Discutii Generale L.C. Brasov

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • eu am schimbat la 60000 km uleiul din cutie si lichidul de frana, la sfatul celor din service (nu era luat de la ei, si nu m-au taxat in plus pt asta). la 80000 mai am de schimbat cureaua la alternator si e totul schimbat pe acolo...
    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

    Comment


    • mersi mult de raspunsuri dragilor.Masina are 50.000 de km deci inseamna ca imediat trebuie sa schimb uleiul

      Comment


      • poti sa il schimbi la 90k, la fel cum uleiul din motor 'trebuie' sa il schimbi la 20k conform celor de la dacia, dar recomandat e sa il schimbi la 10k, asta daca vrei sa ai masina buna . am vorbit cu manu de la sicaro legat de uleiul din baia de ulei si mi-a zis ca cel de dacia pe care il pun ei la revizii e garantat 15000 km. si l-am intrebat de ce ei te pun sa il schimbi la 20000. raspunsul a fost: dacia gandeste pe viitor, trebuie sa mai aibe cui sa vanda masini (adica se strica mai repede decat daca ai schimba uleiul mai regulat).
        Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

        Comment


        • la benzina poti sa schimbi linistit la 15k chiar si 20 daca ii bagi un ulei bun exclus ulei dacia.
          sigpic

          Broker de asigurari DESTINE

          Comment


          • tocmai... eu vorbeam de spalaturile lor )
            Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

            Comment


            • din cate stiu eu primele modele te puneau sa schimbi la 15k, iar cele de acum la 20k, daca nu ma insel la diesel se schimba la 15k acum si la 10k inainte
              sigpic

              Broker de asigurari DESTINE

              Comment


              • daca vrei sa te tina,schimba la o perioada acceptabila;10k nu mi se par putin in regim de oras.
                gindeste-te ca unii producatori au recomandari la7500km la ulei.....
                pina acu eu n-am gasit ulei garantat la 20000....
                Ne plac femeile,dar,iubim masinile [SIGPIC]

                Comment


                • l-am vazut azi pe RMN pe strada pe la mine(STR L.C.Babes) si nu observa lumea cand conduce.. dadeam din mainii ziceai ca dirijez avioanele si nu m-a observat

                  Comment


                  • nu te-am vazut, imi pare rau
                    sigpic

                    Broker de asigurari DESTINE

                    Comment


                    • si eu l-am vazut pe calea bucuresti cu berzei, eram in 17
                      Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                      Comment


                      • nu are nimic RMN , am vazut ca erai concentrat:P

                        Comment


                        • Originally posted by B 83 RMJ View Post
                          si eu l-am vazut pe calea bucuresti cu berzei, eram in 17
                          si tu dadeai din maini???
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • eu nu, ca imi e rusine
                            Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                            Comment


                            • rmj masina ta era azi la bartolomeu mergea spre real la 14:24 a trecut pe langa mine si m-am mirat cum de nu ma saluti dar erai un tu mai in varsta
                              "when I grow up,sigpic I want to be a VDE"

                              Comment


                              • n-am vrut sa te salut...

                                si rmn m-a sunat si mi-a zis ca mi-a vazut masina la oneves )... daca eram eu turnam goarna pe tine ca deobicei
                                Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google