Intalniri Logan Club Alba

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • data aviatoare. am taiat o spre cluj. lasa mi un pm cu nr tau sa il am si te sun cand ajung. prin august cred. poate faceti o mini intalnire fulger

    Comment


    • Ziua buna colegi,

      Vreau sa va povestesc o mica intamplare pe care am trait-o ieri in Miercurea Sibiului, pe drumul de intoarcere de la Constanta. Undeva spre iesirea din localitate ajung in spatele unei cozi de masini. In fata era un tractor cu remorca ce ridica gunoiul si oprea in fata fiecarei case, daca nu ma insel. Depasirea tractorului se facea mai anevoios deoarece masinile de pe sensul opus trebuiau sa traga cam 30 - 50 de centimetri spre bordura pentru a face loc celor ce doreau sa depaseasca. Ajungand si eu la rand sa depasesc tractorul, observ ca TIR-ul de pe contrasens, impreuna cu alte autoturisme se trag spre margine ca sa imi faca loc sa trec. Cand sa incep depasirea singura masina care NU s-a tras a fost colegul din Logan Club Alba cu numarul de inmatriculare AB-84-BMI. Pe langa ca a fost singurul care a considerat ca e o blasfemie sa ii faca loc unui prapadit de Matiz cu numere de Arad sa depaseasca, soferul mi-a si aruncat o privire nu tocmai amicala. Acuma ca sa lamuresc eventualele intrebari: la fel cum eu am vazut stickerul cu LC, la fel si colegul sunt sigur ca l-a vazut pe al meu (da, am pus un sticker Logan Club pe parbriz la Matiz, exact la fel cu celelalte stickere din club). Acuma ma intreb era chiar asa de greu sa se traga 30 - 50 de centimetri mai spre margine, mai ales ca nu era nimic acolo care sa il incomodeze si mai ales fiindca si masinile din fata lui s-au tras (inclusiv TIR-ul) sau "bucuria" ca poate incomoda un Matiz l-a facut sa nu o faca ?

      Toate astea nu ar fi o problema daca prin asemenea gesturi nu s-ar pata faima, onoarea si corectitudinea forumului. Nu am fost singurul din coloana (in spatele meu erau inca masini) care a vazut gestul colegului. Si la fel cum mie mi-a sarit in ochi stickerul clubului la fel sunt sigur ca macar inca 2-3 soferi din coloana au vazut acel sticker...

      Nu astept scuze, as vrea doar ca pe viitor asemenea gesturi sa nu se repete.

      Toata stima,

      MAVERICK_SS


      P.S. (ca o paranteza ce nu are legatura cu ce e mai sus): Din pacate am intalnit atat pe drumul spre Constanta cat si pe drumul dinspre Constanta spre Arad specimene care se inflamau in momentul in care erau depasiti de un Matiz si faceau pe dracu' in patru ca sa ma depaseasca si sa ma incomodeze. Un exemplu elocvent al acestui gest a fost un sofer cu un Logan (nu era din club ) tot cu numere de Alba care dupa ce m-a presat vreo 3-4 kilometri inainte de Sebes (statea la jumatate de metru in spatele meu, chiar daca i-am facut loc sa depaseasca si pe contrasens era liber, razand ca un dobitoc si el si pasagerul din dreapta) la iesirea din Sebes, inainte cu 500 de metri de drumul spre Golf Club Paul Tomita, m-a depasit dupa care a franat ca sa vireze stanga pe drumul spre Clubul de golf.
      sigpic

      Comment


      • i-mi pare rau de incident, tocmai m-am uitat pe sectiunea de prentare membrii dar nu am vazut pe nimeni cu acest numar de inmatriculare ... daca vinovatul citeste aceste randuri ar fi frumos sa-s ceara public scuze!

        daca mai ai drum prin Sebes te rog sa ma cauti, sunt usor de gasit ... la intrare in Sebes dinspre Deva, pe partea dreapta dupa cimitir se afla un magazin de instalatii care incepe cu litera R......, (nu vreau sa fac publicitate) acolo lucrez eu.

        Comment


        • Originally posted by MAVERICK_SS View Post
          Ziua buna colegi,

          Vreau sa va povestesc o mica intamplare pe care am trait-o ieri in Miercurea Sibiului, pe drumul de intoarcere de la Constanta. Undeva spre iesirea din localitate ajung in spatele unei cozi de masini. In fata era un tractor cu remorca ce ridica gunoiul si oprea in fata fiecarei case, daca nu ma insel. Depasirea tractorului se facea mai anevoios deoarece masinile de pe sensul opus trebuiau sa traga cam 30 - 50 de centimetri spre bordura pentru a face loc celor ce doreau sa depaseasca. Ajungand si eu la rand sa depasesc tractorul, observ ca TIR-ul de pe contrasens, impreuna cu alte autoturisme se trag spre margine ca sa imi faca loc sa trec. Cand sa incep depasirea singura masina care NU s-a tras a fost colegul din Logan Club Alba cu numarul de inmatriculare AB-84-BMI. Pe langa ca a fost singurul care a considerat ca e o blasfemie sa ii faca loc unui prapadit de Matiz cu numere de Arad sa depaseasca, soferul mi-a si aruncat o privire nu tocmai amicala. Acuma ca sa lamuresc eventualele intrebari: la fel cum eu am vazut stickerul cu LC, la fel si colegul sunt sigur ca l-a vazut pe al meu (da, am pus un sticker Logan Club pe parbriz la Matiz, exact la fel cu celelalte stickere din club). Acuma ma intreb era chiar asa de greu sa se traga 30 - 50 de centimetri mai spre margine, mai ales ca nu era nimic acolo care sa il incomodeze si mai ales fiindca si masinile din fata lui s-au tras (inclusiv TIR-ul) sau "bucuria" ca poate incomoda un Matiz l-a facut sa nu o faca ?

          Toate astea nu ar fi o problema daca prin asemenea gesturi nu s-ar pata faima, onoarea si corectitudinea forumului. Nu am fost singurul din coloana (in spatele meu erau inca masini) care a vazut gestul colegului. Si la fel cum mie mi-a sarit in ochi stickerul clubului la fel sunt sigur ca macar inca 2-3 soferi din coloana au vazut acel sticker...

          Nu astept scuze, as vrea doar ca pe viitor asemenea gesturi sa nu se repete.

          Toata stima,

          MAVERICK_SS


          P.S. (ca o paranteza ce nu are legatura cu ce e mai sus): Din pacate am intalnit atat pe drumul spre Constanta cat si pe drumul dinspre Constanta spre Arad specimene care se inflamau in momentul in care erau depasiti de un Matiz si faceau pe dracu' in patru ca sa ma depaseasca si sa ma incomodeze. Un exemplu elocvent al acestui gest a fost un sofer cu un Logan (nu era din club ) tot cu numere de Alba care dupa ce m-a presat vreo 3-4 kilometri inainte de Sebes (statea la jumatate de metru in spatele meu, chiar daca i-am facut loc sa depaseasca si pe contrasens era liber, razand ca un dobitoc si el si pasagerul din dreapta) la iesirea din Sebes, inainte cu 500 de metri de drumul spre Golf Club Paul Tomita, m-a depasit dupa care a franat ca sa vireze stanga pe drumul spre Clubul de golf.
          Pacat ca se intimpla astfel de "faze" in trafic!! La ceea ce povestesti avea mai putina importanta ca individul respectiv avea pe masina stiker cu LC Alba!! Era o chestie de bun simt ...si se pare ca respectivul pierduse aceasta notiune!!! Vorba ceea: nu exista padure fara uscaciuni!! Si cum spune si colegul nostru jenu acel "exemplar" in afara de faptul ca avea stiker-ul pe masina probabil ca nici nu stie cu ce se maninca Logan Club!!! Mai cunosc si eu din astia care au pe masini stikere cu Logan Club dar nu au participat nici macar la o intilnire!! Asa ca, ce pretentii sa avem!!!???!!

          Comment


          • Cum am spus mai sus, nu astept scuze, nu de aceea am postat povestea. As vrea insa ca acel coleg mentionat in primul meu post sa citeasca ce am scris iar in viitor sa incerce sa nu repete asemenea fapte.

            @jenu: Nu stiu cand o sa mai ajung in zona, dar daca mai trec prin Sebes te caut negresit.

            @Daniel 67: Foarte corect ce spui.
            sigpic

            Comment


            • intilnirea nationala transalpina 2011: http://www.loganclub.ro/forum/nation...ina-t34762.htm

              jenu il cunosti pe baiatul cu golanul bleomarin,a venit la cateva intalniri cu noi(la Gothic) apoi a plecat in strainatate la munca si de cand a revenit nu a mai dat nici un semn de viata
              Last edited by Colectionarul; 3 July 2011, 01:23.
              http://www.danasoft.com/sig/colectionarul215578.jpg

              Comment


              • din cate i-mi aduc aminte il cheama Mihai si nu stiu daca sa intors! ce-i cu el?

                Comment


                • Originally posted by jenu View Post
                  din cate i-mi aduc aminte il cheama Mihai si nu stiu daca sa intors! ce-i cu el?
                  el are AB-84-BMI
                  http://www.danasoft.com/sig/colectionarul215578.jpg

                  Comment


                  • deci!...cine vine la intalnirea nationala de pe Transalpinia? eu o sa urc sambata pana la Sugag si o sa astept colegii care vor cobora de la Ranca,... apoi voi urca si eu si voi sta pana duminica.

                    Comment


                    • nu vine nimeni la nationala?... nu pierdeti ocazia, nu va mai fi alta in curand!

                      Comment


                      • Salut fratilor! Nu se mai aude nimic pe aici ? O intalnire ceva? O deplasare?
                        Ambition

                        http://www.loganclub.ro/forum/golane...s-t2538p9.html

                        Comment


                        • salutare Raducule! pe la noi pe aici e cam liniste.

                          Comment


                          • foarte frumos. Punem la cale o intalnire intre toti membrii LC ALBA?
                            Ambition

                            http://www.loganclub.ro/forum/golane...s-t2538p9.html

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google