Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ba da, si setul de bujii este in banii astia. Cat despre ulei, masina din fabrica cu asta a venit (DACIA OIL), si am mers fara probleme cu el un an. Chiar mi sa parut mai bun decat ELF 10W40 pe care l-am bagat la prima revizie.

    Comment


    • pana acum tot cu oloi strain a mers dacia asa ca dai batea si lasa mofturile odata nu se pune si sa vezi ce presiune ai sa ai

      Comment


      • Eu, am masina din 2007 si i-am facut 5 revizii pana acum. Toate reviziile le-am facut la Apan, deci de fiecare data ruz-ul a primit ulei "Dacia Oil". Comparatie nu am cu ce sa fac, asta fiind prima mea masina si avand in vedere ca alt ulei n'am bagat. Asteptam sfaturile cunoscatorilor!
        MiNnRuZ

        Comment


        • diferente sunt, CLAR. aici poate sa spuna ceva Mihai, Marius si je. eu la prima revizie am bagat Mobil 1 Esp 5w30. s-a simtit imediat diferenta. si zgomot si in mersul motorului si cum trage.
          sigpic

          Comment


          • Si eu am zis la fel, chiar v-am zis, mi sa parut ca merge mai bine cu cel din fabrica, decat cu cel ELF 10W40. Eu cred ca treaba cu uleiul e mai mult un moft, ca sa zic asa. Nu e vb de bani, nu ma sperie un pret de 180 lei pt ulei, dar nu stiu daca s-ar simti mai bine motorul cu alt ulei (ex. MObil 1 ESP, sau ELF 5W40-ceea ce vroiam eu sa pun).
            O sa ma mai gandesc pana vineri ora 16 cand sunt programat la revizie.

            Comment


            • Tocmai atunci ai programare? Mergi pe Sos. Buzaului ca te baga imediat, fara programare.
              MiNnRuZ

              Comment


              • mariuse, daca vrei sa ne intalnim intr-o zi sa vezi ce fel merge, se aude, trage samd motorasul meu la 33600 km cu mobilul, nu e nici o problema

                oricum ,a fel de usor poate sa iti spuna si cosmin cu este cu dacia oil la peste 60000km (sau cat o fi avand). ca nu ia fiert motorul sau alte dracovenii.

                dar nu stiu stefan cu afla el presiunea uleiului.
                Last edited by bogdan_1984; 10 November 2009, 20:40.
                sigpic

                Comment


                • Vineri am vrut eu sa merg la ei, nu era problema daca vroiam mai devreme. Cat despre Mobil 1, nu stiu ce sa zic. Ma mai gandesc.
                  Bogdane, da-mi pe PM nr. tau de tel., poate te sun intr-o zi, cand trec de la serviciu.
                  Last edited by Cristi_LCD; 11 November 2009, 09:14. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • salut domnu cu euh electicianu. am si eu o rugaminte la tine daca imi poti spune de unde imi pot comanda si eu leduri pentru bord. astept un raspuns daca vrei sa imi spui. Salut.

                    Sunt eu electricianu
                    Last edited by Cristi_LCD; 11 November 2009, 09:13. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • vrei sa ti le schimbi singur?.. ca daca le schimbi la mine ma ocup eu de comanda ledurilor

                      Comment


                      • Baaaaa Florentine, e ziua ta. vrei sa mergi blat? nah, nu se poate. moama ce va bunghesc
                        La multi ani! sanatate si tot ce iti doresti sa ti se indeplineasca. si la punga sa fii gros (sa ne faci cinste )
                        bai, nimeni nu-mi scapa
                        Last edited by bogdan_1984; 11 November 2009, 18:17.
                        sigpic

                        Comment


                        • Bv Bogdane, vad ca esti geana pe colegi.

                          Comment


                          • sa faci cinste florentin la fel ca mcdan
                            la multi ani
                            si de presiune ma refeream la cea batrana am ceasuri presiune si am facut schimbul de la oloi romanesc la cel strain si era diferenta la presiune cel rom era mai mare presiunea decat cel strain

                            Comment


                            • La multi ani florentine!!!
                              sigpic

                              Comment


                              • Multi ani sa ne traiesti, Florentine!

                                Fac apel la colegi, cei care au Rh-ul negativ, la sange, poate aveti posibilitatea sa faceti o donatie necesara unei operatii. Nu conteaza grupa sanguina, doar Rh-ul sa fie negativ. Donatia este necesara maine, pana la ora 11.
                                MiNnRuZ

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google