Discutii generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da, ne inmultim! Anul trecut pe vremea asta nu era in oras decat o masina cu sticker Logan Club pe parbriz si 3-4 membri care mai intrau pe forum din cand in cand!
    LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

    Comment


    • da Stefan: o spalam ca azi am fost in Bucuresti !

      nici o poza de azi? Fotograful oficial?!
      Last edited by psebastyan; 22 November 2009, 19:30. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • voi posta pozele facute azi Sebastian dar sa ajubg mai intai ca acum sunt la bucuresti...in seara asta le voi posta

        Comment


        • le-am vazut. frumos afara dar, pacat ca nu am putut ajunge mai multi. asta e. poate data viitoare

          Comment


          • intalnire nu a fost foarte lunga si s-a discutat mai mult despre pistoanele de la diesel:Smile:
            sigpic

            Comment


            • a fost o intalnire cam trosta pentru cei cu DCI-uri....Dan77 nea cam speriat cu problemele care lea avut el la injectoare

              Comment


              • Cu injectoarele la diesel e o mare problema din cauza motorinei de proasta calitate, combinata cu adaugarea de apa si altele pe traseul rafinarie-transport-statie distributie carburanti! Asta nu numai la Logan ci si la Ford, Opel Astra, Mercedes Vito, Renault Megane..
                LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                Comment


                • pai si de unde sa alimentam atunci daca avem diesel-uri? (cei care au, nu eu: as vrea si eu dar... e cam frig acum afara )daca la pompa nu mai este de incredere?

                  Comment


                  • iti faci statie de filtrare acasa.. care sa scoata apa din motorina...!...
                    dar nu stiu de ce te intereseaza sebastian???????
                    sigpic

                    Comment


                    • eu inca mai cred ca daca bagi numai din peco, (si aici ma refer la statii peco serioase...lukoil petrom,rompetrol...) nu vei avea probleme
                      Last edited by Fane; 24 November 2009, 21:21. Reason: sper ca e ultima data

                      Comment


                      • Asa e, ai dreptate Cristi, mare dreptate Acuma nu mai sta numai cu gandul la injectoare, da-i jar si cand pica... pica.
                        INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                        Comment


                        • @Fane-CL-eu cunosc pe cineva cu un diesel care avea 197000km si nu skimbase la ea decat capetele de bara...si era masina de la o primarie...conduse de mai multe persoane...mai conteaza si felul cum o conduci si pe unde...dar la marca DACIA conteaza si felul cum ai bafta sa nimeresti maisna...

                          Comment


                          • @Stefan ma intereseaza ca vreau sa cumpar un diesel

                            Comment


                            • @sebastian- daca tot iti cumperi un diesel si vrei sati iei logan dci...iati unul de 85cp...cel putin merita sa risti...oricum acum au 4 ani garantie...ar trebui sa nuti mai faci griji...

                              Comment


                              • motorizarea e buna, "problema" e cu injectoarele in rest daca o coduci la o turatie potrivita merge ca unsa. sa sti ca injectoarele se strica din cauza accelerarii rapide!

                                parerea mea e ca dieselul e bun! eu sunt multumit de el putere mare, consum mic!
                                Last edited by stefan SRT; 25 November 2009, 19:41. Reason: Automerged Doublepost
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google