Discutii Generale Intre Membrii LCArad

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by MAVERICK_SS View Post
    Vezi, vezi, Alin poate iar dai in vreo bordura
    Ziceam ca ma joc cu frana de mana pe loc nu in mers.Mi-a ajuns experienta aia crede-ma!

    Comment


    • Vazut pe bubu azi,adica ieri seara pe la ora 20 si ceva :P...la podgoria,ma-m pus in spatele lui si fac si io ca tot omu cu farurile semn sa-l salut(nu cred ca mi-ai cunoscut masina) si el asa o ia din loc zici ca la-m ars cu fier rosu pe fund )))).....ma-m tinut un pic dupa el,ce sa vezi nici nu sa uitat la mine cand ma-m dus paralel cu el,da in cele din urma a intors capul si ma vazut,la-m salutat si tot asa iar a luat-o la sanatoasa!
      Bubule, zine si noua de cine ai fugit asa de tare(ca ma apucat rasu la un moment dat,ca nu sti-am ce ai)?ca politia nu era in spatele nostru )))))
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by wizard24 View Post
        (...) Aaa..da si nu am tras frana de mana dupa spalare,sa nu uitati de asta:P
        De ce? Explica-mi si mie ca nu stiu. Ce urmari poate avea?

        Eu am spalat-o in Gradiste, Bubu stie spalatoria. Pretul 10+7 = exterior+interior
        (+ciubucul, dar eu il dau la sfarsit) si momentan sunt foarte multumita.
        sigpic My Black Pearl

        Comment


        • wizard: ai putut tu sa faci linistit cu farurile ca prin folii nu am vazut nimic "deosebit"
          cat despre "fuga" asa circul eu de obicei si m-ai ajuns doar datorita faptului ca mi-am dat seama ca nu am pus pe bord detectorul. Cand ai ajuns in dreptul meu ma chinuiam sa il fixez in suport. Dupa ce l-am avut in suport ... am revenit la viteza "normala". Dupa aia nici eu nu te-am mai vazut in retrovizoare
          Si da, nu ti-am recunoscut masina ca altfel te semnalizam si eu.
          L-am vazut ieri si pe grassu in vlaicu. Ce finut conduce ...
          Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
          Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

          Comment


          • Originally posted by Black Pearl View Post
            De ce? Explica-mi si mie ca nu stiu. Ce urmari poate avea?


            Ingheata firul cu care tragi frana pe ghidaje, iar daca o lasi cuplata seara in parcare asa ramane pana la dezghet. Asta se intampla la masinile mai vechi, la astea de conceptie mai moderna eu nu am patit inca...
            Last edited by sorinj; 12 January 2009, 12:48.
            sigpic

            207 noir obsidien

            Comment


            • de ce ? mai sunt soferi care lasa in parcare frana de mana trasa ??? eu stiam ca asa se proceda la daciile alea arhice si de demult. eu in afara de situatiile de dat cu masina pe derdelus nu folosesc frana de mana. sau trebuia ?
              Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
              Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

              Comment


              • Se vede bubule ca nu ai curtea in panta...
                sigpic

                207 noir obsidien

                Comment


                • Eu o mai folosesc din instinct.

                  Comment


                  • hai ca ma enervez ... aloooo !!! ce-i aici ? sat fara caini ?
                    ia hai toata lumea care nu si-a prezentat adeziunea la GRUPUL de ARAD sa o faca urgent.
                    PS. maverikule - ce drak de pagina web ai trecut acolo ? vrei sa ne convertesti la ceva ? ca nu am inteles nimic din pagina aia. Incepe site-ul cu vreaumasinamea dar e ceva despre religie in engleza ... hmmm
                    Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                    Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                    Comment


                    • Bubule informeaza-ma si pe mine te rog despre ce adeziune este vorba.

                      Comment


                      • Mersi Bubu ca mi-ai atras atentia. Pagina aceea trebuia sa fie blogul meu, dar vad ca la hackerit cineva. Acuma ma pun sa rectific daca mai pot ceva.


                        Later Edit: S-a rezolvat acuma, sper sa fie in regula. Se pare ca atunci cand am postat link-ul, am inversat 2 litere (in loc de blogspot am scris blogpsot). Oricum, sa imi ziceti mie cutzu daca imi dau seama cum se poate sa existe o pagina identica ca denumire cu a mea in proportie de 95% si sa fie si despre religie si sa am eu ghinionu sa inversez din greseala exact literele care trebuie. E o sansa de 1 la cateva mii bune... E o conspiratie, va spun eu
                        Last edited by MAVERICK_SS; 12 January 2009, 18:48. Reason: Adaugare ulterioara
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by bubu_vasile View Post
                          de ce ? mai sunt soferi care lasa in parcare frana de mana trasa ??? eu stiam ca asa se proceda la daciile alea arhice si de demult. eu in afara de situatiile de dat cu masina pe derdelus nu folosesc frana de mana. sau trebuia ?
                          Eu trag frana de mana intotdeauna cand imi parchez masina.
                          Ca e bine sau rau? Nu stiu. Dar am patit uneori ca dupa ce am oprit masina sa o simt ca se deplaseaza incet in fata (sau spate), in functie de situatie.
                          De ce nu e indicat sa o fac? Sau e doar o obtiune personala a fiecaruia?
                          sigpic My Black Pearl

                          Comment


                          • Parerea mea este ca mai bine actionam frana de mana,ca Doamne fereste au mai parcat altii pe langa un rau si cand au revenit s-au trezit fara masina.

                            Comment


                            • Originally posted by bubu_vasile View Post
                              de ce ? mai sunt soferi care lasa in parcare frana de mana trasa ??? eu stiam ca asa se proceda la daciile alea arhice si de demult. eu in afara de situatiile de dat cu masina pe derdelus nu folosesc frana de mana. sau trebuia ?


                              Art. 178. - (1) Se interzice conducatorului de autovehicul si pasagerilor ca in timpul opririi sau stationarii sa deschida sau sa lase deschise usile acestuia ori sa coboare fara sa se asigure ca nu creeaza un pericol pentru circulatie.
                              (2) Conducatorul care stationeaza cu autovehiculul trebuie sa opreasca motorul, sa introduca maneta intr-o treapta de viteza ori in treapta de parcare, sa puna in functiune dispozitivele de franare, de stationare si antifurt si sa incuie usile.
                              Reparaţii maşini de spălat și Frigidere,
                              Magazin Piese de Schimb.
                              www.facebook.com/ElectroteknikPag

                              Comment


                              • tu ai alarma pe masina ? pai atunci cum te conformezi "legii" ? ca antifurt conform legii e considerata doar alarma (asta iti spune si asigurarea). aia e o abureala ...
                                Alin: sub poza de sus cu loganurile (aia cu fulgii de zapada) este o linie de comanda albastra. Acolo pe ea ai un GROUPS ... dai pe el apoi soliciti sa te inscrii in grupul aradenilor. Foarte exact pasii nu pot sa tii spun ca pe mine m-au bagat automat in grup si nici nu am optiune de "iesire"
                                poate ii explica vreunul din cei care s-au inscris deja.
                                Ideea e ca atunci cand dai pe grupul de Arad spre exemplu vezi toti userii din Arad. Am primit instructiuni sa nu primim pe altii din alte judete pe cel al judetului nostru. In felul asta cine vrea sa vada pe toti cei din Arad poate accesa grupul de arad si ii vede pe toti la un loc. E mai usor asa.
                                Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                                Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google