Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • nu v-ar tenta sa spalam masinile la aceeasi spalatorie? bineinteles ca ne-ar ajunge mai ieftin.
    sigpic

    Comment


    • Ai o spalatorie anume? Ai discutat cu ei? Daca da vorbim, daca nu stai calm.
      Cel mai lent 1,6 8v

      Comment


      • cred ca glumesti...
        ce sa vorbesc? daca ne primesc? si cand ma intreaba cati vom fi, ce le zic?
        hai sa vedem cati ar fi dornici de asa ceva si pe urma gasim noi o spalatorie.
        si incearca sa fii mai cooperativ. ca doar esti organizator. da?
        si inca ceva, sa fie clar, eu nu mai ard benzina. sa arda si altcineva...
        Last edited by bogdan_1984; 14 December 2009, 15:40.
        sigpic

        Comment


        • Pot vorbi eu cu o patroana de spalatorie in legatura cu reducerile si conditiile pe care le impune, dar aceeasi problema o pun si eu-pentru cate masini sa vorbesc?
          MiNnRuZ

          Comment


          • despre ce spalatorie vorbesti?
            dupa parerea mea, spalatoria trebuie sa indeplineasca mai multe cerinte:
            1. sa spele masina bine
            2. sa foloseasca si ceara (dar banui ca majoritatea folosesc)
            3. sa fie cat de cat la indemana tuturor. adica sa nu fie nevoit mai multi dintre noi sa traverseze braila de la un capat la altul. adica banii care ii economiseste la spaltorie, sa ii dea pe benzina.
            4. sa aiba minim 4 locuri de spalat. poate vrem sa ne ducem la spalatorie in grup
            5. sa fie dispusi la discount

            eu, mi-am spalat masina, de cel putin 10 ori, la spalatoria de pe strada mihai bravu cu primaverii (pe langa piata concordiei). si sunt foarte multumit de serviciile lor. la etaj au si un cafe bar. iar o spalare ext+ceara costa vreo 18 lei. tot tacamul costa probabil vreo 28 max. nu va alarmati, asta e pretul normal fara discount.

            hai sa vedem cati doritori ar fi.

            probabil pretul va ajunge undeva la 15-18 lei. depinde de cate masini vom si si de spalatorie (firma)
            sigpic

            Comment


            • Cristi, sincer, eu cred ca trebuie sa demonstrezi a meriti postul asta de organizator de intalniri. Pana acum, tot ce s-a facut in interiorul clubului a fost facut de ceilalti membri, iar tu niciodata nu iei initiativa. Cred ca e timpul sa te mai implici si tu.


              Bogdane, imi place ideea (desi ai copiat xeroxule de la cei din Galati), dar nu prea ai cu cine. Si aici nu ma refer la oamenii care sa vorbeasca, ci la numarul de masini. Noi suntem maxim 15, si nici aia mereu activi, deci e cam aiurea. Iar cu benzina, ai dreptate, prea multa alergatura, ca pentru la sfarsit sa afli ca nu mai are rost.

              Daca facem ceva, sa facem bine.

              Cosmine, ia zi tu ce ai gasit .



              PS: mai, ce e cu blondina asta pe trotuar? Posesorul (care o fi el), nu stie ca nu are voie? Data viitoare, ai amenda si ban pe forum Vorbim cu administratorii )
              Attached Files
              sigpic

              Comment


              • ma priiins! huo! paparzii. nu eu am parcat-o acolo, eu sunt in bucuresti acum
                sigpic

                Comment


                • Si nu ai anuntat pe nimeni ca te duci ma? Huaaa!

                  Am zis eu ca nu esti tu, ca de altfel te lasam si fara stergatoare si fara capace la roti, dar mi-a fost teama ca se sperie soferul )
                  sigpic

                  Comment


                  • soferul era taica-miu lucreza prin zona.
                    sigpic

                    Comment


                    • Ce sa va spuna Cosmin!? Nu cred ca are rost sa ne batem capul cu o asa idee pentru ca discountul care il vom primi, multi dintre noi deja il ofera ca bacsis si sigur ne va fi impus un numar de spalari/masina/luna si nici macar eu nu pot garanta ca ajung de cel putin 2 ori pe luna cu masina la spalatorie. Spalatoriile de care vorbesc sunt 2, administrate de aceeasi persoana, aflate pe strada Mihai Bravu, dincolo de intersectia cu str. Scolilor in directia de mers Calea Calarasilor catre B-dul Republicii.
                      MiNnRuZ

                      Comment


                      • Eu zic "pas" cand e vorba de spalatorii pentru ca la servici am un aparat cu presiune si numai acolo o spal de 2 ani si ceva...si mai zic ceva...HAI FRATILOR sa ne bucuram de prima zapada din an, si da-le-n ........ mea de spalatorii.

                        In dimineata asta, un drum pe care-l faceam in mod normal in 7 minute (din fata cimitirului Sf C-tin pana la finante pe Calarasi) l-am parcurs in 30 minute. Cormoranele sunt de tot rahatul pe zapada.

                        Si am vazut si un accident "live". Unul cu un opel cu numere de italia a derapat in curba si a intrat intr-o masina parcata . A stat ce a stat si dupa care, daca a vazut ca nu il intreaba nimeni de sanatate a plecat. Toata scena am vazut-o din masina in timp ce parcam.
                        Last edited by florentinn; 15 December 2009, 10:59.

                        Comment


                        • @florentinn: Ai notat numarul celui cu opel-ul?
                          Last edited by Cristi_LCD; 16 December 2009, 09:26.
                          Cel mai lent 1,6 8v

                          Comment


                          • @mcm022006: cum e cu caucioacele pe zapada ? Am frana chiar si pe zapada.

                            @cosmin_ruz: mai nebunilor era o gluma. . Apropo prietena ta are cont pe forum .
                            Last edited by Cristi_LCD; 16 December 2009, 09:29.
                            Cel mai lent 1,6 8v

                            Comment


                            • @ cristi_LCD : e foarte tare cu cauciucurile.. frana din plin.... fara de celelalte nici nu se compara. am vazut un logan care avea kormorane ca ale mele .. dinalea vechi de vara sau all season, ce-or fi, si la carrefour in sensul giratoriu nu putea sa plece de pe loc, abia abia. in schimb eu nu am avut probleme.. putin alunecat dar.. am plecat lejer fata de ala. o fi fost si babalau de io fi tras pedala.. dar nah. deci .. super ok..

                              dar la tine? cum e pe zapaa fata de continental?
                              Last edited by Cristi_LCD; 16 December 2009, 09:29.

                              Comment


                              • Am spus. Am frana chiar si pe zapada . Adica se opreste, nu doar bate pedala si ma duc inainte. cum era cu Continentalurile.
                                Maine le testez pe Vadul Traian.
                                Last edited by Cristi_LCD; 15 December 2009, 23:28.
                                Cel mai lent 1,6 8v

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google