Interfata Diagnostic Logan Club Bucuresti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Originally posted by q_acdc View Post
    Nu are usb ci RS232.Programul DDT 2000 poate sa lucreze si off line?In cazul meu pot rula programul(modifica anumiti parametri) fara a conecta pda la masinarie.In pda am si "o harta standart" chiar daca introduc dircom gresit sau o setare pot sa revin la "harta standart" sau pot salva anumite setari .(off line,fara conectare ,on line cu conectare)
    Interfata pe care o avem noi este USB. Tehnic, e un R232 cu un convertor la USB inclus, deci conectarea la PC se face printr-un port USB.
    Nu cred ca merge offline. Parametrii par a fi cititi din softul masinii. Asta cred eu ca e si motivul pt care sunt in franceza, desi restul programului este in engleza. Cat timp este offline, softul afiseaza doar o lista cu categoriile posibile pentru un anumit tip de masina, fara a afisa setarile individuale.
    Propun sa incheiem aici discutiile tehnice despre intefata pentru ca nu face subiectul thread-ului. Putem discuta pe PM daca vrei mai multe detalii despre interfata.
    sigpic
    ^Logan turbat (WIP)^

    Comment


    • #47
      Salutare,

      puteti sa imi ziceti si mie ce cablu ati cumparat si ce softuri folositi?

      Comment


      • #48
        Cum se numeste mufa , cat costa si de unde o cumpar ?

        Comment


        • #49
          Originally posted by Valentin_N View Post
          Interfata pe care o avem noi este USB. Tehnic, e un R232 cu un convertor la USB inclus, deci conectarea la PC se face printr-un port USB.
          Nu cred ca merge offline. Parametrii par a fi cititi din softul masinii. Asta cred eu ca e si motivul pt care sunt in franceza, desi restul programului este in engleza. Cat timp este offline, softul afiseaza doar o lista cu categoriile posibile pentru un anumit tip de masina, fara a afisa setarile individuale.
          Propun sa incheiem aici discutiile tehnice despre intefata pentru ca nu face subiectul thread-ului. Putem discuta pe PM daca vrei mai multe detalii despre interfata.

          @iulica, scria mai sus cu 2 randuri. Este ca n-ai citit?

          De unde se cumpara : DE PE NET !!! Ca de aia este internetul asa mare.
          _
          B 48 C U P - Ligheanul Agitat

          sigpic

          Comment


          • #50
            Multumesc . Nu am citit .

            Comment


            • #51
              Mai arunca un ochi si in urma, s-a tot discutat. Spor la treburi
              _
              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

              sigpic

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google