/

                            Comment


                            • #15
                              daca tot ajungi la rm valcea ti-as recomanda sa nu te duci direct la tg jiu ci poti sa faci urmatorul traseu.
                              din rm valcea te duci spre sibiu vreo 30 km si faci stanga spre brezoi -> voineasa -> lacul vidra -> obarsia lotrului de unde poti cobora pe transalpina apoi spre novaci -> pestera muierilor si apoi tg jiu
                              drumul nu stiu in ce stare este dar fiind un drum de munte sa nu te astepti la minuni

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google