Plecare LCB la :Intalnire Nationala LOGAN CLUB 2014 -BRASOV

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bine, ma sucesc eu, na!

    1. Bucuresti A2 - Drajna - Slobozia - Harsova - Tulcea = 291 km

    2. Bucuresti E85 - Urziceni - Slobozia - Harsova - Tulcea = 291 km

    3. Bucuresti A2 - Cernavoda - Harsova - Tulcea = 332 km

    1.
    2. fof , sorinpss, dsign
    3. pch , canto




    PS: eram 5 deja
    _
    B 48 C U P - Ligheanul Agitat

    sigpic

    Comment


    • ce va ambalati cu a 3-lea drum , stiti starea drumul de la cernavoda la harsova ?

      Comment


      • acum am aflat si eu ... e prost

        Comment


        • skandal,eu mi-am spus parerea,nu trebuia sa consideri drept vot,nu cred ca vin,sorry!

          Comment


          • daca e prost raman cu dsign pentru prima versiune - daca si pe acolo sunt ceva portiuni naspa - atunci ramane varianta 2
            B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

            Comment


            • deci pana la urma cred ca varianta 2 va ramane ...

              locuri unde sa ne intalnim fara sa incurcam traficul...

              iesirea spre urziceni ... E85, benzinarie de preferat si una maricica ...
              Attached Files
              Last edited by skandal; 8 April 2010, 15:16.

              Comment


              • Cernavoda - Harsova e muci drumu. E DN doar cu numele
                sigpic

                Comment


                • La iesire din Bucuresti, spre Urziceni, este un Petrom, chiar dupa podul peste Centura. Am putea sa ne intalnim acolo, e suficient loc
                  _
                  B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                  sigpic

                  Comment


                  • ..oriunde o luam tot platim taxe la poduri

                    As merge pe a treia varianta ...chiar daca sunt mai multi km ..e drumul mai drept .. fata de primele 2 unde drumul e plin de sate,radare !

                    Comment


                    • va mai suciti mult? ))

                      Comment


                      • eu merg pe varianta 3 vb lui canto drum intins si fara aglomeratie
                        dar nici varianta 2 nu este de lasat
                        merg pe oricare majoritatea decide dar mai repede si sigur

                        Comment


                        • Eu va spun din start ca nu merg pe E 85. Cum ma frate! Sa ai autostrada la dispozitie si drum liber pana la Slobozia, drum de o ora jumate, sa preferi drum national plin de localitati cu radare si asa mai departe, drum pe care sa faci 3 ore!
                          Unde-i logica? Cati dintre voi mergeti la Slobozia pe Urziceni? Cate ore faceti?

                          P.S. De fapt ma agit degeaba, ne vedem la Slobozia si aia e.
                          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                          Comment


                          • Mergand legal (100 cu 50-55), pana la Slobozia, pe E85/DN2A, mai mult de 1h:45' nu ai voie sa faci, ideea e ca scutesti vre-o 3-4L de carburant, mai ales ca drumul pana la Tulcea este destul de lung. In alta ordine de idei, vedeti ca taxa de pod de la Fetesti-Cernavoda (am vazut ca sunt doritori sa aleaga si varianta asta) este mai mare ca cea de la Giurgeni-Vadu Oii, nu stiu cu cat, dar cu siguranta este mai mare. Un alt aspect de luat in seama ar fi acela sa nu cumva sa va duceti pe autostrada pana la Fetesti apoi Harsova pentru ca o sa va plangeti de mila (gropi, portiuni de drum fara asfalt, etc.). Daca va duceti pe A2, la Drajna coborati de pe autostrada, Slobozia, Tandarei, Giurgeni, Harsova samd... drum bun!

                            Comment


                            • stabilim pana sambata ? )))) mergem cu avionu? :P

                              Comment


                              • eu cred ca ma catapultez si scap de gropi/aglomeratie

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google