Intalniri si discutii generale L.C. Bacau

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu e nici un virus,dar dupa un asemenea eveniment[regionala] se cam triaza membrii.E cam jenant sa stii ca sunt 10 membri in club si sa fie activi doar 5.Eu zic ca cine nu e interesat sa ramana doar forumist.

    Comment


    • Din pacate aveti dreptate. Acum ca a trecut regionala pot spune ca apreciez pe cei care au inteles sa se implice pentru a iesi un lucru frumos. Dar in acelasi timp, unii au inteles sa fie entuziasti de ideea regionalei ca apoi sa dispara fara nici un cuvant. Lor as dori sa le amintesc ca nu am facut aceasta regionala nici pentru mine, nici pentru Sorin, Dan, Razvan sau altii. Am facut pentru club, pentru oras si pentru a fi si noi cat de cat in rand cu cei pe care i-am vizitat la alte intalniri. Iar daca nimeni nu e obligat sa ramana in club, am aprecia macar un semn atunci cand cineva doreste sa se retraga sau sa nu participe la anumite evenimente. Nu am cerut sustinere financiara la nimeni, am obtinut colaborarea cu Dedeman care s-a comportat exemplar, posterul l-am facut fara sa ma uit cat costa, 3 dintre noi am pus banii de avans - sa nu uitam ca Sorin are o fetita si a dat bani de avans pentru inchirierea vilei. Razvan la fel. Dan a facut ture si seara si a doua zi sa prinda pe toata lumea in poze (si a ma incasat si doua amenzi), altii au distribuit fluturasii .... Au fost ore rupte din timpul liber, de la serviciu pentru a fi totul gata la timp. Iar altii au ales sa dispara, sa stea deoparte fara nici un semn si nici macar sa nu apara la un eveniment din cadrul clubului cu care nu stiu cat de repede ne vom mai intalni. Chiar ma gandeam uneori si discutam cu cineva care inseamna foarte mult pentru mine daca toate astea merita, daca poate e mai bine sa imi vad de treaba si sa fac altceva cu timpul ala. Deocamdata o sa continui dar e cazul sa stabilim anumite reguli, cine vrea sa apartina clubului trebuie sa le respecte, cine nu e liber sa plece. Dar am aprecia macar un semn atunci cand doriti sa plecati.
      Vom discuta duminica situatia membrilor si ce inseamna a fi membru in LC Bacau. Si cu ocazia asta am deschis lista de prezenta pe topicul de intalniri.

      Comment


      • Cei vizati sunt: ioneluxxl,dragosss si cu parere de rau peterpan care nu a mai dat nici un semn de viata de prin august cu toate ca viziteaza forumul.

        Comment


        • nu stiu ce ar mai fi de discutat. am mai avut discutia asta si am asteptat regionala pt confirmare. acum ni s-a confirmat. motive si scuze sa nu vii sunt cel mai usor de gasit(inventat). fiecare dintre noi am avea aceleasi motive, toti avem serviciu, familii, greutati si timpul liber este limitat. altii pun motivul distantei. din punctul de vedere al distantei si eu as fi putut invoca primul aceasta "scuza", dar niciodata nu am facut din distanta un motiv de absenta, drept dovada ca nici nu ati stiut pana de curand de unde vin pt ca, in primul rand, eu nu-l consideram un motiv intemeiat. inteleg, fiecare are greutati, poate are necazuri pe care nu le stim, dar un telefon se poate da, un mesaj lasat pe forum nu ia mai mult de 2 minute. pana la urma totul tine de bunul simt si decat cu oameni de genul asta, mai bine fara. asa ca degeaba facem noi aici teoria "chibritului". tacerea spune totul.
          sigpic

          Comment


          • Baieti pe criza asta voi vreti oameni de calitate ,cu bun simt pe care sa te bizui,prea multe pretentii multi vor ramane doar ca aspect oameni incet isi vor da in petec toti in ordinea slabiciunii vor ceda pe rand. Asa ca eu raman la parerea care o stiti ,dovada acest nucleu care s-a format in club si care a dat rezultate bune (regionala).Nu trebuie sa-i excludem ei se cern singuri conteaza ceea ce ramane.

            Comment


            • bine zis. asta e. oricum, nu se ma agita nimeni, pt ca fiecare a tras concluziile de rigoare.
              sigpic

              Comment


              • Acum 1an si ceva am deschis un post la care un coleg razand "clubul trabantistilor",dupa cateva saptamani au aparut multe pagini si alte subiecte ,la un an deja eram un grup de oameni si sarbatoream. Acu (27.09) am vazut zeci de masini si oameni din toata Moldova si de la alte cluburi ,deci nu va pot spune ce senzatie am trait cand am vazut platoul plin la Dedeman. Asa ca Stefan ,Sorin,Dan ,Ovidiu si ceilalti ,va spun ca se merita tot efortul si s-a vazut ce poate face o mana de oameni . Nu credeam ca prietenia din club poate uni atatea oameni si orase. Abia astept o NATIONALA.

                Comment


                • razvan, sa inteleg ca nu mai ai probleme cu computerul??? ca inainte intrai mai rar.
                  sigpic

                  Comment


                  • Sunt la munca si nu postez daca consider ca nu am nimic de zis ,insa am vrut sa atenuez elanul de a exclude in raport cu primirea noilor membrii.

                    Comment


                    • Razvan, noi membri primim oricand cu placere. Numai ca nu prea avem pe cine. Referitor la restul, fiecare cum stie. Noi am inteles sa ne implicam si sa facem ceva. Cat am reusit sau nu, stiu cei care au participat. Eu stiu ca nu voi cere nimanui sa faca ceva daca nu vrea, asa cum stiu ca niciodata LC Bacau nu va avea cotizatie impusa, cel putin cat voi fi eu organizator. Daca va fi sa organizam si alte evenimente, fiecare va contribui asa cum stie si poate. Nu stiu daca asta a fost motivul disparitiei unora dar poate ca e bine sa spun.
                      Si apropo, calculatorul tau ce mai face? Stiu ca te plangeai de el la un moment dat.
                      Last edited by nsa; 6 October 2009, 20:13.

                      Comment


                      • Originally posted by brutus View Post
                        Acum 1an si ceva am deschis un post la care un coleg razand "clubul trabantistilor",dupa cateva saptamani au aparut multe pagini si alte subiecte ,la un an deja eram un grup de oameni si sarbatoream. Acu (27.09) am vazut zeci de masini si oameni din toata Moldova si de la alte cluburi ,deci nu va pot spune ce senzatie am trait cand am vazut platoul plin la Dedeman. Asa ca Stefan ,Sorin,Dan ,Ovidiu si ceilalti ,va spun ca se merita tot efortul si s-a vazut ce poate face o mana de oameni . Nu credeam ca prietenia din club poate uni atatea oameni si orase. Abia astept o NATIONALA.
                        Ah, ce m-au uns la inima vorbele astea!
                        Respecte!

                        Comment


                        • Originally posted by BC08VDS View Post
                          Cei vizati sunt: ... si cu parere de rau peterpan care nu a mai dat nici un semn de viata de prin august cu toate ca viziteaza forumul.
                          Salutare colegi (daca imi permiteti!!). Intr-adevar de prin luna august nu am mai dat nici un semn de viata.Imi pare rau ca v-am lasat balta (nu a fost intentionat) si imi pare rau ca nu am putut sa dau si eu o mana de ajutor pentru organizarea regionalei. Motivul principal pentru care am disparut subit de pe forum si de la intalniria, a fost serviciul.De abia in seara asta am ajuns din delgatie. Am fost pe la cluj si pe langa buzau. De intrat, intram intr-adevar pe forum dar intram de pe telefonul mobil ca nu aveam posibilitatea sa intru de a vreu net cafe sau ceva de genu...de intrat mai intra si brandusa sa vada ce se mai intampla si apoi imi raporta mie.
                          Imi pare rau inca o data. Nici pt mine deplasarea asta nu a fost bine venita ca imediat dupa ce m venit din concediu (a doua zi adica) am i plecat prin tara.Asa ca daca ma primiti o sa vin si eu duminica la intalnire si mia discutam acolo. O seara buna tuturor.

                          Comment


                          • Te asteptam duminica.

                            Comment


                            • O sa viiiin!!

                              Comment


                              • salutare.. imi zice cineva daca este vreun magazin de tuning prin bacau ?..
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google