LoganClub Arad

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @Norby: In momentul in care vei posta in mod civilizat si nu vei folosi in posturi diferite organe nu iti voi sterge posturile. Pana atunci, conform Regulamentului am tot dreptul sa sterg si sa sanctionez respectivele posturi si autorul lor. Nu stiu de unde ai scos amenintarile, eu nu obisnuiesc sa amenint pe nimeni, insa ce ti-am scris in postul meu anterior a fost o RECOMANDARE. Si daca tot veni vorba de vechimea ta in LC Arad: conform prezentei pe primele 100 de intalniri, tu ai fost prezent la 19. Nu conteaza cat de vechi esti in club, conteaza la cate intalniri ai fost prezent.

    Din pacate observ ca toate greselile mele sunt vanate cu ardoare de unii membri care abia asteapta sa imi "scoata ochii" cu ele si sa imi demonstreze mie si celorlalti ce organizator prost sunt iar aceasta intalnire fulger a fost un pretext ideal ca sa inceapa din nou un scandal.

    Si sa va dau un subiect de gandire: Daca LC Arad era intr-adevat impartit in 2 asa cum sustin unii, ce rost avea sa mentionez intalnirea fulger? Daca eram impartiti in 2, atunci nici macar nu postam ca a avut loc o intalnire fulger si nimeni in afara de participanti nu stia nimic... Daca faptul ca am mentionat intalnirea nu e o dovada a transparentei si a faptului ca suntem un intreg, atunci nu stiu ce e. Inteleg ca e duminica si weekend dar hai sa incercam sa gandim un pic situatia si sa nu postam sub impulsul momentului.

    Si daca tot am ajuns aici, voi deschide un topic unde membri LC Arad care doresc, isi vor scrie datele de contact (telefon, email, ID de mess) astfel incat sa nu mai existe probleme de comunicare intre noi.
    Last edited by MAVERICK_SS; 14 February 2010, 22:17.
    sigpic

    Comment


    • OK. Buna idee. Si totusi suntem o comunitate . Eu numa asa am simtit ca ne separam , dar infine nu mai conteaza.
      sigpic

      Comment


      • hmmm, Norby89 a scapat doar cu postul sters? maveriku, data viitoare te ard io daca nu-i arzi tu. indiferent cine este acel cineva, prieten, dusman, regulamentul e regulament, ne-am inteles Norby89?
        Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

        Comment


        • extraordinar , dar ce am facut de ar trebui sa fiu pedepsit si mai tare?
          Da . Ne-am inteles, fie cum vrei tu atotputernicule.
          sigpic

          Comment


          • deci sa ne intelegem: excludeti-l pe "fostul" de la discutiile astea din mai multe motive:
            1. intalnirea de sambata dimineata a fost una cu caracter privat care nu va priveste pe nici unul in afara de cei chemati
            2. eu i-am trimis cateva PM-uri la norby in care i-am explicat (sau am incercat) situatia si l-am rugat sa vina cu o precizare in care sa ma excluda din discutii
            3. nu s-a organizat nici o intalnire sau alta actiune in paralel cu cea oficiala (ia mai gandeste-te putin Aline)
            4. inainte de a va da aere de cat de multe ati facut si cat de importanti sunteti voi pentru LC Arad ar trebui sa va ganditi DACA ati facut ceva pentru club si cam la cate actiuni ale clubului ati participat si v-ati implicat. Eu stiu raspunsul, ar trebui sa il descoperiti si voi. Pentru ca daca e sa va ganditi bine TOATE actiunile pe care le-a intreprins clubul asta au fost initiate de mine si / sau sorin, becudani (ex. regionala de la Deva) si Doru (cateva excursii). Pana acum ceva vreme erati suparati ca insist sa veniti la intalniri iar acum exact acele persoane se umfla in pene si se dau importanti.
            Deci terminati cu prostiile si ganditi-va ca macar acum in ceasul al 12 -lea sa faceti ceva pentru club. Din gura dati toti, dar de facut pauza mare. Da Alin, aici ii dau si eu dreptate la Marius, multi sunt in club, dar putini au facut ceva pentru el. Si nu pentru ca nu puteau ci pentru ca nu vroiau, dar dupa lupta ...
            Si cam atat despre subiect.
            Daca aveti de comentat ceva trimiteti-mi PM pentru ca raspunsuri aici nu mai primiti.

            PS cand la intalniri era frig cine erau primele persoane care se plangeau ca stam in frig si sa mergem undeva ? nu raspundeti ca stim toti raspunsul ...
            LE: l-am uitat pe marius care a organizat cateva iesiri la iarba verde. scuze marius.
            Last edited by bubu_vasile; 14 February 2010, 23:34.
            Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
            Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

            Comment


            • Salutare baieti eu sunt Rares ..si am si eu o mica Dacia(nã) HD-06-VNT..probabil am fost vazut prin oras....si as vrea sa intru si eu in clubul vostru daca se poate

              Comment


              • Originally posted by bubu_vasile View Post
                deci sa ne intelegem: excludeti-l pe "fostul" de la discutiile astea din mai multe motive:
                1. intalnirea de sambata dimineata a fost una cu caracter privat care nu va priveste pe nici unul in afara de cei chemati
                2. eu i-am trimis cateva PM-uri la norby in care i-am explicat (sau am incercat) situatia si l-am rugat sa vina cu o precizare in care sa ma excluda din discutii
                3. nu s-a organizat nici o intalnire sau alta actiune in paralel cu cea oficiala (ia mai gandeste-te putin Aline)
                4. inainte de a va da aere de cat de multe ati facut si cat de importanti sunteti voi pentru LC Arad ar trebui sa va ganditi DACA ati facut ceva pentru club si cam la cate actiuni ale clubului ati participat si v-ati implicat. Eu stiu raspunsul, ar trebui sa il descoperiti si voi. Pentru ca daca e sa va ganditi bine TOATE actiunile pe care le-a intreprins clubul asta au fost initiate de mine si / sau sorin, becudani (ex. regionala de la Deva) si Doru (cateva excursii). Pana acum ceva vreme erati suparati ca insist sa veniti la intalniri iar acum exact acele persoane se umfla in pene si se dau importanti.
                Deci terminati cu prostiile si ganditi-va ca macar acum in ceasul al 12 -lea sa faceti ceva pentru club. Din gura dati toti, dar de facut pauza mare. Da Alin, aici ii dau si eu dreptate la Marius, multi sunt in club, dar putini au facut ceva pentru el. Si nu pentru ca nu puteau ci pentru ca nu vroiau, dar dupa lupta ...
                Si cam atat despre subiect.
                Daca aveti de comentat ceva trimiteti-mi PM pentru ca raspunsuri aici nu mai primiti.

                PS cand la intalniri era frig cine erau primele persoane care se plangeau ca stam in frig si sa mergem undeva ? nu raspundeti ca stim toti raspunsul ...
                LE: l-am uitat pe marius care a organizat cateva iesiri la iarba verde. scuze marius.
                Ce intelegi prin a face ceva pentru club?
                Asta ii multamu" pentru ultima actiune de Craciun cand incercam sa conving persoanele care nu contribuise pana atunci cu bani.
                Bubule revino-ti pana nu e prea tarziu.
                Tu nu ai fost asa...
                Tu esti doar o victima a ceea ce se numeste ,,anturajul"
                Vai ce a ajuns Logan Club Arad...
                E cumva din cauza mea?
                Ia gandeste-te putin si deruleaza lucrurile.

                Comment


                • Bine ai venit, Rares. Intalnirile au loc in fiecare sambata la ora 16:30 in parcarea de la patinoar (cea de langa Mures).

                  @hd01lza,Norby89 si ZSO: Posturile ce nu au avut legatura cu intalnirile le-am mutat pe Discutii Generale. Va rog sa continuati acolo discutiile.
                  sigpic

                  Comment


                  • Rares, bun venit printre noi.

                    P.S. Ignora restul posturilor, e o perioada de criza, nu ne reprezinta.
                    De obicei nu suntem asa...

                    Comment


                    • da,si eu cum mam calmat imi cer scuze daca am jignit pe cineva.
                      sigpic

                      Comment


                      • Desi personal nu ma afecteaza evenimentul (caci am renuntat la intalniri) mi se pare dezamagitor faptul ca din postura de "organizator de intalniri" nu ai fost in stare sa suni pe oricare din club sa`l anunti ca nu vi ca esti la pista si sa posteze pentru tine sau sa`i anunte pe cei care merg (si nu cred ca n`ai numaru` lu` nici care).

                        Poate din cauza asta ar trebui sa le intelegi frustrarile unora in loc sa faci glume pe tema respectiva...

                        Comment


                        • Cu tot respectul, grassu, nu vad de ce trebuie sa dezgropi scandalul din moment ce pe tine nu te afecteaza personal (chiar tu ai spus asta) iar eu consider acest "scandal" o neintelegere care s-a lamurit si s-a incheiat. Nu cred ca e cazul sa imi explic inca odata actiunile, insa iti recomand sa revezi pozele de pe pista + prezenta fiindca in postul tau apar niste greseli de adunare si niste acuzatii nefondate la adresa mea care nu imi pica bine.
                          sigpic

                          Comment


                          • Eu nu inteleg ce se oftica atata unii pe aici.
                            OFICIAL intalnirea are loc sambata la ora 16.30 la parcarea cunoscuta. Daca UNII membri considera ca vreau sa se intalneasca si altundeva sa vorbeasca sau sa faca ceva impreuna (lucruri care ii privesc personal doar pe unii din membri) eu cred ca sunt liberi sa o faca.
                            Pe alta parte eu iarasi nu inteleg ce va tot luati atat de ""organizatorul de intalniri" ? Unde scrie ca la ORICE intalnire este obligatoriu sa apara si el ? Poate are probleme sau alte lucruri mai importante de facut decat sa ajunga la o intalnire. Eu cred ca singura lui obligatie este sa incerce sa ajunga pe cat posibil la cat mai multe intalniri ale membrilor si sa se supuna DORINTEI MAJORITATII in ce priveste organizarea si activitatile propuse de membrii. Pe de alta parte mai are o obligatie: SA STRANGA GUNOIUL DE PE FORUM pe care unii dintre membrii il tot arunca si nu inteleg sa termine o data si o data cu tot scandalul. Sper ca nu o sa incepem din nou cu scandaluri si alte bube. Daca nu va convine ce hotaraste majoritatea sunteti liberi sa nu mai veniti la intalniri sau alte activitati. Nu uitati ca totul este pe baza de voluntariat si nimeni nu castiga nimic in afara poate de niste amici sau prieteni (depinde ce considera fiecare) SI CAM ATAT.
                            Sper ca o sa ne intelegem in continuare si sa nu mai continuam cu lucruri care chiar nu au rost sa fie continuate.
                            fara linkuri externe

                            Comment


                            • @Maverick: N`am mai intrat de cateva zile pe forum si abia azi am citit toate posturile. Scuze daca "dezgrop morti" dar din posturile a 2-3 membri am dedus frustrarea lor. Poti sa fi mai clar asupra acuzatiilor nefondate pe care ti le aduc ??

                              @Shaloo: "OFICIAL intalnirea are loc sambata la ora 16.30 la parcarea cunoscuta. Daca UNII membri considera ca vreau sa se intalneasca si altundeva sa vorbeasca sau sa faca ceva impreuna (lucruri care ii privesc personal doar pe unii din membri) eu cred ca sunt liberi sa o faca.
                              Pe alta parte eu iarasi nu inteleg ce va tot luati atat de ""organizatorul de intalniri" ? Unde scrie ca la ORICE intalnire este obligatoriu sa apara si el ? Poate are probleme sau alte lucruri mai importante de facut decat sa ajunga la o intalnire."

                              Sunt de acord cu tine ! E normal ! Dar un telefon tot putea da....

                              Comment


                              • Din moment ce se pare ca unii nu va puteti calma si prin posturile voastre sunteti sau offtopic sau jigniti ceilalti membri, am sters tot ce era de sters si am penalizat pe cine era de penalizat.

                                !!! Va rog sa incheiati scandalul sau, daca nu va puteti abtine, continuati pe PM !!!

                                @grassu: Ai PM si cu aceasta ocazie daca mai ai ceva de adaugat la adresa mea, te rog sa o faci pe PM.
                                Last edited by MAVERICK_SS; 17 February 2010, 01:50.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google