PaintBall Cluj

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • PaintBall Cluj

    Ma intrebam daca intereseaza pe cineva.. sa facem ocazional asa ceva, eu zic ca duminica inloc de o intalnire putem sa iesim cateva ore la asa ceva.. deschid o lista cu cei care doresc sa stim daca putem organiza.

    1. KeanuRev
    17
    Da
    82.35%
    14
    Nu
    17.65%
    3
    LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
    Enter the Matrix

  • #2
    ideea e buna ...eu mah inscriu numa sa imi permita orarul ;)
    .....::::: Ambition 1.5 DCi :::::......

    Comment


    • #3
      Eu ma bag daca este organizata in dum. mea libera .
      Kenule numa HED

      Comment


      • #4
        Ar fii misto o intalnire la paintball. MA BAG!!!

        Comment


        • #5
          Dor tare bilele alea)? ... cre ca ma bag si eu da ma imbrac mai gros...asa preventiv )
          ...de doi lei :p

          Comment


          • #6
            Si eu ma bag.....numai sa fie anuntata din timp....

            Comment


            • #7
              Cu... sfatul lui mishu_wrc zicea sa mergem la karturi.... ce ziceti ii is mai valabile karturile decat paintball-ul? nu mi se pare asa de distractiv.. dar na avem si asta asteptam pareri
              LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
              Enter the Matrix

              Comment


              • #8
                is bune si karturile da parca paintu e mai valabilDD

                Comment


                • #9
                  pant ball frate...dale dreq de paraitori...mergi la carturi numa te enervezi ca nu mere cum vrei tu...paintball..organizeaza ca eu mah bag...categoric....numa sa fie organizata treaba din timp.
                  .....::::: Ambition 1.5 DCi :::::......

                  Comment


                  • #10
                    Deci lista.. ii

                    1. KeanuRev
                    2. Mishu_wrc
                    3. sebi4fc
                    4. Bibi
                    5. kta_222282
                    6. Moshutzzu

                    Inca 4 de preferabil sa fim 10 5 pe 5

                    7. Tudor_Cj

                    Care banuiesc ca vine.. si lista continua
                    LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
                    Enter the Matrix

                    Comment


                    • #11
                      pune si o data....prin martie sa zicem...dupa mine atunci ar fi mai bine ca se mai inclzeste...sau daca prindem un weekend bun si cald...amu mai rpd..sa ne bagam ;)
                      .....::::: Ambition 1.5 DCi :::::......

                      Comment


                      • #12
                        Hai mai inca 3
                        LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
                        Enter the Matrix

                        Comment


                        • #13
                          @Mishu_wrc daca aia de la jackass si-au tras in picioare si abdomen de aproape si nu au patit nimic nu te ingrijora prea tare..acum cu o vanataie, doua, zece in plus nu-i rau..iti mai inchid pielea la culoare ceva de genul bronzului doar in timp mai scurt. Paintballu ramane mai valabil decat karturile!!!

                          Originally posted by KeanuRev View Post
                          Deci lista.. ii

                          1. KeanuRev
                          2. Mishu_wrc
                          3. sebi4fc
                          4. Bibi
                          5. kta_222282
                          6. Moshutzzu

                          Inca 4 de preferabil sa fim 10 5 pe 5

                          7. Tudor_Cj

                          Care banuiesc ca vine.. si lista continua
                          Am vb cu Alex cel care a venit cu noi la filmul 3D si se baga, vine si fratele lui.. Si uite asa poti incepe sa te interesezi keanule, ma gandesc ca suntem suficienti deja plus ca vine si Unzomby, el fiind mare constituie o tinta de minune!
                          P.S. Abia astept sa va ciuruiesc !! :P
                          Last edited by Bibi; 13 February 2009, 17:45. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • #14
                            Deci suntem 9 o sa ma interesez saptamana asta unde putem sa jucam sau daca inchiriaza cineva. Sau SpeedBall





                            Speedball-ul este o ramura a paintball-ului, alaturi de woodsball si scenario fields. Daca woodsball-ul si scenario fields-urile se caracterizeaza prin spatii largi de manevra si timpi morti in care jucatorii se cauta unii pe altii, speedball-ul se joaca pe terenuri mai mici (50x30m, 40x60m) si se caracterizeaza printr-o lupta continua de la inceputul partidei pana la sfarsitul ei. Terenurile de speedball sunt amenajate cu buncare gonflabile aranjate in oglinda de o parte si de alta a terenului. In acest fel nici o echipa nu este dezavantajata si fiecare are sanse egale de castig.

                            Spre deosebire de celelalte jocuri de paintball, jocul pe un teren de speedball necesita o mai multa concentrare din partea jucatorilor, pentru a inchide bine toate unghiurile din care inamicii pot sa traga catre ei. Buncarele sunt in asa fel aranjate astfel incat nici unul nu ofera protectie deplina. Ascunzandu-te dupa un buncar, obtii protectie dintr-o directie dar esti deschis dintr-alta. Astfel sa inchizi toate unghiurile inseamna sa ai grija sa nu te trezesti cu un jucator inamic furisandu-se in spatele tau.

                            Datorita faptului ca poti fi luat prin surprindere oricand, comunicarea este foarte importanta pe un teren de speedball. Daca jucatorii coopereaza ca o echipa, fiecare va acoperi pe cineva si nu va exista posibilitatea ca inamicii sa se strecoare in spatele echipei. Comunicarea continua va face ca echipa sa stie intotdeauna unde se afla inamicii in orice moment.

                            Toate aceste caracteristici fac ca speedball-ul sa se preteze la activitati de team building.

                            Timp de joc: 1 ora
                            Bile incluse: 100 bile, Pret: 30 RON
                            Bile incluse: 200 bile, Pret: 55 RON
                            Markerul, masca si costumul de protectie sunt incluse in pretul pachetului

                            Timp de joc: 2 ore
                            Bile incluse: 300 bile, Pret: 75 RON
                            Bile incluse: 400 bile, Pret: 90 RON
                            Markerul, masca si costumul de protectie sunt incluse in pretul pachetului

                            Timp de joc: 2 ore
                            Bile incluse: 500 bile, Pret: 100 RON
                            Pret/bila suplimentara: 0.2 RON
                            Markerul, masca si costumul de protectie sunt incluse in pretul pachetului


                            Cam astea sunt preturile.. Ramane sa stabilim data cand sa ne strangem si daca va convine preturile.

                            Da si pe viitor in functie de cei mai buni si cei care doresc sa mai vina putem sa ne facem echipa.. si sa jucam cu alte echipe.. sunt preturi promotionale.



                            Am gasit ceva preturi si mai ieftine..

                            Standard Mediu Hard
                            Bile incluse: 100 bile Bile incluse: 300 bile Bile incluse: 500 bile
                            Pret: 25 RON Pret: 60 RON Pret: 75 RON
                            Pret/bila suplimentara: 0.2 RON Pret/bila suplimentara: 0.18 RON Pret/bila suplimentara: 0.15 RON


                            Aici nu avem teren.. ne descurcam prin hoia sau pe unde putem.. A si ma gandesc ca timpul de joaca ii nelimitat.


                            Am gasit alta oferta si mai buna) 20 de lei pachet cu 100 de bile inclus.. + echipament si bila suplimentara 0.15 ron
                            Timp de joc nemilitat. A si oricum o sa fie folosite cel putin 300 400 de bile...


                            Cam astea 3 sunt ofertele cele mai bune.. studiati si voi si ne hotaram.. sa vedem eu as recomanda al doilea sau al 3-lea...preturile sunt mai mici.. am trimis mail la fiecare si astept o oferta completa in functie de echipa.
                            Last edited by KeanuRev; 17 February 2009, 15:32.
                            LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
                            Enter the Matrix

                            Comment


                            • #15
                              foarte tare...unde este speedball in cluj ?
                              .....::::: Ambition 1.5 DCi :::::......

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google