Excursii Logan Club Braila

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Excursii Logan Club Braila

    Dupa ideea galatenilor - respectiv mircea, ma gandeam ca ar fi ceva frumos sa facem si noi astfel de excursii - macar o data pe luna sau/si o data la 2 saptamani.

    Ideea ar fi sa ne mai plimbam, sa mai facem un gratar, sa ne simtim bine.

    Alegem in perioada dintre excursii locatia, vedem cat stam si gata.

    Braila nu pare prea interesata de noi, asa ca sa ii facem pe altii sa se intereseze.


    Locatii din jurul nostru sunt cu sutele.

    Una (pe care am vizitat-o si n are legatura cu topicul galatean) - Manastirea Ciolanu Buzau - aer curat, loc de gratar, liniste si pace. De acolo putem sa mergem si in alte locuri: Vulcanii noroiosi - foarte frumoasa zona. Si tot la manastire, prentru amatorii de inot, este si o piscina - cei drept nu la manastire, mai jos putin la 2-3 km in jos este aceasta piscina.


    Mai ziceti si voi alte locatii.

    Ma gandeam pentru cine vrea si poate, mergem de paste acolo - sau inainte cu 1 zi pentru ca de paste acolo va fi plin. Deasemenea putem sta noaptea la cort si/sau manastire, singura problema este ca la manstire trebuie vorbit inca de saptamana aceasta, caci alfel nu prindem locuri.La corturi e mai frumos din punct de vedere al distractiei - ne vom distra mai bine.

    Cine este pentru?
    sigpic

  • #2
    eu sunt de acord... defapt.. cand nu am fost eu de acord ?

    Comment


    • #3
      pai prin zona este si statiunea MONTEORU dar nu stiu ce mai este pe acolo
      sigpic

      Comment


      • #4
        ar fi bine dar sa vedem care se hotarasc ei nu vin la antalniri dar la asa ceva

        Comment


        • #5
          am fost si la sarata monteoru si la ciolanu si la vulcani. si m-as mai duce. dar eu zic sa facem asa: mai bine incepem usurel. adica gratarele, si pe urma excursii. iar de paste, va zic de acum ca nu merg pentru ca raman acasa. asa vreau eu.

          deci, eu zic sa incepem cu gratarelul
          sigpic

          Comment


          • #6
            gratarele putem face in excursii.. eu zic ca e mult mai distractiv.

            de ce sa incepem incet incet cand putem incepe in forta!!

            si ca sa fie totul la locul lui.. FORTZA LOGAN CLUB!!!
            Last edited by mcm022006; 8 April 2009, 15:39.

            Comment


            • #7
              si eu zic la fel. si cel mai bine, ne punem cativa, cu familii si detoate.

              sunt sigur ca johntase ar merge, la fel si marius, la fel si stefan...

              eu ziceam sa mergem de vineri seara la buzau (saptamana pastelui), inainte de manastire. ma gandeam s aplecam undeva pe la 4-5 => la 8 maxim acolo daca mai facem opriri.

              facem repede corturile, apoi a doua zi, poate dam o fuga pana la manastire, vulcani. apoi seara daca se doreste, mergem la inviere (o sa fie foarte frumoa acolo), iar a treia zi dupa amiaza imbarcarea spre casa.
              sigpic

              Comment


              • #8
                am tot discutat cu stefan si marius.

                si am zis asa: haideti sa vedem cati mergem: stefan zicea ca vine, daca vine si cu nasul lui, marius vine singur cred...

                eu ziceam asa, care mai vrea si poate, sa zica, caci poate mergem la o vila ceva, masina dupa masina, si ne vor face un discount, iar distractia va fi maxima.
                sigpic

                Comment


                • #9
                  cosmin munceste...deci cosmin_ruz & mimi_rfw raman pe plan local. distractie placuta!
                  MiNnRuZ

                  Comment


                  • #10
                    Drumul pana la Manastirea Maxineni, este relativ bun (facand exceptie cele cateva gropi minore pe aici pe colo ...).Daca se merge cu viteza legala ...nu va fi nici o problema !

                    In schimb de la soseaua principala si pana la manastire este destul de prost, avand in vedere ca este un drum pietruit, de tara .... in schimb acesta cel putin nu are cratere !

                    Urmeaza si pozele...

                    Numai bine
                    Butea Aurel Laurentiu
                    fara linkuri externe in semnatura
                    BR - 21 - CNB

                    Comment


                    • #11
                      Cat e pana acolo? Ma gandeam sa mergem asa vreo 2-3 zile (week-endul asta incepand cu 1 mai) la 'gratar' ;)). Marius, incearca sa iei legatura cu stefan sa vezi daca are ceva planuri, ca el mai mult ca sigur merge.
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        s-a inteles! sa traiti!

                        Comment


                        • #13
                          Imagini de la Manastirea Maxineni ....
                          Scz de claritate dar sunt facute cu telefonul mobil !!!

                          Numai bine
                          Attached Files
                          Butea Aurel Laurentiu
                          fara linkuri externe in semnatura
                          BR - 21 - CNB

                          Comment


                          • #14
                            e frumos. cred ca o sa fac o vizita zilele care urmeaza.
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              uite ce am gasit eu:

                              Cazare La Sarata Monteoru o vila intreaga are 4 camere complet echipate, pe pretul de 450 ron/noapte. Are detoate in ea. Ma gandeam sa mergem mai multi - nu conteaza cu ce masini, adica putem sa mergem mai multi in o masina, nu doar 2-3 persoane. Faza e ca daca ne strangem mai multi platim mai putin, iar vila a noastra pentru o zi, inseamna relaxare, distractie.

                              Eu vorbesc in seara asta cu stefan, in mare el este interesat dar trebuie sa ne strangem mai multi. Daca vreti spuneti. La fel si galatiul, sau cine mai vrea!


                              De mentionat ca nu o sa avem caldura. In rest totul e ... permis. Astept niste oameni inscrisi pe lista aici.

                              eu inca caut o alta pensiune mai libera asa. si mai ieftin ;)

                              Inca ceva, am discutat cu stefan, in mare merge. deci am fi 2 familii pe lista. Puteti sa veniti si cei 'nefamilisti' adica marius, bogdan, cosmin etc...

                              Caut cazare, caci e greu ca sunt deja ocupate locurile.
                              Last edited by iamagi; 28 April 2009, 16:17. Reason: Automerged Doublepost
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google