Discutii Generale Intre Membrii LCArad

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si totusi acceleratia mea tot asa este ,sa inteleg ca ...sau sa nu mai inteleg nimic?
    Poate nu am avut programare ................

    Comment


    • o rezolvam marius, dar problema nu e de desfacut, ci de pus lucrurile inapoi, si asta se pare ca doar ALYN stie, cum si el a fost prezent, dar a lipsit cu desavarsire

      si cum nervii si problemele m-au "napadit" am uitat urmatoarele:
      - la becu i-am ramas dator cu vreo 14 lei parca ...
      - la tavi am uitat sa ii dau lanterna aia cu leduri
      - cineva si-a uitat vreo 2 surubelnite la mine
      - am ramas tot fara chestiile alea de reglat farurile
      - am uitat sa iau de la sorin siglele
      - sper ca la altii nu am ramas dator ...
      - vroiam sa vorbesc cu voi de tricouri si am uitat

      asta e ... data viitoare
      Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
      Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

      Comment


      • Votati cu incredere pe info pro , mai intai a fost distractie…ptr simon claudiu, L.C Deva, multumim ca suntem uniti si ne ajutati, numai bine!( 100 de l de bere)
        cu respect kenjiro_sanga, L.C. Deva
        sigpic
        Maică, ce mafioți de treabă !!!

        Comment


        • Va salut. Sunt nou printre voi si am un logan preference verde cameleon1.4 din 2005 caruia i-am adus mici modificari la partea electrica.si care are doar 43.000km. Ma rog o sa va povestesc altadata pentru ca am o mica problema. Astazi s-a ars faza scurta pe partea dreapta si am zis nicio problema, il schimb ca am aici un H4. Bun..desfac cauciucul de protectie si ajung la bec..si observ cu stupoare ca e P43T si nu P45T si nu l-am mai schimbat acum seara deoarece nu aveam P43T, dar vreau sa le schimb cu niste philipsuri xtreme power dar nu am gasit niciunde in arad. Caut de nebun in tot aradul de vreo 2 luni si nu gasesc. Am gasit la un magazin din gradiste da nu avea xtreme power. Idem si la carefour, asa ca va inteb: nu a achizitionat nimeni xtreme power? si ar mai fi o problema cu clema: se rabateaza de sus sau e nevoie sa desfac surubul de la baza clemei? ca ne-am uitat chiorash si eu si tata pe intunerec la ea si nu ne-am dat seama ce o tine sus. Multumesc

          Comment


          • Eu am avut Philips Extreme power si m-a tinut 1 an jumate , am fost multumit de ele dar am auzit de Osram Night Breaker si am zis sa incerc , si intr-adevar lumineaza mai bine ca philipsul si are o lumina mai alba . Sincer nu am mai vazut in Arad philips extreme .
            sigpicImbracat volane in piele http://www.youtube.com/watch?v=99W1jXEEJOU

            Comment


            • sus are o "ureche" pe care trebuie sa o "ocolesti". Miscarea e cam asa: apesi siguranta, o misti dreapta putin si apoi o tragi spre tine (spre parbriz).
              Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
              Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

              Comment


              • Astazi m-am trezit si eu cu APA in motorina. Motorina e de la OMV (Sprint Diesel). Alimentez numai de la ei.
                Nu mai stiu ce sa zic de tara asta ....... Pot sa mearga si astia de la OMV la oi ... m-am convins de ei.
                Last edited by lau; 26 May 2009, 22:27.

                Comment


                • Daca nu mai ai incredere in OMV eu zic sa incerci la MOL. Eu cand aveam Loganul doar de acolo alimentam si in 40.000 de km nu am avut nicio problema cu calitatea combustibilului si pot sa zic ca alimentam un plin la cel mult 3 zile.
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by MAVERICK_SS View Post
                    Daca nu mai ai incredere in OMV eu zic sa incerci la MOL. Eu cand aveam Loganul doar de acolo alimentam si in 40.000 de km nu am avut nicio problema cu calitatea combustibilului si pot sa zic ca alimentam un plin la cel mult 3 zile.
                    Loganul era pe motorina ?

                    Comment


                    • Da. 1.5 DCI de 70 de cai. Si iti pot spune ca am alimentat cateva mii de litri de motorina doar de la MOL (Arad,TM) (faceam un plin la fiecare 2-3 zile) si nu am avut probleme deloc. Valabil pentru ambele sortimente de motorina de la MOL.
                      sigpic

                      Comment


                      • Nu v-am zis dar eu am avut masina in service 1 zi pentru ca sau infundat injectoarele de la mizeria din benzina si a trebuit curatat si sita de la pompa de benzina . Injectoarele 2 si 3 abia mai pulsau. Noroc cu testerul ca mi-a zis "misfire " pe cilindrii 2 si 3 . E intr-adevar problema cu carburantii.
                        sigpicImbracat volane in piele http://www.youtube.com/watch?v=99W1jXEEJOU

                        Comment


                        • Dar tu de unde alimentai mai des ALY_N?

                          Comment


                          • OMV si Petrom. Treaba cu , curatatul e nasoala rau , si dureaza cam jumate de zii daca vrei sa fie si conductele curatate.
                            sigpicImbracat volane in piele http://www.youtube.com/watch?v=99W1jXEEJOU

                            Comment


                            • noul Golf IV face lift :|
                              Attached Files
                              Reparaţii maşini de spălat și Frigidere,
                              Magazin Piese de Schimb.
                              www.facebook.com/ElectroteknikPag

                              Comment


                              • Bine ca-i numa atat si nu e rupta cu totul.
                                fara linkuri externe

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google