Cum Sau Cine Face? (in Brasov)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cum Sau Cine Face? (in Brasov)

    intrebari poate si raspunsuri in legatura cu ceva sau cineva care te poate ajuta sa iti faci sau sa iti faca la masina (in caz ca nu vrei sau nu te pricepi)
    scheme electrice
    fibra de sticla
    montaj diferite pe masina gen casetofon, subwoofer, alarme si altele...
    leduri in bord
    .
    .
    .
    "when I grow up,sigpic I want to be a VDE"

  • #2
    scheme sau montaje usor de realizat o dioda un releu si altele poate utile...
    Attached Files
    Last edited by unknown; 25 September 2011, 21:20.
    "when I grow up,sigpic I want to be a VDE"

    Comment


    • #3
      Bravo alien..tare thread ai deschis
      O viata avem Români si o cinste!Desteptati-va ca am dormit destul!

      Comment


      • #4
        astea fiind?
        Ne plac femeile,dar,iubim masinile [SIGPIC]

        Comment


        • #5
          Unde fac si eu niste huse pe comanda?
          Cel care conduce masina ca dracu, are toate sansele sa ajunga acolo.

          Comment


          • #6
            alienu trebuie sa stie, e un nene la blocul din spatele blocului lui la etajul unu, sigur il stie Alienu. imi scapa numele strazii acum.
            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

            Comment


            • #7
              pe strada alexandru cel bun 1 parca sau sitarului nu mai stiu exact numaru este banner cu huse, etc
              sigpic

              Broker de asigurari DESTINE

              Comment


              • #8
                Super tare topicul, dar o explicatie mai amanuntita la fiecare din scheme este? ultimul e indicator de viteza in bord? super tare. imi aminteste de audi-ul tip-tronic. si unde se leaga?

                Comment


                • #9
                  Originally posted by bv06rmn View Post
                  pe strada alexandru cel bun 1 parca sau sitarului nu mai stiu exact numaru este banner cu huse, etc
                  Da, pe strada sitarului este...viz a viz de pizzerie sau alimentara..sau ce o mai fi acum acolo.
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • #10
                    imi cer scuze pentru neexlicarea pozelor...

                    1 daca ai nevoie de un + numai dupa ce ai deschis masina si dupa ce inchizi masina nu mai vrei sa fie curent intr-o instalatie folosesti chema 1.
                    2 daca vrei sa iti legi proiectoarele, faza scurta, pozitii sau mai stiu eu ce si cand iei contactul sa se stinga... dar nu se aprind iar cand pui contactul decat daca folosesti un push button pe intrarea de culoare verde ( - )
                    3 o dioda si desenul ei intr-un circuit
                    4 un releu (pentru deschiderea la portbagaj, proiectoare suplimentare sau ceva care necesita contacti de amperaj mai mare)
                    5 legarea unui subwoofer in diferite moduri.
                    6 gear indicator modulul de comanda (sa stie el in ce treapta esti) se face pentru fiecare masina in parte.
                    "when I grow up,sigpic I want to be a VDE"

                    Comment


                    • #11
                      interesant.....cel putin ultima
                      Ne plac femeile,dar,iubim masinile [SIGPIC]

                      Comment


                      • #12
                        postati si voi scheme care poate le sunt de ajutor la altii... sau scheme pe care nu le intelegeti...

                        ( mumus sa nu pui de la nave spatiale ca nu se pricepe nimeni )
                        "when I grow up,sigpic I want to be a VDE"

                        Comment


                        • #13
                          tu est schema mea esti o schema ambulanta...o comoara la casa omului...vin sa te rapesc.
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • #14
                            shift light... si brake light si pozitie pe acelasi led...
                            Attached Files
                            "when I grow up,sigpic I want to be a VDE"

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by mc_alienu View Post
                              postati si voi scheme care poate le sunt de ajutor la altii... sau scheme pe care nu le intelegeti...
                              ...)
                              tu esti led man... noi de unde sa avem schite? abia avem ceva habar sa citim schitele tale
                              Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google