Magazine - Piese Auto - Braila

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    creioanele din karfur nu sunt bune
    eu am incercat unul din acelea care fac reclama la tv si nu se usca pe caroserie asa ca l-am sters si dupa 12 ore.
    Last edited by Cristi_LCD; 24 April 2010, 09:13.

    Comment


    • #92
      nu stiu dak are legatura vibratiile motorului din cauza uleiului si yo tot elf am pus dar nu am avut probleme si la 9 mii aproape 10 mii fac schimbu si ink mai este unsuros ceea ce este bn,apropo ma intereseaza si pe mn solutia aia de curatat motorul de uleiul vechi de unde o cumpar si cum se foloseste!

      Comment


      • #93
        cand am avut probleme cu scurgerile pe la distributie, pe factura era inclus si solutie pentru spalat motorul. a costat vreo 33 lei, dar a ramas luna motorul
        sigpic

        Comment


        • #94
          Bogdane, colegul KOZ vorbeste de o solutie care se introduce in motor pentru a elimina resturile de ulei vechi inaintea schimbului. Nu spalarea motorului, pe afara.

          Comment


          • #95
            pai, in cazul asta, eu zic ca nu-i nevoie. am avut in motor 2 marci de calitate foarte diferite si nu am gasit spuma sau alte treburi la capacul de alimentare de la culbutori.
            sigpic

            Comment


            • #96
              Pai nu stii cum ziceau vechii mecanici din fata blocului. Spalam motorul inainte sa punem uleiul cel nou, cu solutie speciala, sau cu motorina, asa faceau meseriasii la vechea Dacie. Acum cu noile uleiuri, care au cam aceleasi proprietati toate, eu zic ca nu mai e nevoie de aceasta operatiune, chiar daca uleiul vechi nu se scurge tot din motor, nu se intampla nimic. La un schimb nou, se pun doar 3 litri de ulei,(1.4 MPI) tocmai pentru ca mai raman din cel vechi cateva sute de grame.

              Comment


              • #97
                Salutare. Stie cineva cam pe unde as putea gasi o baterie mai ieftina noua de 55 Ah sau pe-acolo(a mea are aproape 5 ani si nu stiu cat o sa mai duca, e un Rombat de 43 Ah)?

                Are cineva de vanzare un set bun de covorase de origine Logan(cu tavite)? Vreau sa cumpar. Pot fi si second hand, de la dezmembrari, numai sa arate bine.
                Last edited by andreyi; 28 April 2010, 14:45. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • #98
                  Originally posted by andreyi View Post
                  Salutare. Stie cineva cam pe unde as putea gasi o baterie mai ieftina noua de 55 Ah sau pe-acolo(a mea are aproape 5 ani si nu stiu cat o sa mai duca, e un Rombat de 43 Ah)?

                  Are cineva de vanzare un set bun de covorase de origine Logan(cu tavite)? Vreau sa cumpar. Pot fi si second hand, de la dezmembrari, numai sa arate bine.
                  Covorase du-te pe Dorobanti cu Scolilor
                  baterii incearca pe Grivita (intre Republicii si Dianei- spre garii)

                  PS: Am omis numele sc-urilor pt a nu se crede ca fac publicitate.

                  Comment


                  • #99
                    la 1.5 cat ulei va intra si completati de la schimb la schimb ceva la mn nu consuma dar se spune k dieselu in general consuma 100-200g la 9500 de km fac schimbu mereu cu uleiul elf ce parere aveeti este bun acest ulei si vreau sa va mai intreb chestia asta pt k la mn e disel si e f negru cik asa e noarmal nu stiu ce sa zic dar de acea iti spuneam o salutie sa fac diferenta sal se slepe si apoi vad carei treaba!Astept parerile voastre!

                    Comment


                    • eu iti recomand Castrol EDGE Turbo Diesel 5W-40. este un ulei foarte bun pentru motorul diesel.
                      sigpic

                      Comment


                      • ms bogdan

                        Comment


                        • un kit distributie unde se gaseste mai ieftin? pt un 1.4
                          multumesc!
                          vand fonomin (pasla) pentru antifonare, pret avantajos
                          vand lampa adaptabila la torpedo

                          Comment


                          • unde ati schimbat distributia?
                            vand fonomin (pasla) pentru antifonare, pret avantajos
                            vand lampa adaptabila la torpedo

                            Comment


                            • acasa, in parcare

                              Comment


                              • Originally posted by mcm022006 View Post
                                acasa, in parcare
                                O luna a fost el pasager si tatal sofer ...
                                La distributia locurilor in masina ma refer ...

                                Numai bine
                                Butea Aurel Laurentiu
                                fara linkuri externe in semnatura
                                BR - 21 - CNB

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google