Circulatia Din Braila

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    intre localitati sunt 15 km am incercat sa fiu mai exact nu stiu daca am reusit

    bafta

    Comment


    • #77
      a dat Domnu si au asfaltat ga**za aia din mijlocul calarasului si cea de la ciocarlia (sau prin zona aia). si au mai plombat ici colo
      sigpic

      Comment


      • #78
        DE 584 Braila-Insuratei:carosabil umed, vizibilitate buna...tir-uri fara numar.
        MiNnRuZ

        Comment


        • #79
          Originally posted by cosmin_ruz View Post
          DE 584 Braila-Insuratei:carosabil umed, vizibilitate buna...tir-uri fara numar.
          cosmin_ruz scuze ca nu te-am vazut mai devreme la carefour in seara asta eram cu VIS87 cu masina lui, oricum la intoarcere Braila-Ianca ceata ca lumea, vizibilitate slaba si destul de aglomerat traficul
          sigpic

          Comment


          • #80
            eu te-am vazut iuli
            sigpic

            Comment


            • #81
              Originally posted by bogdan_1984 View Post
              a dat Domnu si au asfaltat ga**za aia din mijlocul calarasului si cea de la ciocarlia (sau prin zona aia). si au mai plombat ici colo
              Salut intai pe toata lumea, fiind prima mea interventie ...

              Alea au fost astupate, dar pe Str. Grivitei am observat ca pe zi ce trece apar tot mai multe ... una mai mare ca alta !

              Sa speram ca vor fi si astea astupate pana sa ia amploare marimea !

              Numai bine
              Butea Aurel Laurentiu
              fara linkuri externe in semnatura
              BR - 21 - CNB

              Comment


              • #82
                salut si bine ai venit pe forum. te asteptam la intalnire duminica la ora 11 in parcare la primarie si pana atunci incercam sa evitam gropile pe cat posibil
                sigpic

                Comment


                • #83
                  Cred ca o sa scapam de gropi dupa metoda "se uneste groapa cu groapa in una mare generala" .
                  Cel mai lent 1,6 8v

                  Comment


                  • #84
                    intradevar sunt zone in care semafoarele nu aveau ce cauta si invers,cea mai pacatoasa intersectie dupa parerea mea este la Calea Galati cu Blvd. Cuza in zona ALGOSS tuning,pai cand ai ajuns in fata la algos poti sa ti zici rugaciunea,cel putin sambata si duminica in acea zona e teroare,o gramada de soferi inconstienti care sunt pe Cuza si vor sa intre pe C.Galati pur si simplu IGNORA semnu STOP ,multe accidente grave au avut loc in aceasta zona,dupa spusele politiei rutiere, cele mai grave din municipiu,chiar eu am scapat de 3 ori,nu inteleg cum poti sa confunzi STOP cu Prioritate,in fine stiu ca sunteti satui de semafoare si eu le urasc pe cele puse aiurea,dar acolo chiar ar trebuii,sau macar o oglinda cum sunt si in GALATI ,baremi sa l vezi pe viteazu care are intentii dubioase

                    Comment


                    • #85
                      Pe Buzaului functioneaza un singur semafor din cele 2 de la scoala 2,si am obervat problema nesincronizarii,un pusti de vreo 7-8 ani se juca la butonul de pe semafor pentru al schimba pe verde,cand urma sa se dea verde pentru masini,pustiul apasa de repetate ori pe buton si il mai tinea pe verde pentru pietoni inca 5-6 secunde,ele merg bine dar...na i cei face daca pusti au dat de gust,pe urma la gonit cineva in final si apare altul de 16-17 ani care nu avea domle rabdare sa astepte sa se faca verde si iar apasa pe buton si in 3 secunde se da verde la pietoni, iar pentru ce i ce nu inteleg de ce la concordia pe sensul de mers catre calarasi se schimba asa repede semaforul,(de vina) este tranvaiul care vine dinspre telefoane,in dreptul la restaurantul continetal pe linie este un contact,la trecerea tranvaiului prin fata la continental,se schimba pe verde automat cele 2 semafoare de la concordia pentru a putea ajunge in statie,DECI daca mergeti dinspre telefoane catre bariera si vedeti tranvaiul ca se apropie de restaurant,sa stiti ca imediat semafoarele trec pe verde si aveti timp pentru a trece fara sa mai stati in spatele tranvaiului,iar daca va indreptati dinspre bariera la telefoane si vedeti ca tranvaiul vine dinspre telefoane,mare grija ca se da rosu ,si ura la permis sau puteti avea parte de tamponari.

                      Comment


                      • #86
                        prima data cand am auzit, am crezut ca e o gluma (semafor in functie de tramvai) dar pe urma m-am convins singur. multi nu stiu ca acolo asa functioneaza semaforul. asta o stiam de cativa ani.

                        e bine totusi ca au pus pe galben intermiten unul din cele doua semafoare de pe buzaului de la scoala si cel de la tribunal. si mai este pe galben intermitent cel din capatul b-dului independentei (cel de la liceul murgoci)
                        sigpic

                        Comment


                        • #87
                          la liceu este doar unul pe galben - cel de langa liceu, celelalte, am vazut ca mergeau. e aiurea, caci vedea si omul car epleaca din parcarea liceului cand poate sa mearga, asa nu stii cand ai verde si cand au ceilalti rosu.
                          sigpic

                          Comment


                          • #88
                            cand e rosu la trecerea de pietoni dealungul calarasului, are verde independentei. iar cand e verde trecerea de pietoni, are rosu independentei ;)
                            sigpic

                            Comment


                            • #89
                              semaforul de la colt la intrare in parcare la primarie nu e sincronizat cu cel de la iesirea din parcare ,azi 5 masini )) au plecat pe rosu ,au crezut ca se da verde la amandoua ,politia nu iarta,doar daca pulsezi si poate nici atunci

                              Mare atentie cand vi dinspre Calarasi catre Centru ,trebuie sa dam prioritate la cei ce sunt in interiorul sensului giratoriu din centru(la ceas),deja sa u luat permise pe faza asta,cica ar functiona de o saptamana treaba asta,acum atentie cu franarea sa nu te pomenesti cu unul peste tine,chiar sunt curios daca sa montat vre un cedeaza trecerea,ca nu am ombservat vreunul aseara
                              Last edited by ionut_z20; 20 March 2009, 20:47. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • #90
                                hmmm, ce avem noi aici?

                                Originally posted by bogdan_1984 View Post
                                personal nu am trecut pe acolo de ceva vreme. dar am auzit ca este sens giratoriu in centru. si semne de cedeaza trecerea pe calarasi la banc post (la trecere) si pe calea galati tot la trecere de langa muzeu.

                                asa ca atentie, ca stau pe acolo curcanii
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google