Cafenea&Caterinca&Diverse

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • veneam pe 1 mai spre casa si cred ca in dreptul la billa a fost radar mobil(masina avea nr B-51-AHF,asa scrie pe procesul verbal) si eu am avut proasta inspiratie sa depasesc pe unul,dupa podul de la doraly ma tras pe dreapta sa imi zica ca am circulat cu 89km/h,avand un echipaj si aici.
    per total 4 puncte penalizare + 117ron care trebuie sa ii achit maine
    Last edited by SUPERCAR; 19 November 2007, 02:14.

    Comment


    • Originally posted by SUPERCAR
      veneam pe 1 mai spre casa si cred ca in dreptul la billa a fost radar mobil(masina avea nr B-51-AHF,asa scrie pe procesul verbal) si eu am avut proasta inspiratie sa depasesc pe unul,dupa podul de la doraly ma tras pe dreapta sa imi zica ca am circulat cu 89km/h,avand un echipaj si aici.
      per total 4 puncte penalizare + 117ron care trebuie sa ii achit maine
      nasol super daca vrei senzati tari prin oras......bine ca ai luat doar puncte....si nu ti-a luat permisul....si da ala e radar e un logan rosu.... ....asa ca mai multa atentie....
      JUST ME.....30-rdd......

      Comment


      • Acelasi AHF care m-a facut si pe mine fericit Marius in timp se fac toate modificarile, O sa vina si suspensia dar la anu momentan refac toata masina

        Comment


        • urmatoarea achizitie va fi un detector ca numai tine cu astia

          Comment


          • De ce s-a inchis topicul Diverse accesorii logan? Ce daca RamboX a terminat legatura cu baiatu respectiv inseamna ca alte accesorii nu se mai pot aduce/face de catre alte persoane? Poate vreau eu sa imi vand bara mea fata si spate, sau fac vreun eleron care merge pe logan sau aduc faruri stopuri (in curand). Parerea mea lasati topicul in pace

            Comment


            • ala era un topic cam idiot sincer era vorba de accesori si de fapt se vorbea la modificari despre bord... apv-ule fa-ti un topic la Anunturi Auto iti spune eu e cea mai buna solutie....

              sigpic

              Comment


              • sal all:am si eu o nelamurire si am nevoie de niste sfaturi rapid...am gasit pe net o oferta de powerbox la 149 de euro si ma bate gandul rau sa comand 2 pentru logan si peugeot.intrebarea mea este: powerbox sau chip???de chip-uri am tot auzit dar de box nik.sper sa ma puteti ajuta!!!!

                Comment


                • cica powerboxul ar fi tot una cu chip tuningu doar ca obtii putere mai mica avantaju e ca se conecteaza la mufa de diagnoza si il scoti cand vrei. deci atentie sa fie special ptr logan sau pegeut...
                  eu asa stiu ca e...

                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by alexzbf
                    sal all:am si eu o nelamurire si am nevoie de niste sfaturi rapid...am gasit pe net o oferta de powerbox la 149 de euro si ma bate gandul rau sa comand 2 pentru logan si peugeot.intrebarea mea este: powerbox sau chip???de chip-uri am tot auzit dar de box nik.sper sa ma puteti ajuta!!!!
                    obtii o putere mai mica si avantajul e ca il poti demonta oricand...de exemplu eu prin powerbox obtin 85CP iar prin chip 90CP,diferenta e relativ mica si se merita powerbox-ul.
                    Ce am vrut sa pun eu pe masina era sistemul de la ADS Franta http://pilotauto.ro/pastore/index.ph...index&cPath=53
                    Last edited by SUPERCAR; 7 December 2007, 20:05.

                    Comment


                    • uitati ce vreau sa imi cumpar...ce ziceti se merita sa il cumpar ca pretul e super si din ce zic cei care l-au luat cica se misca binisor

                      Comment


                      • poate sa iti dea amenda cu radarul mobil daca nu iti arata poza in care sa dovedeasca ca ai mers cu o viteza anume ??
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by SUPERCAR View Post
                          uitati ce vreau sa imi cumpar...ce ziceti se merita sa il cumpar
                          Merita, mai ales ca are si Wi-fi si 512 MB DDR. Procesorul e ok, dar nu te astepta sa poti juca pe el, ca nu merge. Si vezi ca are Linux, deci trebuie sa-i pui tu Windows daca vrei.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • am vazut ca are linux,dar e o gramada de lume care a pus windows xp pe el si se misca super bine,in plus de asta se mai poate pune un 512MB DDR2 pe el sodim si merge si mai bine.
                            ce imi place la el e ca e super usor la 900 grame si este ideal pentru aplicatii internet si a sta in pat la caldurica cu el si de al lua peste tot

                            Comment


                            • Originally posted by gogoasha69 View Post
                              poate sa iti dea amenda cu radarul mobil daca nu iti arata poza in care sa dovedeasca ca ai mers cu o viteza anume ??
                              daca esti convins ca nu are o inregistrare si este singur nu cu un coleg atunci poti da la pace sauuuuu clanta (pe mine ma prins la Bachus pe restrictie de 50 in jud Buzau cu 180 pe frinare avea filmul mi la aratat dar era singur si am dat la pace ca doar oameni suntem(pe bune) eram cu un wv pqasat 6 trepte 2litri diesel

                              aaaaaaaaaaaaaaaaa si a bipuit bine detectorul dar de la 190si ceva atit am putut frina (la primul drum de bucuresti o sa va filmez chilometrajul am reusit maxim 220)
                              Last edited by SUPERCAR; 5 January 2008, 23:31.

                              Comment


                              • @SUPERCAR: Ar fi bine sa iei si un router wirless, sa ai net in toata casa.
                                Cel mai nou proiect auto din România!
                                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google