Service-uri Si Spalatorii De Care Sa Ne Ferim !!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Service-uri Si Spalatorii De Care Sa Ne Ferim !!

    Primul service de care sa ne ferim cu totii din bucuresti este Auto K9 din zona Vitan (langa Rin Grand hotel) ...lucreaza foarte repede ce-i drept, dar fac treaba de mantuiala ...
    Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

  • #2
    salut sunt nou pe aici dar va dau un sfat EVITATI NORAUTO mai ales cel din titan (auchan) sunt varza .am stat 2 ore pentru un scimb de filtre (aer,motorina,ulei)+ulei.

    Comment


    • #3
      au stat n uca sunt varza , ci ca sa`si faca orele de lucru

      Comment


      • #4
        Intr-adevar,Auto K9 de la vitan sunt de ocolit...am schimbat bara spate si usa stanga SPATE la vanul de la munca(deci usa din spate,nu laterala!) si nu a iesit bine la culoare iar bara sincer nu cred ca au schimbat-o cu toate ca asa trebuia!nu prea m-am agitat pentru ca era masina de firma!in rest va doresc sa nu aveti de a face cu serviceurile in general!

        Comment


        • #5
          eu am avut bara si aripa si usa spate dreapta la Auto k9 ...si bara dupa 2 luni s-a cojit toata la jet-ul de la spalatorie !
          Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

          Comment


          • #6
            naspa!

            Comment


            • #7
              Originally posted by LmtdEdition View Post
              Primul service de care sa ne ferim cu totii din bucuresti este Auto K9 din zona Vitan (langa Rin Grand hotel) ...lucreaza foarte repede ce-i drept, dar fac treaba de mantuiala ...
              Auto K9 in trecut aveau un vopsitor foarte bun, Gaby daca nu ma insel, aveam un logan negru mat ( facut de el ) - vopsit inclusiv interiorul negru mat.

              Comment


              • #8
                da am vazut loganul acela facut de ei ! era acolo cand am avut eu prima o bara lovita !
                Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                Comment


                • #9
                  Inca un service care trebuie evitat este "La Viorel" din Berceni ! ... am fost ieri acolo ca aveam o problema la directie ...si a tras un mecanic de roata si surpriza nu ar avea nimica ... dupa am fost la alt mecanic si era un capata de bara ! ... NU RECOMAND !
                  Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                  Comment


                  • #10
                    service pe vacaresti intersectie cu abatorului...
                    totul la supra pret sunt neste mosi care nu prea le au deloc.
                    pt a-mi indrepta scutul motor imi cereau 100ron... asa ca nu va bagati
                    Prostii par conceputi pe cale artificiala, ca sunt multi ai-dracu si n-au nici o boala...

                    Comment


                    • #11
                      UPDATE !! mai spune-ti service-uri sau spalatori unde sa nu mergem !
                      Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                      Comment


                      • #12
                        Nu vreau sa fiu Gigi Contra, dar la cate verze sunt in domeniul service-urilor din Bucuresti, cred ca e prea mult sa ne inhamam in a le enumera.
                        Eu de exemplu n-as recomanda nici dusmanilor mei sa foloseasca cele cateva service-uri pe la care am fost pana acum. Meridian Sud, Central Service, Auto Wab. Nu pentru ca ar lucra prost ci pentru ca sunt foarte inconsistenti in calitate.
                        Eu as fi interesat mai mult de service-uri care merita vizitate, pentru sunt mai putine si mai usor de enumerat. O tinichigerie/vopsitorie serioasa ar fi buna de stiut!
                        sigpic
                        ^Logan turbat (WIP)^

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by Dany_DNY View Post
                          Inca un service care trebuie evitat este "La Viorel" din Berceni ! ... am fost ieri acolo ca aveam o problema la directie ...si a tras un mecanic de roata si surpriza nu ar avea nimica ... dupa am fost la alt mecanic si era un capata de bara ! ... NU RECOMAND !
                          eu al recomand dar daca e seriful acolo,daca nu e seriful VIOREL,pustanii aia isi fac de cap si nu au chef de treaba,pt ca acolo merg toate chitrele de taximetristi sa isi repare masinile si nu le da si lor de-un suc acolo,(dar daca tu ca virgula client nu le lasi spaga la taximetrsiti din astia tristi,iau foc),nu e normal sa le dai spaga dar e sanatos,de aici treaba de mantuiala,eu de cate ori am fost la ei nu am avut probleme,dar era seful in zona,nu zic ca e super service,ca si in astea mari ,gen meridian de pe turnu magurele,am plecat cu un gust amar si sa va zic de ce...un foarte bun prieten de-al meu si-a luat logan dizal,din prima zi de functionare ai mergea cam ca mersul in 3 pistoane,fiind de meserie,m-a sunat sa vedem ce are,eu am depistat,dar am zis sa mergem la service ca e masina noua garantie bla bla bla,la service surpriza,masina pe tester,nu avea nimic,ca de numai ne uitam si noi babeste,daca e vreun furtun crapat sau are vreun por,daca la relanti zice calculatorul ca e ok e ok,atunci eu am luat foc si le-am demonstrat ca sunt un service de kkt(scz limbajul si de mirc si de mahala) cu mecanici de 0,50 da bani,le-am aratat buba,mai aveau putin si ma pupau in zone greu accesibile razelor solare,bineteles ca eu am facut si putin teatru sa imi iau cativa clienti de partea mea a mers....asa ca deci si in concluzie,tot in fata blocului ne-o reparam?
                          sigpic
                          Poate pentru lume ești o singură personă,dar
                          pentru o anumită persoană, ești întreaga lume!

                          Comment


                          • #14
                            eu am fost la ei ca imi troncanea un capat de bara ! dar nu rau

                            si au urcat-o pe elevator ...si surpriza nu are nimica )

                            cel mai tampit service pe care l-am vazut !
                            Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                            Comment


                            • #15
                              La meridian sud fac eu reviziile la masini de circa 8 ani, desigur la 1 singur mecanic cu care sunt si prieten acum ... restul sunt de c***t(scuzati expresiile)

                              Am fost cu renault-ul acum 3 luni la ei sa fac revizia de 1an, nu era mecanicul meu si ala nu gasea filtrul de ulei si ma mai intreba si pe mine in ce parte se desfac suruburile (nou angajat, pe scurt pr**t)

                              I-am luat tot arborele la rand in atelier la ei, a venit seful lor la mine (nu-l inghit de nici 1 fel pe ala), nu mai urla ca te dam afara ... a iesit show ce sa zic ... revizie 650lei + asteptat pana a venit mecanicul meu, daca mai punea ala mana pe o cheie i-o infigeam pe gat

                              P.S: pe mecanic il cheama Ciupitu ( daca intreaba la receptie ziceti de ala batranul, ala tanarul e cam lenes dar face treaba buna si ala )
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google