Discutii Generale L.C. Brasov

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ca sa cunosti caracterul unui om da-i putere.doamne ce discutii si jigniri ptr.co-organizator.d-lor nu este o functie!!!!!sau ptr.unii este?a fi co nu inseamna ca esti "tare" ci inseamna ca ai mai multe responsabilitati decat cele pe care le ai zi de zi in viata privata.nu vreau sa supar pe nimeni dar si cei care nu vin la intalniri ar trebui sa vina.e usor sa stai in fata calc.si sa judeci.iar am reusit sa ne facem de ras.
    O viata avem Români si o cinste!Desteptati-va ca am dormit destul!

    Comment


    • Originally posted by stresu View Post
      cristi, putem fi prieteni si sunt de acord cu tine in tot ce ai zis.
      o singura chestie as vrea sa spun langa ceea ce ai adaugat tu:
      "cand va propune sabiuta ceva, efectiv discutati si votati, majoritatea castiga, asta insemna democratie! daca sunt 2 gigi-contra si 7 pro, apai asta e, ei 2 ori se impaca cu ideea ori nu participa la acea actiune. e naspa dar asta e viata."
      la intalnirea de miercuri am fost vreo 16-18 insi si cand s-a propus cotizarea unei sume pentru club, nimeni nu a fost impotriva...deci am mers pe metoda: majoritatea decide. intre timp au aparut discutii inutile pe forum...acum tu ce parere ai despre asta?

      daca din 18 insi 3 si-au exprimat dorinta de a cotiza si cei 15 nu au spus nimic nu inseamna ca acei 15 sunt de acord
      sigpic........restul e NoSpeedLimit

      Comment


      • in lumina ultimelor evenimente ma gindeam sa deschidem un thread in care sa-ti descarci nervii si fustrarile cotidiene(ca sa nu mai platesti un psi)
        asta ca sa evitam certurile aiurea dintre noi
        ce spuneti?
        Ne plac femeile,dar,iubim masinile [SIGPIC]

        Comment


        • Originally posted by gigi-kent View Post
          daca din 18 insi 3 si-au exprimat dorinta de a cotiza si cei 15 nu au spus nimic nu inseamna ca acei 15 sunt de acord

          Te contrazic: daca din 18 insi 3 spun DA si ceilati sunt intrebati despre optiunea lor, astepti o vreme si ei nu spun nimic, inseamna ca si-au dat acordul tacit asupra deciziei luate de cei 3. Asa este in orice organizatie, nu numai in LCBV.

          Si sa stii ca eu am venit cu ideea de a cotiza si de a face o organizatie non-profit (gen ACR) in care suntem membrii cotizanti si simpatizanti.
          Membrii cotizanti sa beneficieze de diferite reduceri, ajutoare etc. iar cei simpatizanti sa participe la discutii, intalniri etc. dar fara beneficiile celor cotizanti.


          PS: eu nu prea intru sa scriu, dar vad ca multe discutii nu isi au rostul. Trebuie sa fim o comunitate de oameni care vor sa promoveze ceva (in speta LOGAN-ul) nu sa ne certam.

          Comment


          • lovitura decisiva )

            eu am zis la intalnire NU,adica nu vreau sa dau cotizatie,dar nu m-a auzit numeni,sau nu au vrut sa ma auda...

            PS: eu nu prea intru sa scriu, dar vad ca multe discutii nu isi au rostul. Trebuie sa fim o comunitate de oameni care vor sa promoveze ceva (in speta LOGAN-ul) nu sa ne certam.[/QUOTE]


            ca sa promovam ceva,in speta LOGAN-ul,nu trebuie cotizatii,nu trebuie intalniri la cafele,sucuri,etc.ne intalnim,vizionam masinile,vorbim,etc.ca sa facem o intalnire regionala,nu trebuie sa punem noi(membrii organizatori)bani ca prostii,ca sa se realizeze acea intalnire.de ce se face lucrul asta totusi,daca toti membrii care vin la intalnirile regionale spun ca vin de placere.daca vin de placere,atunci nu cred ca este o problema daca trebuie sa cotizeze si ei,si nu sa punem noi bani,ca sa atragem cati mai multi participanti.

            daca se sterge postul sau nu,nu ma mai intereseaza,m-am obisnuit,cine il vede pana se sterge,bine,cine nu,nu.dar...sa nu mai intre nimeni din alte cluburi sa zica ca nu suntem uniti noi,ca de fapt nu sunt uniti nici unii.daca eram asa uniti,veneau la intalnirile regionale mult mai multe masini,nu 60.exemplu...club kia,o intalnire pe an,120 de masini.noi daca facem 10 intalniri pe an,logic ca nu vin multi,ca lumea nu are bani sa se plimbe pe drumuri.asa ca,sebi ne pune sa dam atatia bani,sa nu mai fie nevoiti sa dea prea multi,cei care doresc sa vina la regionala,ca altfel nu mai vin.nu v-ati prins nici acum???

            toata stima si respectu pentru gigi kent,unic,dorutz,si cei care mai erau in logan club brasov inainte.atunci chiar era club de masini,nu ce s-a ajuns acum...
            Logan Kiss Fm 1.4 MPI Gri Comete

            Comment


            • Nu ai nici un drept sa le "interzici" altora sa scrie pe sectiunea Brasov...in alta ordine de idei, nu stiu ce club ti s-a parut inainte...observ ca esti membru din 2008.
              Din pacate, Brasovul a fost mereu o oaie neagra a forumului. Nu inteleg ce este asa greu sa se ajunga la un consens la intalniri fara a mai face circ aici. Nu este nimeni obligat sa fie membru, nu este nimeni obligat sa cotizeze, iar daca sunt membrii cotizanti, foarte bine...mai sunt si altii, deci se poate. Este alegerea fiecaruia sa stea sau sa plece. Deci va rog sa va rezolvati "problemele" intr-un mod matur si nu din spatele monitorului, altfel intreaga sectiune Brasov va fi inchisa.
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • cred ca asta ar rezolva problema,inchiderea definitiva.si daca nu am fost inscris pe forum,asta nu inseamna ca nu stiu cum era clubul inainte...dar bineinteles,se putea sa nu se bage cineva din afara...nu.toti moderatorii vreti sa se vada numai partea buna a lucrurilor pe forum.dar de ce sa nu se vada si partea rea?tre sa stie omul inainte sa se inscrie la ce sa se astepte...
                Logan Kiss Fm 1.4 MPI Gri Comete

                Comment


                • din pacate pentru unii,din fericire pentru altii nu mai pot zice nimic.curg cartonasele la mine pe banda.

                  merci teo pentru remarca
                  sigpic........restul e NoSpeedLimit

                  Comment


                  • Eu unul miercuri am sa-mi anunt iesirea din acest club ptr.ca vad ca cei noi veniti se impiedica de cei vechi.la intalniri nu vorbiti nimic sau nu veniti dar pe forum sunte-ti primii si doar criticati.multumesc celor care m-au propus,le multumesc din suflet ptr.ca au apreciat alte lucruri nu vechimea mea in club.pentru un "post" de coorganizator a iesit un scandal incalificabil.au dreptate si vizitatorii din alte cluburi ca suntem cel mai slab club.cu asa "oameni" nu se poate face nimic.
                    O viata avem Români si o cinste!Desteptati-va ca am dormit destul!

                    Comment


                    • Urmatorii scandalagii a fost altoiti: gigi-kent, theo_bv2002, geox16v.
                      Imi pare rau ca s-a ajuns la asa ceva, insa nu se mai poate fratilor. Decat scandal aveti in cap.
                      Drept urmare, 7 zile, userii respectivi au fost suspendati, urmand ca dupa aceste 7 zile sa revina la sentimente mai bune, in sensul de a NU mai face scandal pe forum.

                      Originally posted by theo_bv2002 View Post
                      cred ca asta ar rezolva problema,inchiderea definitiva.si daca nu am fost inscris pe forum,asta nu inseamna ca nu stiu cum era clubul inainte...dar bineinteles,se putea sa nu se bage cineva din afara...nu.toti moderatorii vreti sa se vada numai partea buna a lucrurilor pe forum.dar de ce sa nu se vada si partea rea?tre sa stie omul inainte sa se inscrie la ce sa se astepte...
                      Sa se astepte la ce? Cearta si mascareli? Nu aici. Va trageti de par la intalniri, daca asta doriti.
                      Last edited by Cezar; 7 December 2009, 12:36. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • darksid3 nu cred ca ar fi corect ca pentru 3 care nu au fost de acord cu cele propuse de sebi sa se inchida sectiunea brasov.......nush....dar cum ai zis si tu daca nu sunt multumiti de acest club si de cotizatii si asa mai departe nu sunt obligati sa fie in el........

                        Comment


                        • Exact: Nu ar fi corect sa inchidem sectiunea. Cu atat mai mult sper ca veti forma un colectiv bazat pe discutii mature si constructive, nu circ pe forum.
                          Nu e prima data cand se intampla mascareala pe Brasov, tocmaii d-aia trebuie adoptata o solutie extrema. Sper sa inteleaga toti ca nu se urmareste bagarea pumnului in gura ci aplanarea unui fapt care nu isi are rostul.
                          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                          Comment


                          • Propun ca sa nu avem cotizatii... banii ptr intalniri si ce o mai fi..sa ai strangem tot asa... sa revenim la ce a fost clubul acu nu de mult...sa ne intalnim si sa vb despre LOGAN.
                            Sa ne ajutam unii pe altii...

                            Boly..si eu am propus sa ne vedem numai o data pe saptamana...raspunsul a fost clar...unii pot veni in cursul saptamanii unii in weekend..deci...nu ai cum sa iei hotarari numa duminica
                            Last edited by mumus; 7 December 2009, 14:43.
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • de geox nici nu cred ca a auzit careva.....
                              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                              Comment


                              • dar cine e????

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google