LOGAN CLUB BARLAD -discutii

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • cine are una stanga una dreapta ? din astea ? pentru far , sper sa nu se supere colegul ca i-am luat pozele
    Last edited by user2000; 21 February 2012, 12:34.

    Comment


    • Si.... a venit si momentul tragic(pentru mine)... S-a rupt cureaua de distributie... In mers, la 70km/h, fara preaviz si fara somatie. Executat pe loc.
      Situatie trasa la indigo cu majoritatea intaplarilor descrise in topicurile despre curele de distributie rupte. Intrebarea mea este: unde gasesc un service care sa nu ma rupa la manopera dar care sa fie "cat de cat", in Barlad?
      Sarbatorim 1 an de Logan Club Barlad!

      Comment


      • si cati km are loganelu?

        Comment


        • Cureaua de accesorii nu se schimba odata cu cea de distributie?
          sigpic
          Asigurari Rca, Casco,Locuinta, Viata,etc...

          Comment


          • Originally posted by lucian h View Post
            Cureaua de accesorii nu se schimba odata cu cea de distributie?
            ba da!
            @romeo: doar 85 000 km.. e inca tinerel !!...
            Sarbatorim 1 an de Logan Club Barlad!

            Comment


            • trebuia schimbata pana in 60k
              acuma esti sigur ca s-a rupt distributia?sau cea de accesorii

              Comment


              • ma romeo mie mi-a schimbat distributia viorel ala de la unitatea militara....si eu am mers cu ea pana la 72 mii
                sigpic
                LOGAN CLUB BARLAD
                http://www.youtube.com/watch?v=evLW9JAIMCc

                Comment


                • stiu ca e prieten de-al meu si vecin si face treaba buna

                  Comment


                  • Da chiar asa ma crezi romeo? Distributia a fost schimbata la 60 000km (curea distributie si accesorii + rola). Problema a fost urmatoarea: chitul de distributie pe care l-am cumparat nu era original dacia cu toate ca arata exact la fel, cu holograma si alea! Acum pe cine sa omor? Ca are 2 ani de cand l-am luat si magazinul de unde l-am cumparat sigur nu ma despagubeste doar pe baza faptului ca nu m-a tinut cat trebuia sa ma tina... Tampenia mea a fost ca atunci cand am schimbat cureaua, mecanicul mi-a zis ca ceva nu e in regula cu ea deoarece avea un punct de ghidaj decalat cu un dinte. Omul mi-a zis atunci ca e posibil sa fie contrafacuta, dar eu nu l-am crezut, doar era cumparata de la magazin, ce naiba?
                    Rezultatul? ->
                    Sarbatorim 1 an de Logan Club Barlad!

                    Comment


                    • da ma da si la magazin gasesti contrafacute....eu cumpar de la dic auto de pe strada garii ca imi e prieten bun vanzatoru si imi da ce are mai bun
                      sigpic
                      LOGAN CLUB BARLAD
                      http://www.youtube.com/watch?v=evLW9JAIMCc

                      Comment


                      • Originally posted by ThaZul View Post
                        Da chiar asa ma crezi romeo? Distributia a fost schimbata la 60 000km (curea distributie si accesorii + rola). Problema a fost urmatoarea: chitul de distributie pe care l-am cumparat nu era original dacia cu toate ca arata exact la fel, cu holograma si alea! Acum pe cine sa omor? Ca are 2 ani de cand l-am luat si magazinul de unde l-am cumparat sigur nu ma despagubeste doar pe baza faptului ca nu m-a tinut cat trebuia sa ma tina... Tampenia mea a fost ca atunci cand am schimbat cureaua, mecanicul mi-a zis ca ceva nu e in regula cu ea deoarece avea un punct de ghidaj decalat cu un dinte. Omul mi-a zis atunci ca e posibil sa fie contrafacuta, dar eu nu l-am crezut, doar era cumparata de la magazin, ce naiba?
                        Rezultatul? ->
                        fa un efort si baga o distributie de pe la reprezentanta sau undeva de la vreo firma mai cunoscuta care iti ofera o garantie;
                        dar te mai intreb odata ,sigur ai distributia rupta?sau cureaua de accesorii

                        Comment


                        • la reprezentanta te omoara....mai bine cauti la un magazin da sa iei ceva original
                          sigpic
                          LOGAN CLUB BARLAD
                          http://www.youtube.com/watch?v=evLW9JAIMCc

                          Comment


                          • daaaaaaamagazinele din orasul Barlad

                            Comment


                            • imi pare rau sa aud asta s-au indoit supapele ? ....banuiesc ca da ... eu mi-am pus originala la service si cu garantie 2 ani sau 30k km..sper sa nu patesc la fel urata treaba ,chiar daca m-a rupt la bani
                              Last edited by user2000; 21 February 2012, 21:35.

                              Comment


                              • daca s-a rupt aia de accesorii sigur a rupt si distributia si mai e pinionul ala mai mare care are un mic bolt si isi mai face joc si ala,e bataie de cap cu diesel la logan
                                mare parnaie de motor:nu ca benzinarele ar fi ceva de capul lor
                                ps:VIO nu iti ajunge salariul pe luna asta sa faci masina

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google