Unde Spalati Interiorul?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Unde Spalati Interiorul?

    Caut o spalatorie auto pentru interior in special.Am auzit ca exista anumite spalatorii mai speciale,care nu doar aspira interiorul,ci da cu o solutie pe tapiteri scaune etc...Vreau sa curat foarte bine interiorul.Stiu ca va costa mai mult,dar asta e ,o data pe an ar merita.Stiti vreo spalatorie de genul prin Bucuresti?
    sigpic

  • #2
    De regula, asta se face la o firma de detailing auto...asta daca vrei sa iasa bine, altfel nu e mare sfaraiala. Cu niste Biocarpet si cateva "maclavaisuri" bune, faci treaba mai tare decat la o spalatorie auto, daca nu ti-e lene, evident.
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • #3
      Bun.Cu biocarpet si rabdare am incercat insa rezultatele au fost doar satisfacatoare.La firma de detailing auto ai idee de pret,si cunosti vreo firma,e cineva pe forum care are sau se ocupa cu asa ceva?Sau a mai facut cineva lucrul asta?
      sigpic

      Comment


      • #4
        Da scaunele jos , bancheta , ia un aspirator din ala mic si niste biocarpet si fa-le singur. O sa fi satisfacut pt ca e facut de mana ta si-o sa iasa si mai bine. De regula nu prea fac interiorul. Am un spray cu spuma pt bord care e geniala , o carpa si un aspirator. Ii pun un bradut in retrovizoare si iese de nota 10.

        Comment


        • #5
          salut, a postat cineva pe forum un anunt la bursa care se ocupa cu ceea ce cauti tu, si cred ca efectua servicii si la domiciliu.numai bine

          Comment


          • #6
            O sa caut acum sa ma uit.Ms.
            @nikyza: la mine e ceva mai complicat.La mine chiar e murdar interiorul.Am incercat sa fac eu cu biocarpet si mocheta si tapiteria dar sunt zone greu accesibile.Problema e ca masina e folosita foarte mult pentru pescuit.Pe bancheta din spate de multe ori sta barca,si fiind folosita foarte mult in acest scop e destul de greu sa o pastrez curata mereu.De 2 ori pe saptamana cel putin masina e pe balta.O am de 4 ani si niciodata nu i-am facut interiorul asa ca la carte,adica dupa ce faci interiorul asta sa miroasa nene a curat.D-asta as incerca asa ceva.
            sigpic

            Comment


            • #7
              in baneasa pe B-dul aerogarii,cum cobori podul baneasa din aviatiei spre aeroportul baneasa,imediat dupa omv,in curte la apimondia e spalatorie auto care executa si operatiuni de spalare tapiterie,dar cum au spus si baietii,vezi ca sunt la sectiunea ”how to...”,daca nu ma insel postat chiar de crististreulea,cum se desface tapiteria pt montaj incalzire in scune,e cam aceasi chestie cu faptul ca le scoti pt a le spala...eu le-am demontat singurel,le-am bagat la masina de spalat,dar trebuie sa retii,spalatul huselor se face numai cu apa rece,iar daca masina de spalat are si uscare,trebuie oprita aceasta operatiune de uscare !!!
              sigpic
              Poate pentru lume ești o singură personă,dar
              pentru o anumită persoană, ești întreaga lume!

              Comment


              • #8
                M-am hotarat pana la urma sa fac singur treaba.O sa demontez si husele.Sa vad ce o iesi.Cu timp si rabdare.Multumesc de raspunsuri.O zi buna.Numai bine
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Da, e mai bine sa demontezi.Si eu am dat jos tapiteria aia de pe scaune si le-am spalat frumusel la mana in vreo 3, 4 schimburi de apa.Apoi Lenor.Acum cand aspir praful din ele iese mirosul placut de proaspat spalat.Si sa nu uitam...iesi mult mai ieftin.Timp iti va lua...dar se merita!

                  Comment


                  • #10
                    Iti recomand o spalatorie daca vrei sa o speli profesional.Patronul super de treaba verifica masina inainte sa pleci + o cafeluta gratis ;).Spalatoria se numeste A&A WashSolution http://www.washsolution.ro sper sa nu se considere reclama

                    Comment


                    • #11
                      de interioare ma ocup eu la o spalatorie din craiova cu produse profesionale si ieftin 100ron tot interioru si iese ca nou (0746532095)
                      pentru cei din logan club se fac reduceri
                      Dacia Logan MCV 1.6MPI agitat
                      http://img174.imageshack.us/img174/4...atartrovz7.gif

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google