Hai Pe Transalpina ....

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    de la babele e mai bun drumul , acu doi ani l-am facut cu moto si era mai bun decat pana la babele. dar la munte se pot schimba multe de la o luna la alta.
    Fuarte Nervos !!!

    Comment


    • #32
      fost-am anu' trecut in septembrie deci se poate merge. nu stiu ce sa zic de logan cum se comporta, era expeditie de masini de teren. ce stiu e ca drumul aparea pe gps, chiar si portiunea cu rape si versanti abrupti cu drum ingust cat sa incapa doar o masina

      atasez cateva poze mai tarziu si m-as baga si eu cu voi, cu loganu' as fi chiar curioasa ( bezme, skandal nu imi sariti in cap, nu ma mai anunt :P )

      Comment


      • #33
        bravo k-ule doar ce am vb la fulger despre transalpinia si ai facut thread ...bravo bravo bravo...pt cei care le plac genul asta de privelisti dar nu au arcuri sport ,transalpinia e un traseu de vis mai ceva ca transfagarasan
        de 2 ori in viata de pina acum am vrut sa trec pe acolo,o data mi-a reusit,a 2 a incercare nu mi-a reusit,drumul e inchis aproximativ 8-9 luni din an din cauza altitudinii si zapezilor care cad mereu si ramin pe drum
        in rest de vis mai ales sa fii si indragostit o sa te iubeasca forever
        sigpic
        Poate pentru lume ești o singură personă,dar
        pentru o anumită persoană, ești întreaga lume!

        Comment


        • #34
          Beleaua e ca se lucreaza pe drum....

          @k...mitul urban :P
          Attached Files
          e-mail: office@stickere.info

          Comment


          • #35
            tari pozele , aparent portiunile cu drum ingust si versanti abrupti nu mai exista
            intr-un fel pacat, ca erau senzatii tari dar in alt fel un pas inainte pentru drumuri

            propun ca traseu valea jiului si intoarcere pe valea oltului cu plecare sambata dimineata si intoarcere duminica seara cu somnic bagat pe la ranca.

            Comment


            • #36
              nu va duceti mah...stati acasa...
              sigpic

              Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

              Comment


              • #37
                Nu are rost se lucreaza la drum si e foarte rau. Asteptati ca se asfalteaza.

                Comment


                • #38
                  Daaa... mai bine mergem la Helin sa ne marim colesterolul...si mai asteptam pana se termina si autostrada pana la Rm. Valcea...poate dam ortul popii pana atunci!

                  Comment


                  • #39
                    expeditia va fi de minim 3 zile. eu unul vreau sa ma bucur de drum sa fac o poza sa admir paisajul, nu sa fac drumul in fuga.
                    pana acum la expeditia de 3-4 zile s-au anuntat asa:
                    DomnulK, adica eu
                    Sinx
                    Detail
                    Canto
                    Playmo, ea vrea sa faca maraton de 2 zile
                    Last edited by NerviiMei; 17 August 2009, 17:09.
                    Fuarte Nervos !!!

                    Comment


                    • #40
                      nu a fost niciun maraton, drumul s-a parcurs cu masini de teren pentru ca expeditia era de off-roading deci viteza a fost sub 20km/h iar poze am facut mii

                      numai putin sa iau laptopul sa uploadez cateva dintre ele


                      app. andrei, decide-te, e expediatia sau expediata? eu zic ca e expeditia

                      Comment


                      • #41
                        trei zile mi-e cam greu, un weekend e OK (eventual plecat vineri la pranz), si mai am o problema: unde dormim, ca eu mai am pe cap doi copii blanosi pe care nu am cu cine sa-i las, deci trebuie sa-i iau cu mine...

                        Comment


                        • #42
                          de dormit sunt n pensiuni dar mai intai trebuie decis un traseu sau variantele de traseu care au in comun posibilele locatii. eu in continuare recomand pensiunile de la ranca.

                          Comment


                          • #43
                            Ei, aici intervin problemele, sunt putini care te primesc cu tot cu caini...ai mei fac parte din familie, daca ii culc intr-un padoc sau curte, este revolutie la Ranca, nu mai doarme nimeni, astia ai mei nu latra, urla direct: sunt husky siberieni...
                            Este si solutia hotel MCV pentru mine, caz in care pot sa mai pun la dispozitia posesorilor de arcuri sport o masina cu suspensie stock...

                            Comment


                            • #44
                              deci unu la mana , stii foarte bine ca e vorba de expeditie... si sincer nu vad rostul mentiunii tale ironice.
                              2. traseul se vrea dn67c de la un capat la altul, adica novaci - sebes.
                              3. daca cu loganele o sa reusim sa mergem cu 10 la ora o sa fie bine. la 10 la ora, desi cred ca asta ar fi media cea mai optimista, impartit la 128 de km drumul in cauza o sa dureze cca 12 ore.
                              4. sunteti liberi sa plecati cum doriti, cand doriti, cine doriti. asa cum Skandal se duce singur, pot sa ma duk si eu singur, doar ca ar fi fost frumos sa mergem sa ne distram sa ne simtem bine nu sa fim constransi de timp.
                              5 eu raman sa plec in varianta propusa de mine, adica minim 3 zile, cine mai doreste sa vina , e binevenit.
                              SUCCES!

                              detail, multumesc de oferta, dar nu imi place sa conduc masinile altora pentru ca nu te pui cu neprevazutul. asa puteam sa spun de la inceput ca vin cu navara, masina cu care chiar ma durea la bascheti de starea drumului.
                              Last edited by NerviiMei; 17 August 2009, 16:21. Reason: Automerged Doublepost
                              Fuarte Nervos !!!

                              Comment


                              • #45
                                se poate trece fara probleme cu loganul singura chestie e ca trebuie sa nu va doara sufletul de masini.
                                Peisajul e super, eu am fost cu un prieten cu un logan de la firma ...Si chiar si asa au fost momente cand ne-am dat jos din masina (eram4).. Am intalnit pe drum un megane caruia ii iesea fum de la ambreiaj si un golf4 cu un cauciuc taiat...
                                Pentru cazare recomand in obarsia lotrului in ranca mi s-au parut mai mari preturile. Bine, si conditiile sunt altele la ranca. chiar am ramas uimit ce e pe acolo...pare o statiune de fitze
                                De la obarsie in sus spre sebes nu e asa spectaculos drumul. Nici macar pe sfert fatza de ce e intre ranca si obarsia lotrului. E frumos inspre petrosani de la obarsie, inainte de petrosani treci prin niste chei asa...
                                Drum bun si distractie placuta
                                Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google