Radare , Filtre , Controale Etc...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Salut,

    Aveti idee despre camerele de luat vederi din pasajul Lujerului; au si radar ?
    Multumesc anticipat.
    Last edited by dimitrie; 17 February 2011, 13:25.
    1.5 dci/1.5 dc 65cp/85cp B-49-DYM/B-700-DYM

    Comment


    • #92
      nu , doar monitorizare trafic.
      dar cica asa au de gand sa faca in pasaje , sa puna radare sau limitatoare.

      Comment


      • #93
        Atentie mare pe B-dul Nicolae Grigorescu intre Titan si Diham, drum drept talpa grea pentru majoritatea ... pe mine m-a scapat detectorul de radar insa... pana acum o saptamana nu am vazut de 10 ani acolo politie, in schimb de o saptamana in fiecare dimineata si seara acolo unde stau masinile de ridicat stau si politistii cu mcv-urile si de obicei stau cu ele orientate inspre diham si trag la greu pe dreapta.
        B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

        Comment


        • #94
          Sal .stie cineva daca radarele astea noi,pot inregistra 2 masini sau mai multe la interval de 2 3 secunde max??daca eu stau in spatele unei alte masini sa ma ia si pe mine si pe el???
          http://www.loganclub.ro/forum/focusul_meu-t39113.html

          Comment


          • #95
            din cate stiu eu se poate dar important este sa fie numarul vizibil sa poata sa te friga.
            daca nu poate sa te identifice dupa numarul de inmatriculare poate sa te ia cu orice viteza
            Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

            Comment


            • #96
              Am vazut ca se vorbeste aici si de tribunale. Aveti idee cam cat ar fi suma cheltuielilor de judecata in cazul in care pierd? Multumesc si astept raspuns.

              Comment


              • #97
                poti sa te astepti undeva la 2.000.-2.500. conteaza onorariile avocatilor foarte mult si orasul unde se judeca un caz
                Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                Comment


                • #98
                  Pey... sa zicem ca orasul o sa fie Cluj.

                  Comment


                  • #99
                    bine ca nu este bucuresti. calculeaza onorariul avocatului tau plus al politiei timp pierdut, deplasari.... si de obicei un proces de genul acesta se intinde si pe doi-trei ani timp in care daca ai permis suspendat si mergi pe dovada nu ai voie sa parasesti tara

                    da` ce isprava ai facut ?
                    Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                    Comment


                    • Treaba e ca eu am niste probleme cu o veche firma de asigurari la care am lucrat ca broker. Faceam multe asigurari de viata. Si dupa ce am plecat de la ei, in loc sa-si dea interesul ca sa isi pastreze clientii adusi de mine ei si-au bagat picioarele si contractele s-au reziliat. Si acum ei pretind sa le dau comisioanele pe acele contracte pentru ca s-au stornat inainte de termen. Le datorez 700 de lei, au pus si o firma de recuperari creante dupa mine, m-au amenintat ca ma dau in jduecata si ca imi pun sechestru pe bunurile personale etc etc. Asa ca acum stau si astept sa vad daca chiar or sa faca vreo manevra sau nu.

                      Comment


                      • ooops ! eu credeam ca este vorba de o amenda de circulatie urmarita in instanta.
                        la ceea ce spuneti dumneavoastra depinde foarte mult de ceea ce scrie in contractul pe care il aveati cu firma respectiva... cu acest gen de lucruri chiar nu-i de gluma. parerea mea sa mergeti la un consultant pe probleme juridice si sa lamuriti cat de cat ca in cazul in care va treziti chemat in instanta sa nu fiti luat ca din oala.
                        respect si tineti-ne la curent cu ce se va intampla ! bafta !!!
                        Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                        Comment


                        • Multumesc frumos de sprijin, o sa va anunt cand mai apare ceva.

                          Comment


                          • sa fim on topic , tot se aude peste tot ca noul pod de la basarab ar avea camera radar.
                            eu unul nu cred vestea asta , stiu ca sunt camere de monitorizare trafic.

                            Comment


                            • la iesirea de pe podul basarab in spre titulescu ... acum 1 sapt era radar acolo
                              Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                              Comment


                              • radar fix varule , nu caschetari ascunsi .

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google