Ajutorare Sinistrati.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ajutorare Sinistrati.

    Vazand la televizor ce se intampla in tara cu zapezile care au acoperit multe sate si oamnei care nu mai au de nici unele, iar televiziunile alaturi de Unicef au lansat o campanie, ma gandeam sa ne strangem si noi sa adunam ceva banuti, sa cumparam alimente si sa mergem sa le donam la centrul de la Academia Militara maine 12.02.2012 penreu a-i ajuta pe cei neajutorati.
    Ce ziceti, ne implicam si noi?? Astept parerile voastre.
    Traieste fiecare zi ca si cand ar fi ultima!!

  • #2
    Oricine cred ca are sa dea macar cate ceva de mancare ...

    Sigur ca da
    sigpic

    Comment


    • #3
      Haideti sa ne gandim la o modalitate de a-i ajuta. Ne strangem maine la Poli la ora 11.00 si fiecare aduce ce crede ca ii poate ajuta pe acei oameni nevoiasi sau punem o suma de bani fiecare, cat se vrea, mergem la cumparaturi si apoi la centrul de donatii?
      Traieste fiecare zi ca si cand ar fi ultima!!

      Comment


      • #4
        Este inceputa o campanie; puncte de colectare la Eroilor si Casa Armatei parca. E foarte frumos daca o faceti. Eu sunt astazi intr-un sat care a fost izolat cateva zile; maine descarc si pozele;
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • #5
          Foarte frumos gestul! Mai tarziu o sa merg si eu sa duc niste faina ulei si ceva conserve pentru cei sinistrati! Oricine poate ajuta cu cate ceva!

          Comment


          • #6
            Mario, eu chiar am discutat cu sotia si urmeaza sa ne ducem maine la Academia Militara. Daca se strang mai multi...vorbim...
            Zambeste! Maine poate fi mai rau...

            Comment


            • #7
              Mai vin si eu cu o propunere sa fie mutat topicul acesta unde sa il vada toti cei care intra pe forum nu numai la cei din Bucuresti si sa fie facut sticky pana trece aceasta perioada grea poate se mobilizeaza si colegi din alte judete! Daca poate face cineva, ceva in acest sens si restul sunteti de acord il rog sa nu mai stea pe ganduri!
              Last edited by CataFOF; 12 February 2012, 00:44.

              Comment


              • #8
                hai sa lasam acest thread pentru cei care vor sa ajute... parerile politice si teorii de conspiratie le scrieti pe alte thread-uri ...

                Comment


                • #9
                  Individual sau organizat (cum vreti), puteti dona si la punctele de colectare din Carrefour Baneasa si Realul din Afi Cotroceni.
                  Event planner

                  Comment


                  • #10
                    Totusi, era frumos sa ne strangem si sa mergem mai multi cu ceva ajutoare pentru acei oameni care sunt izolati din cauza zapezilor. Vad ca nu prea se inghesuie lumea. Eu unul ma voi duce cu cativa prieteni si cu finii sa donam cateva alimente. Daca mai sunt doritori ne vedem la ora 16.00 la Academia Militara.
                    Traieste fiecare zi ca si cand ar fi ultima!!

                    Comment


                    • #11
                      Mario, cam tot atunci voi ajunge si eu...
                      Hai fratilor ca poate toti vom avea nevoie de ajutor vreodata, si ar fi bine sa stim ca il poate da cineva!

                      Este uimitor cum ROMANII, uita de politica si de alte lucruri mai putin importante si vin cu mic cu mare sa-si ajute semenii aflati la suferinta!
                      Veneau, azi la Academia Militara, copii, femei, barbati, batrani, fiecare cu ce puteau pentru a ajuta!
                      Inca mai aveti timp pentru un gest frumos...Nu ezitati sa-l faceti! Va veti simti mult mai bine!
                      Last edited by Manolo KSJ; 12 February 2012, 18:20. Reason: Automerged Doublepost
                      Zambeste! Maine poate fi mai rau...

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google