Deplasari Ne-/anuntate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dsign atunci ne vedem in Petromul de pe centura Ploiestiului sau in Sinaia. Restul in Petrom Miorita la ora 05:30 cu plecare la 06:00
    Last edited by geo_ultras; 22 July 2015, 21:15.

    Comment


    • Design e deja aici în Sinaia, ca și eu defapt. ...Aici se fac cronometrari! ....vremea e frumoasă

      Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
      sigpicBIKER INSIDE

      Comment


      • Mi-a placut cum s-a mers in coloana, 300 km/h si ne vedem acolo. Frumos, elegant cat de cat.

        Comment


        • Imi pare rau ca n-am mers mai incet, ideea era sa ajungem in parcul inchis la o anumita ora.

          Din punctul meu de vedere a fost o zi superba alaturi de prieteni. Am si facut o urcare - mai batraneste asa, ca n-avem cai - am facut si o coborare cu nabadai apoi am terminat cu "Babarunca - Cheia"
          _
          B 48 C U P - Ligheanul Agitat

          sigpic

          Comment


          • Originally posted by puimik View Post
            Mi-a placut cum s-a mers in coloana, 300 km/h si ne vedem acolo. Frumos, elegant cat de cat.
            M-am lecuit cu coloana vietii. Atata timp cat unii suntem mai importanti decat ceilalti, n-o sa existe niciodata ideea de 'coloana'.

            Propun ca, de acum incolo, fiecare vine cand/cum/daca vrea si ori ne vedem pe acolo, ori PA.

            Nu nominalizez, nici macar nu am pretentia ca cineva sa se simta.

            PS: cand ai ceva de demonstrat, o faci in cadrul unei competitii care sa ateste ceea ce cunosti sau nu. Parerea mea. Nu in fata "prietenilor".
            Event planner

            Comment


            • D-aia nici "vineri seara" nu mai e ce a fost ...
              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

              Comment


              • Sa nu mai zic de "ah: hai sa mancam impreuna, sa ne strangem".
                Da-i urcat la ***cu-n praznic si stam separat... In plus, oricum, noi plecam cand veniti voi

                Va spun ca eu nu eram 'apta' de a urca. Am o problema medicala destul de delicata. Dar din ideea de a ramane impreuna cu cei cu care am venit (dar si a "grupului"), am urcat a nush cata oara.

                N-o voi mai face. Promit.
                Last edited by roxana22; 27 July 2015, 10:06.
                Event planner

                Comment


                • A trecut canicula si pe acolo ? Ra ra draci.n ea de calicula

                  Comment


                  • @puimik: cum a spus si dsign mai sus trebuia sa ajungem acolo inainte sa inceapa prima mansa de antrenament a masinilor de curse sa putem urca pe traseu. asta e mersul de "coloana" cand mergem la curse; cand mergem la plimbare mergem incet si legal. nu o sa te traga nimeni de maneca sa ramai cu grupul sau sa mergi in coloana. daca a fost prima data cand ai mers la curse, nu a fost o reactie normala, dar pe viitor sa stii ca asa se merge
                    @roxana: a fost un pic de lipsa de comunicare, pe viitor vom regla si asta.
                    Last edited by geo_ultras; 27 July 2015, 13:14.

                    Comment


                    • Geo, eu am dat dreptate omului (puimik) prin ce a scris. Am subliniat, prin prima mea postare, ceea ce a comunicat si el.

                      Ok, sa zicem ca el nu a mers pana acum. Am fost eu: aceleasi situatii de ***t, de fiecare data.

                      Nu va mai intrebati de ce nu mai exista acest club. Prin astfel de atitudini, pierdeti oameni.

                      Imi sunteti dragi (unii dintre voi) si ne vom revedea, cu placere. Dar m-am lecuit de tot ce inseamna "intalnirile voastre organizate".

                      Ai vazut bine ca, puteam sa "avem locuri la geam", daca vroiam. Dar am venit cu un GRUP - ma consider simplu spectator, exact ca fiecare omulet din acel grup.

                      Nu vreau si nu consider ca mai fac parte din acest haos, numit LCB (unde unu' este mai important ca altu').

                      Apropos, cand stii ca ai de luat un START si organizatorul iti comunica o ora, te duci fara a-i tine blocati pe altii, dupa tine, doar ca sa aiba cine sa-ti faca o galerie...

                      Zi buna!
                      Last edited by roxana22; 27 July 2015, 13:41.
                      Event planner

                      Comment


                      • Nu am nici o problema cu mersul cu viteza, dar nu in halul ala. Unii ne-am trezit la ora 5, ca sa ajungem la 5:30 la Petrom, sa mergem linistiti spre Sinaia. Am asteptat in Ploiesti sa mai vina 2 masini doar ca sa mergem cu pedala in podea ca era 7:30 ceasul ?

                        Pot intelege faptul ca trebuiau unii sa ajunga mai devreme, dar cu ce am gresit noi ceilalti care ne-am trezit cu noaptea in cap ? Puteam elegant sa stabilim si un loc de intalnire in Sinaia, ca de exemplu eu nu am avut numarul de telefon al nimanui din tot grupul si pana cand am reusit sa fac rost de numarul tau Geo deja se termina prima repriza de antrenament pe ziua respectiva.

                        Ca fapt divers nu m-am suparat pt ca mi-am gasit anturaj acolo, dar modul in care s-a mers pana acolo a lasat de dorit grav.

                        Comment


                        • Pt ca aveti ceva de impartit cu mine : nu am cerut nimanui nimic.

                          Nu am nevoie de galerie, nu am nevoie sa fiu asteptat, nu am cerut asta.
                          Am zis din start ca am alt program...

                          Cand am ajuns la Ploiesti mi s-a spus ca trebuie sa ne grabim un pic sa prindem deschis. Am presupus ca deja ati vorbit intre voi. Iar mersul cu 130km/h nu e nici pe departe "de curse" . Ah, ca ne place sa mergem sustinut pe niste viraje de la Posada, e alta treaba. Cine pretinde ca ne cunoaste stie ce ne poate pielea.

                          DPDV galerie : 2-3 persoane MAXIM au stiut ca voi fi si eu la start. Am raspuns astfel unei invitatii, gandindu-ma la faptul ca am din nou ocazia sa merg cat pot de tare pe un traseu inchis. Atat de la mine, restul paruiti-va cu organizatorul !

                          La masa : NO COMMENT! Nu v-a pus nimeni sa stati separati fratilor.
                          Last edited by dsign; 27 July 2015, 15:27.
                          _
                          B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                          sigpic

                          Comment


                          • Nu aloc importanta nimanui si nu, nu mai cunosc pe nimeni.

                            Pentru ca tot "ne dam organizatori", aici ma simt destul de in masura sa precizez anumite lucruri:

                            Orice "organizator" de orice CEVA trebuie sa:

                            - COMUNICE COERENT: CINE/CE/CUM/CAND/UNDE/DE CE!
                            - Sa aiba contactul tuturor celor implicati;
                            - Sa aiba grija ca toti cei implicati sa "fie bifati";
                            - Sa fie un BUN EXEMPLU - NU s-o ia la sanatoasa (GEO - asta este mesaj direct);
                            - Sa astepte si sa aiba grija ca toata lumea sa ajunga ok (ma refer strict la momentul plecarii, este logic ca pe drum - fiecare raspunde de el);
                            - Sa-i organizeze/propuna loc pentru masa;
                            - Sa se asigure ca toti au loc la respectiva masa (ca locatie).

                            Lasati-va, fratilor, de meserie! NU e usor, e al dreaq de greu sa faci asa ceva si SA IMPACI PE TOATA LUMEA!

                            Tocmai de aceea subliniez faptul ca organizarea NU ESTE PENTRU ORICINE!

                            PS: daca NU traiam anumite lucruri in trecut, as fi zis ca nu se poate... Dar fiecare dintre noi reuseam sa avem un numitor comun. Acum, aflu ca, de fapt, e fiecare cum vrea si CU CINE vrea.

                            Nu am nimic cu nimeni, dimpotriva - mi-e indiferent. Dar cine se OFERA sa organizeze ceva, SA COMUNICE CUM TREBUIE SAU SA SE LASE!

                            PPS: cand cineva din grup depinde de altcineva sa plece, logic/normal si frumos este sa nu-i lasi singuri.
                            In acest context, am decis sa luam masa impreuna unde, recunosc - in prostia mea, eram obisnuita ca cei care ajung primii sa tina loc oarecum aproape - in limita posibilitatilor - si pentru ceilalti. Tot in ideea de GRUP ORGANIZAT.

                            In fine, randuri multe - scrise inutil. Unii nu se vor maturiza NICIODATA.

                            I rest my case!
                            Last edited by roxana22; 27 July 2015, 15:45.
                            Event planner

                            Comment


                            • NU am vrut sa intru in polemici cu nimeni, pe 50% din asa zisa coloana ii vedeam pt prima data in viata mea. Dar daca viteza era doar de 130 km/h nu era un capat de tara, luau si aia de la "militie" cateva amenzi substantiale in caz de ceva. Inseamna ca la mine acul de la kilometraj e stricat, arata aproape 160 km/h si vedeam cum se departeaza lumea

                              Anyway, pentru prima data la un asemenea concurs mie unul mi-a placut ce am vazut, doar ca data viitoare nu mai plec la 5 de acasa.

                              Comment


                              • Cand se face o deplasare catre un eveniment, cu siguranta nu se merge peste limita de viteza si cu siguranta nu se merge la distanta de 10 km unul fata de celalalt.

                                ================================================== =

                                Cand plecam cu totii din punctul A, mergem impreuna catre punctul B.

                                Nu toti stiu sa mearga mai sportiv. Cei care vor astfel de mers, pleaca inainte si fac un popas intr-un punct unde se vor aduna iara cu totii de-a lungul traseului.

                                =============================================

                                De asemenea, cel care organizeaza o deplasare trebuie sa ia in calcul distanta de parcurs, trafic aglomerat/liber, cati iau parte la aceasta deplasare, iar timpul sa le fie suficient pentru a ajunge la o ora stabilita la destinatie.

                                =============================================

                                Viteza de drum, consider ca trebuie sa fie in asa fel incat sa ai siguranta la volan.
                                Nu toata lumea are arcuri sport, gume bune, roti late.

                                Cateva detalii despre condusul in grup:

                                --- cei care stiti ca merg mai incet, bagati-i la mijloc, pentru a-l impinge de la spate.
                                --- primul din coloana sa nu se duca la sanatoasa, pana nu ii mai vede pe ceilalati in oglinda...


                                Chestiile acestea deja le stiti, cred...

                                =============================================

                                Iar tu, Geo, nu te-ai dus la curse, te-ai dus la plimbare, de aceea ai si plecat la 5 dimineata, ca sa ajungeti din timp.
                                sigpic
                                Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google