Intalniri Pe Litoral

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Intalniri Pe Litoral

    Sezonu estival este pe cale sa se deschida , asa ca loganistii care vin la mare si au placerea sa ne intalnim , sa isi anunte data prezentei


    De asemenea cei care vor o cazare mai ieftina in Navodari , Hanu Piratilor , Camping Pescaresc sa anunte .. incerc sa fac rost de cel mai convenabil pret
    Last edited by Loganu; 30 April 2011, 10:31.

  • #2
    eu cred ca ajung prin 2035 sau cand voi avea un drum pe care sa pot ajunge civilizat si intr-un timp rezonabil si poate tot atunci o sa fie curat, fara seminte, capace de bere si melteni care vand de la scoici, namol si porumb pana la colaci si gogosi pe "plaja" dar si la tot pasul!

    Comment


    • #3
      Eu fac saptamanal Bucuresti - Constanta si nu fac mai mult de 3 ore cu tot cu iesirea din Bucuresti.Drumul este bun cu exceptia ca trebuie sa treci prin Cernavoda.
      Adevarul este ca am vazut o oferta de la un hotel de 3* si o camera costa 250lei/noapte in sezon, deci un pret exagerat de mare, avand in vedere ca doar pui capul pe o perna si mananci un ou fiert dimineata.
      Stiu ca Loganu poate sa ne ajute cu ceva cazari rezonabile .

      Eu am negociat cu un patron de hotel si am scos un pret de 150lei/noapte, dar si asa este mai convenabil sa petreci vacanta peste hotare.
      real power..... diesel power by

      Comment


      • #4
        Originally posted by PCH View Post
        eu cred ca ajung prin 2035 sau cand voi avea un drum pe care sa pot ajunge civilizat si intr-un timp rezonabil si poate tot atunci o sa fie curat, fara seminte, capace de bere si melteni care vand de la scoici, namol si porumb pana la colaci si gogosi pe "plaja" dar si la tot pasul!
        Am impresia ca topicul asta se va dezvolta in sensul de a critica litoralul Romananesc . Desi in mare parte aveti perfecta dreptate .... aceleasi chesti putem spune si de locatiile montane . Si culmea lumea le agreeaza, ba chiar se inghesuie sa-si petreaca timpul liber pe acolo.
        Nu vreau sa fiu gica contra ,sau sa fiu inteles gresit, dar daca ar fi sa ne referim strict la capace de bere , si alte resturi menajere .... nu cred ca "localnici" le produc .
        In ce priveste preturile ... exista cererea si oferta . Oferta nu-i satifacatoare cererii .... incepem sa ne uitam pe la vecini , poate gasim ceva mai interesant .
        Cu stima domnilor.
        Last edited by FLORYN; 30 April 2011, 12:45.
        , sunt cu ochii pe voi !
        :thumbsup:

        Comment


        • #5
          deaia acuma mamaia e 60% full... ca e urat pe plaja
          Poate nu toti isi permit un sejur de 700 de euro , plus cheltuiala de acolo , asa cum anu trecut am gasit o pensiune la un pret destul de rezonabil cu toate conditiile ( 150 ron pe zi si mic dejun ) . Nu te obliga nimeni sa mananci la restaurant , cand in apropiere este navodariu`l respectiv constanta de unde poti sa te duci sa te aprovizionezi , faci un gratarel una alta

          Chiar astazi am vazut in mamaia un membru cu semnele de logan club... avea numere de bucuresti

          Daca stiu ca e o treaba serioasa , cunosc pe cineva care are o pensiune si poate reusesc sa scad pretu undeva la 120-130 de ron

          Comment


          • #6
            Adevarul este ca avem litoral frumos si inca se merita sa petreci vacante, dar costurile de cazare ne ''omoara''.

            Apreciez gestul colegului nostru care doreste sa ne aduca la preturi decente pe litoral.

            Capacele de bere de pe plaja le-am iantalnit si in Mamaia , dar si in Vama Veche.

            Daca se obtin preturi bune nu mai stati pe ganduri.

            La 120-130 ron se mai merita sa te duci la Marea Neagra , chiar si pe weekend.

            Cu stima!
            real power..... diesel power by

            Comment


            • #7
              Costurile de cazare aici pe litoral au fost si probabil vor mai fi inca la un standard ridicat multa vreme de acum in colo. Si aici ma refer la hotelieri, si nu neaparat la cei din domeniul privat . Comparabil cu locatiile de la munte , unde cazarile sunt solicitate tot timpul anului indiferent de anotimp , pe litoral se schimba foaia . Aici "viata", este doar vara . Deaia la munte , isi permit sa aiba preturi rezonabile , pt. ca au un venit constant . Poate gresesc , dar asta e parerea mea .
              Vorba lui CosminDan, avem un litoral frumos . Si totusi putem spune ca fata de anii trecuti , ca evolutia lui este una favorabila . Sper sa o tina tot asa , si cu siguranta va fi bine , mult mai bine.
              , sunt cu ochii pe voi !
              :thumbsup:

              Comment


              • #8
                Eu nu m-am referit strict la litoralul romanesc cand am postat mai sus, sunt scarbit de tot ce inseamna tara asta...cum e posibil in 2011 sa nu ai o autostrada pana la mare?! nu mai spun de drumul pana la Tulcea sau Delta Dunarii, care nu mai are nevoie de alta prezentare! Cat despre mizeria si "frumusetea" litoralului romanesc nu are rost sa intru in detalii, posibil nu ati vazut ce inseamna o tara normala, consider litoralul de aici o bataie de joc la adresa platitorilor de taxe si impozite ))

                Am simtit nevoia sa clarific treaba pentru ca am fost inteles gresit, cat despre ideea lui Andrei (Loganu) sa deschida acest thread pot spune ca este una buna, sa speram ca o sa avem cu ajutorul lui preturi bune si sa nu se mai dea la fund ca anul trecut cand a fost "busy" in fiecare zi in care l-am sunat pentru a ne vedea

                Comment


                • #9
                  Una peste alta traim in ROMANIA. Deci nu putem face comparatie cu alte tari.
                  Logane, Andrei daca tu faci rost de cazare pentru baietii din tara, bravo, dar nu face ca anu trecut. Vezi post mai sus.
                  Una la mana, litoralu Romanesc este asa cum e, si e bun pentru milioane de turisti (romani sau straini).
                  Apropo pentru -PCH- dar in 2035 o sa iesi la piensie si cu prima piensie vrei sa vi la mare? Sa sti ca nu te forteaza nimeni sa vii pe Litoralu Marii Negre la Constanta sau statiunile adiacente. Deci nu mai denatura starea de bine a noastra cu buna primire a colegilor, prietenilor din tara (loganisti ca noi toti). Dar poti sa astepti pana cand se fac acele autostrazi pentru a veni la mare. Sa sti ca nu te grabeste nimeni sa vi la malu marii, dar oricand vrei sa vi, ne anunti esti bine venit, si primit.

                  Comment


                  • #10
                    nu vreau sa fiu offtopic sau sa arunc eu artificii pe aici, dar mentalitatea asta cu noi traim in romania si nu ne comparam cu altii ma scoate din minti...de aia suntem aici, ne meritam soarta! nu zic ca e de nevenit pe litoral, am fost anul trecut de 3 ori parca, am trecut peste toate cele urate si asta a fost, dar sa nu observ faptul ca e bataie de joc e distanta mare! uite aici pai astea sunt servicii? )....pana si bulgarii ne dau jet, nu zic de turci, greci, francezi, croati etc!

                    cu siguranta o sa ne vedem daca ajung in Constanta!

                    Comment


                    • #11
                      FRATE:citez - uite aici pai astea sunt servicii? )....pana si bulgarii ne dau jet, nu zic de turci, greci, francezi, croati etc! -
                      Dar nu te forteaza nimeni sa mergi pe litoralu romanesc, SINCER.
                      Scuze, nu te supara pe mine, dar..............discutam.
                      Te asteptam la vara la o bere pe terasa si atunci mai stam de vorba, doar sa ne dai de stire cand vii.

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by Loganu View Post
                        De asemenea cei care vor o cazare mai ieftina in Navodari , Hanu Piratilor , Camping Pescaresc sa anunte .. incerc sa fac rost de cel mai convenabil pret
                        Mai este Camping-ul ala vis-a-vis de Hanul Piratilor?Mi-e dor de cateva zile la cort...Ultima oara cred ca am fost pe acolo prin 1983-1984,nu mai stiu...
                        Last edited by D-FENS; 1 May 2011, 18:07.
                        Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                        Comment


                        • #13
                          D - daca ajungi, poate anul asta dai un semn.
                          Logane, iar suni lumea sa intrebi de preturi
                          On - veniti la mare, avem nevoie de bani. Va vom lua pilea de pe voi. Avem servicii proaste, dar scupmpe. Asa ar trebui promovat litoralul ro.
                          Numai de bine!
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            hai gata cu off-topicu

                            O sa rog un moderator sa stearga unele posturi

                            Comment


                            • #15
                              are dreptate pch si jkl , cand il sunai pe Loganu` , nu putea sa vina , avea treaba domne.
                              anu asta daca ne mai primeste sonykel la el , cred ca tot acolo trag.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google