Discutii generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Deci m-am interesat ....si este asa ...se completeaza doua formulare care se depun la la politie ,dupa care trebuie facuta fisa medicala ,un test psihologic pentru obtinerea permisului de port-arma,2 fotografi ,dupa care urmeaza doua taxe de 100 de lei pentru emiterea permisului in 30 de zile ,sau 200 in 6 zile , si inca o taxa de 10 roni la trezorerie...daca toate aceste criteri sunt indeplinite ,serviciu de arme si muniti ,emite o autorizaţie de cumparare arma.Cu autorizaţia respectivă mergeţi la magazinul de arme şi vă procuraţi pistolul.Dupa ce cumperi pistolu se merge la politie unde cap de creta verifica pistolul,si noteaza seria pe permisul de port-arma si, din acel moment, vi se dă permisul de port-armă şi intraţi în legalitate.Toata afacerea cu permisul de port-arma costa in jur de 400 de ron ...DAR...un pisto din cate am vazut pe net este in jur de 1500 -2000 de roni ....deci no way, mai bine un baston cu electrosocuri pentru care nu trebuie absolut nimic ...si este mai bine)

    Comment


    • Mai da-l dracu de pistol. Il iei in legalitate si apoi cand omori pe cineva ce scapi de parnaie ? Si cu acte si fara tot la "mititica" ajungi.
      Şoferul prudent se uită în ambele sensuri înainte de a trece pe roşu

      Comment


      • Prietene ,daca iti iai pistol cu gandu sa omori pe cineva e grav )) sa stai departe de vrunu

        Comment


        • )) Pai ce sa fac cu el ? Poze ? Sau doar asa sa sperii lumea ?
          Tza pac si trag ))
          Şoferul prudent se uită în ambele sensuri înainte de a trece pe roşu

          Comment


          • Se spune asa ...ca daca te afli intr-o situatie in care cineva vrea sa te agreseze ,intai trebuie sa il intimidezi cu arma ,daca individu nu se sperie tragi un foc de avertisment in plan vertical,iar in ultima instanta daca celelalte masuri nu au efect ,tragi in el ,tintind picioarele, deci in niciun caz nu tragi direct in cap ....dar ma rog, asta este teoretic ...practic depinde de individ ..tu esti dovada vie ca se poate si altfel )

            Comment


            • OFF:
              Dacă pe ușa de intrare a coaforului sau frizeriei scrie «TRAGE», mai bine căutați alta.

              Comment


              • @ddannyeld2- Cred ca ai vazut si tu prea multe filme Deocamdata, in Romania de astazi, din cele vazute, citite si traite personal pana acum, PREZUMTIA DE NEVINOVATIE si LEGITIMA APARARE sunt doar niste chestii TEORETICE, pe hartie! Va mai trece destul timp pana se va schimba mentalitatea ingusta a celor care sunt platiti din banii nostri sa faca si sa aplice legile. Asa ca, deocamdata stai linistit, cauta si tu un spray lacrimogen, un aparat cu electrosocuri, ca de ceva pentru a te apara avem totusi nevoie.
                @ Fane -La cine ai fotografiat chestia aia? E destul de interesanta!
                LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                Comment


                • Originally posted by Gusi View Post
                  @ddannyeld2- Cred ca ai vazut si tu prea multe filme Deocamdata, in Romania de astazi, din cele vazute, citite si traite personal pana acum, PREZUMTIA DE NEVINOVATIE si LEGITIMA APARARE sunt doar niste chestii TEORETICE, pe hartie! Va mai trece destul timp pana se va schimba mentalitatea ingusta a celor care sunt platiti din banii nostri sa faca si sa aplice legile. Asa ca, deocamdata stai linistit, cauta si tu un spray lacrimogen, un aparat cu electrosocuri, ca de ceva pentru a te apara avem totusi nevoie.
                  @ Fane -La cine ai fotografiat chestia aia? E destul de interesanta!
                  Poi la concluzia asta am ajuns si eu ....e prea mare deranju )

                  Comment


                  • Vorbeam ieri cu colegii la serviciu si incercam sa ghicim cine a "poluat" iarasi Calarasiul. Cand colo, urmarind aseara si astazi dimineata stirile, am aflat ca praful cazut ieri peste oras era...nisip adus din Sahara si Peninsula Arabica! Culmea, gratis, fara plata unor taxe si impozite!
                    LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                    Comment


                    • Si chiar voi credeti ?

                      Comment


                      • @Kostache- Pai ce sa fie? Praf in ochi pentru alegatori?
                        LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                        Comment


                        • Un sincer LA MULTI ANI!, precum si multa sanatate si bucurii celor care astazi sarbatoresc ziua onomastica,in mod special pentru George EDW si pentru Georgiana, sotia lui Fane!
                          LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                          Comment


                          • LA MULTI ANI tuturor ce isi sarbatoresc ziua numelui, fericire voua si familiilor voastre.

                            Comment


                            • Cu ocazia sarbatoririi numelui un calduros "LA MULTI ANI", multa sanatate, multe realizari si tot ce isi doreste fiecare.
                              Şoferul prudent se uită în ambele sensuri înainte de a trece pe roşu

                              Comment


                              • Multumesc mult tuturor pentru urari.LA MULTI ANI !!! din partea mea si Georgianei si lui Gigi (Tudorache).

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google