Discutii generale, offtopic si toate cele

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Discutii generale, offtopic si toate cele

    Servus tuturor!
    In urma diverselor postari de pe forum am facut urmatoarele modificari :
    - am scapat de scartaitul stergatorului dreapta prin inlocuirea bratului suport stergator cu unul identic cu cel de la sofer( masina mea este model PH1 2008-martie)
    - am scapat de troncanitul usilor prin inlocuirea bucsilor din plastic de pe cuiul percutor cu bucsi din poliamida
    - am scapat de triunghiul "de mizerie" de pe mijlocul parbrizului creat de miscarea stergatoarelor prin taierea si sudarea elementului din ansamblul stergatoarelor( am taiat in jur de 8-8.5 mm din piesa- nu am facut poze)
    Bucsile din poliamida , taierea si sudarea elementului din ansamblul stergatoarelor le-am realizat aici, in Cluj , cu ajutorul d-lui Fodor Todorut, nr. tel.:0741 363 926. Pentru cei din Cluj, si nu numai, va recomand. Pentru intrebari suplimentare ma puteti contacta la nr. 0744 995 737.
    Sper ca am reusit sa fiu de ajutor tuturor de pe forum care au aceste probleme si nu le-au rezolvat inca.

    Cu respect,
    Ovidiu Giurgi a.k.a. ani[I]aL_2008

  • #2
    pune si tu niste poze cu cuiul acela cu poliamida .cu respect

    Comment


    • #3
      Salut
      Nu am apucat sa fac nici o poza, zilelea acestea voi face pozele cu respectiva piesa.

      Comment


      • #4
        salut!zilele astea sunt prin cluj in vizita si as dori daca se poate sa imi recomandati o spalatorie ok sa imi spal masina ca am fost aseara la o manastire prin apropiere si e plina de noroi!eu stau in carierul grigorescu si sincer nu prea stiu clujul asa ca o harta in sprijin ar fi de mare ajutor!multumesc mult!
        Un om cand vorbeste cu Dumnezeu se numeste rugaciune;Dumnezeu cand vorbeste cu un om se numeste Schizofrenie

        Comment


        • #5
          Servus tuturor
          Nu am stiut unde sa postez urmatoarele, rog moderatorii sa ma indrume. Am nevoie de ajutor din partea voastra.
          Planuiesc pentru luna august o drumetie pe traseul Cluj- Milano cu masina din dotare Logan 1.4mpi. Nu am deloc experienta la traseele in afara tarii, nu cunosc ce taxe se platesc pentru fiecare tara pe care o parcurgi, preturi la combustibili, etc. Din cate am vazut pe diversele "configuratoare" de trasee ar fi vorba undeva la 3000 km dus /intors. Avand in vedere ca ar fi vorba de condus vreo 12-14 ore ( dus ) si tot atat la intors, poate imi puteti recomanda din experientele voastre unde ar fi bine de oprit pentru o noapte pe traseu.
          Deasemenea, tot pe baza experientei voastre, daca aveti evidenta cheltuielilor cu un traseu de acest gen:
          - cheltuieli cu combustibilul
          - cheltuieli cu taxele de drum/ vigniete
          - cheltuieli cu cazarea , mancarea pe traseu, etc
          - alte chestii care trebuiesc stiute inainte de a iesi in afara tarii cu masina personala
          Va multumesc anticipat.

          Comment


          • #6
            Sărbători Fericite şi zile însorite. un pahar de vin şi zapada din plin !!!
            Cu stima, Kenjiro !
            sigpic
            Maică, ce mafioți de treabă !!!

            Comment


            • #7
              Cluju' , hai noroc Gasesc pe aici pe la voi un instalator dispus sa se deplaseze la Ocna-Mures pentru o lucrare? Daca e careva interesat, PM si pot da detalii!!

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google