Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bucuresti... pe ploaie e crincen. Prea multe conserve pe drum
    Daca nu spui nimic nimeni nu se va certa cu tine.

    Comment


    • stiti poza care circula pe internet cu vreo 7-8 politisti dirijand circulatia intr-o intersectie? ei bine, eu am vazut 5 in aceeasi intersectie ce-i adevarat intersectia era mare
      la orele de varf in mijloacele de transport in comun e crima si pedeapsa, esti ca niste sardine intr-o conservasi te baltacai calumea.
      RATB a achiztionat niste autobuze super moderne. mercedes, hidramate, se anunta urmatoarea statie audio si vizual ca in metrou "urmeaza statia..."
      Last edited by bogdan_1984; 9 October 2010, 19:19.
      sigpic

      Comment


      • Am si eu o problema, am observat ca nu se mai ridica temperatura apei decat la 2 liniute, si ma intreb ce poate fi? Cumva termostatul, sa nu mai inchida? Stie cineva, se poate remedia pe garantie, sau nu?

        Comment


        • stai linisti ca se ridica
          sa racit timpul asa ca se ridica mai greu
          eu am vost pana la viziru sat si dabea la iesire din albina sa ridicat la 4 linii
          asa ca nuti fa probleme

          Comment


          • da Marius .. termostatul e, deschide mai devreme de 89 grade, apuca sa se faca 4 liniute si apoi scade iar la 2. Eu sunt in curs de schimbare, costa 40 de lei de uzina la cristu, si la service te costa in jur de 1,4 mil sa-l schimbi. io o sa mi0l schimb acasa. . SI da.. daca ai masina in garantie se poate remedia.. de ce nu.. numa ca tre sa duci argumente bune pana or sa se apuce ei de treaba. Succesuri
            Last edited by mcm022006; 10 October 2010, 16:35.

            Comment


            • multumesc pentru urari,la multi ani si tie bogdane si sa fii sanatos
              si scuze eu intru mai rarut pa forum ca nu prea am timp

              Comment


              • Multumesc pentru raspunsuri, intre timp am mai citit si eu pe forum, si am realizat ca asta ar fi problema, termostatul probabil a ramas pe deschis, ca am facut un drum destul de lung (20 km), si abia la final sa ridicat apa la 4 linii. O sa merg la APAN sa vad ce e de facut.

                Comment


                • nu este asa de frig afara incat sa nu mai permita motorului sa ajunga la temperatura optima dupa cativa km parcursi. daca nu se ridica temperatura la 4 liniute atunci ceva nu functioneaza corespunzator.
                  sigpic

                  Comment


                  • si la mine sta tot la 2 liniute acum ca sa mai racit asa se intampla are dreaptate stefan ia incingeo potin vezi se ridica sau nu si atunci vezi;;)

                    Comment


                    • tu ai diesel, e si normal sa se incalzeasca mai greu
                      la loganul meu ajunge la 4 liniute in cativa km
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by mcm022006 View Post
                        da Marius .. termostatul e, deschide mai devreme de 89 grade, apuca sa se faca 4 liniute si apoi scade iar la 2. Eu sunt in curs de schimbare, costa 40 de lei de uzina la cristu, si la service te costa in jur de 1,4 mil sa-l schimbi. io o sa mi-l schimb acasa. . SI da.. daca ai masina in garantie se poate remedia.. de ce nu.. numa ca tre sa duci argumente bune pana or sa se apuce ei de treaba. Succesuri
                        Cumpara 2. Iti dau banii cand ne intalnim (pentru al doilea nu pentru amandoua ).
                        Cel mai lent 1,6 8v

                        Comment


                        • Am rezolvat problema cu incalzirea, am schimbat termostatul la APAN, pe garantie, si acum merge ca inainte, in cateva minute urca apa la 4 linii, si acolo ramane, indiferent de viteza cu care rulez, in oras sau afara.

                          Comment


                          • este bine ca ai rezolvat problema multi km fara probleme sa ai!Si mai invatatm si noi cand masinile noastre mai au simtome din astea!bft

                            Comment


                            • cristi cred ca glumesti... abia am bani de al meu ) si plus de asta inca nu am avut curajul sa ma duc sa-l iau .


                              cu intalnirea cum ramane.. se schimba ora sau nu

                              Comment


                              • Astept sa vad propunerile si dupa hotaram ce si cum.

                                Care-i magazinul cristu? Ala din bariera unde au si ITP?
                                Cel mai lent 1,6 8v

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google