Buzau Constanta?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Buzau Constanta?

    vreau sa plec la mare zilele astea.Eu am fost mereu pe Slobozia-Giurgeni,dupa ce anu trecut am rupt masina pe drumurile din frumoasa patrie ma gindesc anu asta sa o iau asa Buzau_Bucuresti_Constanta ,Ma gindesc ca este pe E.85 si A.2 Poate drumul este mai bun,Care ati folosit ruta si mai ales cum se face , ies la Bucuresti pe soseaua de centura si ma uit dupa aceea dupa indicatoare ce arata iesire spre A2 sau cum ca nu am fost niciodata pe partea asta MULTUMESC DE SFATURI

  • #2
    sau ai putea trece cu bacul pe la braila si drumul este foarte bun.
    sigpic

    Comment


    • #3
      Da,te uiti dupa indicatoare.Nu e o problema mare gasirea autostrazii,vei vedea!
      Vacanta placuta.

      Comment


      • #4
        BUZAU - BRAILA - CTA - din braila poti trece cu BAC-ul si ai parte de asfalt proaspat (anu trecut) si un peisaj superb sau poti mere spre Harsova si ai parte de asfalt OK dar nu ai ce vedea.
        Da-mi PM si iti fac ruta daca vrei.
        Drum bun si da un semn cand ajungi la mare!
        sigpic

        Comment


        • #5
          am fost pe Hirsova ultimi 2 ani, anu trecut pina la slobozia drum super prost .Pe Braila nu am fost niciodata si parca nu as face experiente cind plec in vacanta.Am hotarit sa urmez E85 SI DUPA A2, este drum lat, caci anul trecut pe drumul de dus unu cu un pasat intrat in depasire la coloana era sa ma faca bucati noroc ca are loganu frine bune si tot in aceeasi portiune de drum unu cu un SUV la fel asa ca am sa aleg drmul mai lat macar ai naibi unde eschiva ca acolo nici nu aveai unde sa iesi in decor ca este taluzul la drum inalt.Noroc si sa nu avem parte de evenimente

          Comment


          • #6
            Cum crezi. Drum bun sa ai!
            sigpic

            Comment


            • #7
              andY_x3m omule stii cumva daca drumul ala de la vaul lui traian spre cumpana si pe urma pe malul canalului pina la pod la agigea este practicabil ca vreau sa evit sa intru in constanta ,saptamina ce vine cind vin la mare, sau de la cumpana spre constanta de iese la iesire dn constanta spre statiunii ca eu ma uit pe google map si nu sunt informatii despre drum ca mam uitat apare da pare drum de pamint.Te intreb ca vad ca esti din constanta daca stii ceva da si tu un semn merci

              Comment


              • #8
                Ronard nu are rost sa te complici asa tare inact sa te duci pana la bucuresti 100 km si apoi sa te intorci pana la drajna inca 100 de km doar daca vrei sa faci un tur.
                La tine alta e problema drumul buzau -slobozia care tu il faci prin POgoanele care intradevar este un drum prost dar cel mai rapid intre slobozia si bzau.

                Iti recomand asa.
                Buzau -Urziceni-Slobozia mai departe ai de ales intre
                -Slobozia- Harsova- Constanta
                -Slobozia -Drajna(intrare A2)-Constanta

                Referitor la drumul spre statiuni o iei prin constanta ca e f simplu ai indicatoare, drumul ala pe la cumpana nu e asa de bun.
                Last edited by crull; 25 June 2010, 12:20.

                Comment


                • #9
                  Eu iti recomand tot drumul pe care il faceai:Buzau-slobozia-giurgeni-constanta.Singura portiune naspa e intre slobozia si amara(aproape de amara) dar daca mergi cu 70-80 km nu-i bai.e o portiune de cativa km la intrare in amara.si in tovarasia ai face bine sa reduci pentru ca mai sunt cateva cratere fix in mijlocul drumului,dar poate le-au reparat.eu am fost acum vreo 2 luni.
                  MX-5 1.6 110cp 12.01.12(fab.2002)

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by ronard View Post
                    andY_x3m omule stii cumva daca drumul ala de la vaul lui traian spre cumpana si pe urma pe malul canalului pina la pod la agigea este practicabil ca vreau sa evit sa intru in constanta ,saptamina ce vine cind vin la mare, sau de la cumpana spre constanta de iese la iesire dn constanta spre statiunii ca eu ma uit pe google map si nu sunt informatii despre drum ca mam uitat apare da pare drum de pamint.Te intreb ca vad ca esti din constanta daca stii ceva da si tu un semn merci
                    Zilele trecute am fost pe drumul ala si nu il recomand. E aventura off-road!!!
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      multumesc baieti pentru sfaturi, multumiri si va spun ce am hotarit cind ma intorc ca inca nu mam hotarit cum si in ce fel

                      Comment


                      • #12
                        salut. eu fac drumul asta destul de des Buzau - Slobozia - Drajna (A2) - Constanta. ai o portiune de drum cam urata pana la Slobozia dar dupa aceea din cate stiu eu este ok. daca o iei pe Bucuresti ocolesti foarte mult si trebuie sa intri si in toata aglomeratia capitalei
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          am hotarit buzau- slobozia pe pogoanele,amara ,slobozia pe urma drajna, constanta.Portiunea aia de linga amara a fost rea si acum 2 ani si acum un an dar o iau mai incet si eu peacolo si gata.Am vazut ca varianta pe bucuresti este mai lunga cu peste 100 de km

                          Comment


                          • #14
                            Salutare, am decis si eu sa postez in acest thread o ruta Buzau- Litoral (Mangalia), respectiv despre stare acestui drum. Buzau- Urziceni E85 (50 km), nu intrati pe centura Urziceni caci este asfaltata doar o treime si in rest circulati cu 10 km/h prin praf si gropi, la Urziceni virati stanga spre Slobozia pe E60 (50 km) pana la rondul de la Kaufland unde va incadrati spre Drajna (16 km). La Drajna virati stanga pe Autostrada Soarelui A2 spre Constanta pana la Cernavoda cca 60km. La Cernavoda intrati pe E81 spre Medgidia si mai departe spre Murfatlar (40 km). La Murfatlar tineti indicatorul catre celalalt sector de autostrada si mergeti pana la Agigea. Atentie ca pe acest sector se lucreaza si drumul este ingustat pe alocuri. La sfarsitul autostrazii, virati dreapta catre Agigea pe E87 (doua benzi pe sens) pana la Eforie Nord, Sud, Tuzla, Costinesti, Venus, Saturn, Mangalia, Vama Veche si daca doriti, Varna (Bulgaria). Recapituland, traseul Buzau- Urziceni- Slobozia- Drajna- Cernavoda- Medgidia- Murfatlar- Agigea- Mangalia este foarte bun, fara denivelari sau gropi. Astept si alte impresii de pe aceasta ruta si nu numai si va doresc concediu placut!

                            Comment


                            • #15
                              confirm tot ce a spus spulbercris , adica drumul este super ok . totusi si portiunea de drum cu amara parca nu mai este asa de denivelata poti merge lejer cu 80 la ora ( as maxim 30 km ) . am fost in vara pe ambele variante de doua ori
                              ce nu va recomand este sa nu va intoarceti niciodata de la mare pe ruta mangalia - negru voda - baneasa - ostrov - trecere cu bac - calarasi - si de aici bucuresti sau buzau . drumul este foarte greu cu denivelari si ingust , esti in mijlocul pustietatii nu ai pe cine sa intrebi ceva ori sa cumperi ceva , daca se strica ceva pe la masina esti terminat . singurul avantaj este ca nu este politie deci nu ai limita de km tot acest lucru este valabil pina la baneasa . eu sunt nevoit sa o iau pe acolo pentru ca mama este din ostrov si mai trec pe la neamuri la intoarcere

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google