Service-uri In Brăila

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    daca mai ai garantie la masina si tii la garantie, atunci iti faci reviziile si reparatiile de orice natura la apan sau in general la un service autorizat de automobile dacia, in speta apan sau altul din galati sau tulcea
    sigpic

    Comment


    • #77
      Masina nu mai e in garantie de 1 an. Tot ce am facut, am facut le ei pana acum.
      de aia ma intereseaza foarte mult o alternativa la service-ul asta. chiar nu as da atatia bani. Si daca ai sti ce adaosuri au ...

      Comment


      • #78
        din punctul asta de vedere asta este dezavantajul reprezentantelor. nu numai la dacia se practica preturile astea. dar nici celelalte serviceuri nu sunt cu mult mai ieftine. zic asta pentru ca stiu caz concret. la service-ul dacia de pe centura o reparatie la carosierie a ajuns la vreo 2000 lei. adica vopsit si indreptat portiera, vopsit si indreptat prag, schimbat far.
        sigpic

        Comment


        • #79
          ba eu zic ca sunt. una peste alta poti face o economie importanta. Si mai important este meseriasul care lucreaza. Cum e cazul meu, pentru distributie + revizie, eu zic ca se aduna ceva bani.
          Eu cred ca e imposibil sa nu fie si alt service pt ca se pot face bani frumosi din asta. Dar problema mea este ca eu nu cunosc si nu am detalii.

          Iata ceva, o lista poate ajuta pe altcineva:

          Ai nevoie de un service auto in Braila? Pe auto.ro gasesti service-uri auto din Braila si toate datele de contact necesare.


          Daca totusi imi poate da cineva un sfat, m-as bucura.
          Last edited by adib; 22 October 2010, 11:30. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • #80
            Si eu tot la APAN mi-am facut toate reparatiile la masina, cand a fost cazul, pentru ca inca o am in garantie pana la anul...
            Pot spune ca sunt foarte multumit de serviciile acestora, dar de fiecare data nu am mers decat pe tura celor care ii stiam macar din vedere...

            si cand spun APAN ma refer la ambele reprezentante unde in ambele am fost multumit.

            In rest, pentru partea de vopsire am apelat pentru un mic retus la o zgaraietura, la cei de la KIA de pe buzaului, care mi-au facut treaba foarte bine.
            Butea Aurel Laurentiu
            fara linkuri externe in semnatura
            BR - 21 - CNB

            Comment


            • #81
              Revizie 2 ani - 1.4MPi - 21000 km

              Si uite asa s-a terminat si cea de a 2-a revizie*... APAN Buzaului
              *(cu decalaj de 2 luni mai devreme fata de tremenul normal - 24 dec...ca prea se aduna toate atunci...RCA...CASCO...Craciun...etc):

              - Ulei M1NL 0-w40.....165 lei ...de la mine
              - Filtru aer.................10 lei ...de la mine
              - Antigel.....................0 lei ...de la mine
              Total 175 lei

              - Filtru ulei.................35 lei ...de la service
              - Filtru habitaclu.......35 lei ...de la service
              - Manopera TOTALA ....75 lei
              Total 145 lei

              Total general 320 lei *TVA inclus

              Stare generala ...CLINIC SANATOS ... ... toarce ca o pisica

              Comment


              • #82
                a mea la revizia de 2 ani avea 40.000 km. acum are peste 50.000 km
                lasa uleiurile alea scumpe, mai bine bagi benzina de diferenta
                sigpic

                Comment


                • #83
                  Originally posted by bogdan_1984 View Post
                  a mea la revizia de 2 ani avea 40.000 km. acum are peste 50.000 km
                  lasa uleiurile alea scumpe, mai bine bagi benzina de diferenta
                  Bogdane...nu demult parca aveai alte idei...in cazul meu, chiar daca e de moment, tot la el am sa raman, odata ca masina are app. 2 ani, si in al doilea rand chiar sunt fffffoarte multumit de el.

                  PS: doar ca fapt divers nu stiu daca ai auzit sau daca ai vazut (posibil Youtube...nu mai stiu unde exact) un TEST de 1.000.000 km facuti NONSTOP cu un MERCEDES nou nout si M1NL 0-w40 ca ulei, iar dupa finish...motor era 99% din cel initial...deci raman la piticii mei...chiar daca o fi fost vrajeala sau nu (publicitate)...oricum diferenta de pret dintre el (ca promo binenteles) si celelalte sunt de ordin 1-2-3 zeci de ron (ex 120-150 celellalte...165-185 M1...deci diferenta benzina spui...nu cred ca se merita)
                  Have nice day... Atat timp cat pitici imi sunt acasa...nu pot sa-i gonesc...
                  Last edited by McDan; 28 October 2010, 21:11.

                  Comment


                  • #84
                    am avut si eu pitici, si ce pitici...sustineam sus si tare ca M1 este bun si bla bla bla. sunt la al doilea schimb de dacia oil. chiar am facut ITP cu dacia oil, trecut prin iarna si vara cu el la conditii extreme. stii bine cum a fost vara asta. motorul meu garantez ca functioneaza la fel ca oricare altul care a functionat cu alt ulei mai scump decat dacia oil. eu am ajuns la concluzia ca: benzina de la alti distribuitori si uleiul de marca, sunt doar un efect placebo si nimic mai mult.
                    Last edited by bogdan_1984; 28 October 2010, 22:43.
                    sigpic

                    Comment


                    • #85
                      Te contrazic cu benzina. Daca folosesti doar de la distribuitori "clasici" (Petrom, Rompetrol, Lukoil) da s-ar putea sa fie placebo dar daca bagi de la un peco din Cucuietii din vale ai mari sanse sa primesti 50% apa si 50% benzina si mere motorul ca naiba.
                      Cel mai lent 1,6 8v

                      Comment


                      • #86
                        eu ma gandeam la asta, dar nu am mai scris. si mai precizez ceva, sa fie de aceeasi CO. mai nou am aflat ca in statiile OMV este aceeasi benzina ca si in statiile petrom, dar pretul ba.
                        sigpic

                        Comment


                        • #87
                          Acum sa-ti spun eu de placebo in sens invers . Mie mi se pare ca masina merge la fel cu benzine cu cifre octanice diferite. Si cu Petrom de 95 si cu Petrom 99, si cu Efix de la Rompetrol si cu OMV 100(nu mai stiu cum ii zice exact). Ma refer la mers nu la ralanti. La ralanti da, tremura putin cu benzina cu CO mai mic.
                          Cel mai lent 1,6 8v

                          Comment


                          • #88
                            deci este o diferenta infima. probabil este si in mers dar simturile "dezvoltate" ale speciei umane nu sesizeaza aceasta diferenta.
                            sigpic

                            Comment


                            • #89
                              Eu tot ulei de la dacia, mai precis de le APAN, am in masina si nu am avut nici o problema, nici pe timpul iernei trecute si nici pe timpul acestei veri ...

                              De carburant nu pot sa spun nimic ca eu nu am pus in rezevor de 1 an decat benzina de la OMV, statia buzaului, pompa 5 (asta e fixu meu) .... si deasemeni nu am avut nici o problema !!!

                              Cred ca in alte cazuri e de vina omu ....care calca pe pedala ... )

                              Numai bine
                              Butea Aurel Laurentiu
                              fara linkuri externe in semnatura
                              BR - 21 - CNB

                              Comment


                              • #90
                                Si eu am un fix cu o statie de banzina dar... in concediu am fost nevoit sa pun si de prin alte orase
                                Daca nu spui nimic nimeni nu se va certa cu tine.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google