LOGAN CLUB BARLAD -discutii

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ce mai faceti ? intru pe forum din an in paste , nu prea mai am timp uitati ce preturi am gasit voi ce ziceti ? :
    -filtru ulei mann -16 lei
    -filtru aer mann-34 lei
    -bujii boch super plus 10 lei / buc sau equipment (de origine) 15lei/buc ?
    -si ce ulei sa pun ? mobil super 3000 5W30 sintetic sau 5W40 full syntetic 113lei sau castrol 5W40 full sintetic 110lei /4 l ? parca as pune 30 pentru ca ala de 40 parca e cam gros .. voi de care ati pune ? la sectiunea "ce ulei folositi " nu prea m-am lamurit si elf=dacia oil=nu-mi place

    Comment


    • hopaaaa!! mai e cineva pe aici??

      Comment


      • User 2000 sa inteleg ca te apropii de revizie?
        Apropo de asta nu stiu exact la anaauto... iti da voie sa vii cu consumabilele tale si sa stai langa masina cat le schimba nu de alta prin iasi am inteles ca nu te lasa
        A mea e in garantie se apropie anul acus desi nu am decat 8000 ma gandesc totusi vreau s-o tin din scurt

        Comment


        • pai cam da ma apropii de revizie numai ca nu le fac la service pentru ce nu-si merita banii pentru niste chestii asa minore cum ar fi : filtrul de aer , bujii ulei nu are rost sa ma duc la service

          Comment


          • Originally posted by user2000 View Post
            pai cam da ma apropii de revizie numai ca nu le fac la service pentru ce nu-si merita banii pentru niste chestii asa minore cum ar fi : filtrul de aer , bujii ulei nu are rost sa ma duc la service
            da intra-devar nu se merita la service-uri cu schimbat ulei, filtre

            Originally posted by Dollo83 View Post
            User 2000 sa inteleg ca te apropii de revizie?
            Apropo de asta nu stiu exact la anaauto... iti da voie sa vii cu consumabilele tale si sa stai langa masina cat le schimba nu de alta prin iasi am inteles ca nu te lasa
            A mea e in garantie se apropie anul acus desi nu am decat 8000 ma gandesc totusi vreau s-o tin din scurt
            in garantie nu iti permit sa vii cu ele de acasa;;in barlad la reprenzentanta iti da voie daca nu e aglomerat; eu am stat langa mecanici la reprenzentanta din roman(neamt)dar cu acordul inginerului,era si sambata si nu erau prea multe masini in hala de reparatii
            Last edited by romeo-alex; 9 February 2011, 20:05. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • buna seara prieteni. user 2000 de ce nu schimbi tu toate astea? la dic auto asta de la gara e 22,5 lei litru de ulei full sintetic si gasesti si filtru de ulei mai ieftin, o cheie de bujii gasesti la mine si toate cheile si surubelnitele posibile, nu e greu, si doar stii cum e ... te mai ajutam si noi, ca cica in weekend-ul astavine si romeo acasa si spulberica se lauda ca vine, poate asa ne gasim si noi o data macar cu totii.
              Nu sufar de nebunie, doar savurez fiecare moment al acesteia!!

              Comment


              • nu cheile is problema ca " de astea este " numai ca ce consumabile sa-mi pun pe masina ? 5W30 semi sau 5 W 40 full sintetic si de care mobil dau castrol ? :d

                Comment


                • Eu unul am renuntat la 'garantie' de cum a luat masina de la reprezentanta.Dintr-o experienta anterioara cu un alt logan,m-am lamurit.Am economisit cateva milioane.Un exemplu,placutele de frana la 'vechiul logan' le-am schimbat la 15000[la cererea lor].La actualul logan la 35000.Primul schimb de ulei,am dat cheile unui bun prieten,i-am dat 150 ron mobil1+filtru de ulei+munca lui.In decembrie[34000km]am cumparat din metro mobil 5w-40 super 2000[sau 3000,numai stiu] cu 200ron,am mai dat 25 ron pe filtru ulei si manopera.Eu unul m-am ars cu o data cu revizia la reprezentanta.Trage si tu o concluzie.

                  Comment


                  • da... si sa va prezint masina lui spulberica, ca el e tare ocupat saracutul...
                    vreo 2 poze cu a lui masinuta si cu stikerele si vreo 2 cu a lui si cu a mea
                    Attached Files
                    Nu sufar de nebunie, doar savurez fiecare moment al acesteia!!

                    Comment


                    • scuzati calitatea imaginii la o rezolutie foarte mare de 1,3 mp, da atat am avut la noi, si nu imi tremura mana, batea vantul
                      Nu sufar de nebunie, doar savurez fiecare moment al acesteia!!

                      Comment


                      • au esit bn pozele
                        http://img819.imageshack.us/img819/5205/kig.png

                        Comment


                        • da spulberica "tu da bi da best" noroc de Claudiu ca tu.........

                          Comment


                          • Originally posted by alex.barlad View Post
                            au esit bn pozele
                            da, numai fotografi in barlad
                            Nu sufar de nebunie, doar savurez fiecare moment al acesteia!!

                            Comment


                            • ne-ar prinde bine unu'

                              Comment


                              • Originally posted by romeo-alex View Post
                                ne-ar prinde bine unu'
                                da, nu ar fi rau deloc
                                Nu sufar de nebunie, doar savurez fiecare moment al acesteia!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google