Masinile Noastre- BUBUITE

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Asta e se mai intampla bine ca nu e grav se face.
    sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

    Comment


    • #17
      De asta exista soferi si posesori de permis;)

      Comment


      • #18
        in primele 2 poze, lovitura din lateral, schimbate usa si aripa stanga, urmatoarele 2, gasita lovita in parcare, indreptata aripa dreapta spate, iar ultima, existenta si acum, e cu "valoare sentimentala"
        Attached Files

        Comment


        • #19
          Si acuma decernam doua premii:

          Cel mai MARE bulan: TheJock3r pentru poza Nr. 5

          Cel mai "da si tu o fuga pe la biserica ": Fratele nostru Bezme pentru ... ehhh cele 4 masini

          Comment


          • #20
            iaca ma bag si eu in seama...B 7 4 N Y T

            una bucata turc beat i s-a parut ca al urmaresc eu eram la coada la m`c in pantelimon si mi-a tras 3 pumni pe capota,urmare a fost tragica pt el,nici un strain nu face legea in tara mea ca al maninc de viu

            aripa fata de pe partea soferului sifonata de un carutas cu o dacie 1300 din 69 a deschis usa si si-a proptit-o in aripa mea urmare,banu sau viata



            partea a 3 a aripa fata dreapta soferului sifonata bine intr-o sarma trasa de un copil din gardul unde parchez eu masina,urmarea..banditul neprins negustor cinstit



            mare respect pt cel care a deschis acest thread


            imi pare rau pt cei care au avut accidente dar e bine cand totul se termina cu bine



            !!!
            Attached Files
            sigpic
            Poate pentru lume ești o singură personă,dar
            pentru o anumită persoană, ești întreaga lume!

            Comment


            • #21
              Si una de la mine mai veche.....dauta totala a fost celalalt(tico).
              Si una mica si proaspata de asearadar nu am poze,eu nu am decat bara fata,celalalt cu audi are mai multe(aripa spate,bara spate,janta(julita) punte stramba).....
              Attached Files
              sigpic

              Comment


              • #22
                5 ani - 5 trante, cate una in fiecare an.

                1. Drajna - Fetesti (3 luni avea masina) : unul cu un Golf II pierde controlul, cred ca a adormit, cel din dreapta ii baga mana in volan si o redreseaza, in spatele lui unul cu un Passat break franeaza violent si pune masina de-a latul drumului , in spatele lui, in spic, opreste un Megane bicorp, eu ma opresc paralel cu Megane-ul, in spatele meu, la vreo 10 cm opreste unul un Clio .... si vine nene un artist cu o Skoda Octavia si ni le aduna gramada ... 34 mil reparatia doar la mine ;

                2. Intersectia P-ta Sudului : stateam la semafor sa fac stanga catre Sos Oltenitei, spre Popesti-Leordeni ... Un Volkswagen Transporter ma da doi metri mai in fata ... 10 milioane (el).

                3. Intersectia P-ta Sudului : din nou la semafor, de data asta in directia Brancoveanu, un tip cu un maxi-taxi Iveco, ce venea dinspre Spitalul 9 si facea stanga catre Brancoveanu, uita sa mai franeze si uite asa am schimbat a treia oara bara din spate.

                4. B-dul Th. Palladi: a patra schimbare de bara spate, de data asta o Dacie Papuc. La asta nici acum nu inteleg ce a vrut sa faca. Eram pe banda trei, oprit la semafor, el a venit de pe banda 1 dupa cum au zis ceilalti si ... n-a mai franat. Alta bara, alte 10 milioane.

                5. Soseaua Oltenitei, trecerea de pietoni de la Scoala de Jandarmi: Oprit sa dau prioritate la trecatori, noroc ca eram cu piciorul in frana si m-am trezit cu un Ford Transit ... ghiciti unde ? In a patra bara spate ... Cu asta a fost mai nasol, bara, stop spart, aripa stanga spate ... 44 milioane reparatii ... (RCA-ul lui ...)

                Cu alte cuvinte, acum sunt mandru de cea de-a cincea bara spate pe care o am .
                sigpic
                Shit does not happen. Shit takes time, shit takes effort.

                Comment


                • #23
                  buna ideea cu threadul asta si imi pare rau pt cei care au suferit accidente mai usoare sau mai grave......@Bezme: i-ai intrecut pe toti, mai da si tu de pomana sa nu mai ai atatea ghinioane......din fericire pt mine nu am ce poze sa pun in cei 10 ani de sofat si vb ff serios ca nu am avut nici un eveniment....
                  @Bezme: poate ar trebui sa stai mai mult pe langa mine sa-ti insuflu si tie de la mine ce as avea.......bafta
                  Traieste fiecare zi ca si cand ar fi ultima!!

                  Comment


                  • #24
                    Mario, nu am creeat topic doar ptr cei care au fost vinovati ci ptr bubuiri in general .
                    Ma mir ca-n 10 ani nu ai avut nici cel mai mic incident....esti un norocos.. ( nu tine neaparat de experienta ci si de cei din jur care nu te-au lovit.. )
                    sigpic

                    Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                    Comment


                    • #25
                      am avut si eu acum 2 sapt un incident cu o fata care nu mi-a dat prioritate si a intrat in mine daca o vedeti prin trafic feriti-va de ea ) CL 85 REA un astra rosu
                      Attached Files
                      laureate 1.5l, albastru marin

                      Comment


                      • #26
                        Eu ma laud asa:

                        1. Semafor Universitate, un Volkswagen Passat s-a urcat pe mine. Costrui reparatie: eu - bara spate - 500 ron (rcaul lui ), passat - bara fata, capota, aripa, far - undeva de la 2000e in sus.

                        2. Si asta e tot

                        Masina a mai avut doua incidente nefericite: o lovitura in parcare ( cu care am stat 2.5 ani ) unde m-am trezit cu aripa stanga spate indoita si un idiot prin Slobozia ( nu conduceam eu ) da cu spatele fara nici cea mai mica jena unde m-am facut cu o aripa dreapta fata.

                        Comment


                        • #27
                          un singur accident am avut, cu o dacia 1310, ma lasasera franele si am lovit un logan in spate cand s-a oprit intr-un sens giratoriu sa acorde prioritate la... nimeni [adica erau vreo 2 masini care abia intrau in sens din partea opusa]. el a avut avarii minore, nimic vizibil, doar ca portbagajul agata putin la inchidere.
                          a mea masina in schimb a avut botul cam sifonat. avariile si costul reparatiilor dupa cum urmeaza:
                          grila fata + spoiler + ochelari faruri + semnalizari si pozitii aplice pe spoiler + radiator + indreptare bara suport spoiler + manopera la nea Gica in garaj autorizat, piesele sh din ziar = 400RON

                          Comment


                          • #28
                            Asta patiti daca incercati sa treceti 2 persoane pe un pod de 3,5 metri
                            Attached Files

                            Comment


                            • #29
                              un fiat in portbagaju meu...si asta cand aveam doar 400km la bord..masina era de 2 sapt luata...
                              Attached Files
                              "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

                              Comment


                              • #30
                                vara trecuta o turma de vite. aveam cam 130km/h si am franat pana pe la 60km/h. nu aveam casco
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google