Trafic Pe Strazile Constantei...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Trafic Pe Strazile Constantei...

    Poi....daca tot suntem locuitori ai orasului m-am gandit sa fac un topic in care sa strangem tot ce am vazut si patit pe strazile urbei d pe malul marii... banuiesc ca avem toti nemultumiri... si astfel poate afla si cei care nu stiu de anumite probleme (gropi, guri de canalizare ,aglomeratie)


    chestii pe care poate nu toti le-au intalnit in traficul din CT si pe care sa le evite...
    Dacia Logan MCV 1.5 dC 85 CP
    sigpic

  • #2
    De exemplu evitati lapusneanu , sensul dinspre mamaia inspre tomis3-bulevard ....

    sigpic

    Comment


    • #3
      Inca o zona de evitat ar fi traian si mircea cel batran... Mai ales dimineata si la ora 16 cand totul se transforma intr-un cosmar
      Dacia Logan MCV 1.5 dC 85 CP
      sigpic

      Comment


      • #4
        Traficul este aglomerat pe strazile ( incercati sa evitati ) :
        Ok am inteles poanta


        Drum Bun si atentie la pietoni
        Last edited by SoNyKeL; 24 May 2008, 17:50.

        Comment


        • #5
          adica, e trafic aglomerat pe toate strazile, nu?

          Comment


          • #6
            ...Ai ratat vreo strada ? Eu recomand dimineata sa incercati sa ocoliti cat de mult se poate bulevardele mai ales la intersectiile dintre ele...
            Dacia Logan MCV 1.5 dC 85 CP
            sigpic

            Comment


            • #7
              De acord cu dizzy ... Se vede ca nu prea cunoasteti bucurestiul )
              sigpicMy ride

              Comment


              • #8
                La orele de varf sa nu mergeti pe tomis de la intersectia cu iorga unii vor sa faca stanga ( se blocheaza intersectie deoarece cu mircea isi pierd prioritatea si vin o gramada ) si daca aveti norocul o sa fie semaforul de la capitol pana la spital
                nu mergeti pe ratiu spre mamaia semaforul tine doar 16-18 secunde si este 1 sg banda
                un sfat nu fortati semaforul la miga si in special la capitol cand veniti din spre sala sporturilor spre spital ( vin masini lansate din spre mamaia cu 50 60 la ora ca prin verde direct si s-ar putea sa aveti o surpriza )
                aveti grija ziua la trecerile de pietoni de pe lapusneanu ( dupa intersectia cu soveja spre hotel oxford ) ca va mai lasati furati de peisaj
                la intersectia soveja cu lapuneanu pe lapusneanu cand veniti din spre oxford se lucreaza la drum ( incadrativa ca pt stanga ) daca nu vreti sa pierdeti timpul pe acolo
                pe strada unirii la intersectia cu i.Ratiu fiti foarte atenti ca mai ies unii la intimidare
                pe varianta pastrati distanta deorece unii mai au tendinta sa vireze stanga cam in ultimul moment si daca aveti un tir in spate faceti ceva si scapati de el
                nu mergeti pe tomis dupa intersectia cu dacia spre carfur dupa ora 1 ( o sa stati in coada la semafor cu vreo 100 de m inainte de mega iamge )

                Comment


                • #9
                  Evitati varianta de la metro pana la penny duminica intre orele 8 si 12 ( este oborul ) masini parcate si pe strada chiar in dublaj

                  Comment


                  • #10
                    Daca facem comparatie cu bucurestiul cred ca iesim invingatori bucurestenii din pacate

                    Comment


                    • #11
                      Eu nu am creat thread-ul ca sa fac comparatii cu alte orase din romania... Stiu si eu cum e in bucuresti... Dar nu locuiesc acolo asa ca nu prea ma intereseaza... Am creat thread-ul ca sa lansam avertizari in caz ca observam ca sunt blocaje pe anumite strazi, zone etc.

                      mai ales ca mai nou apar blocaje pe unde nu te astepti...
                      Dacia Logan MCV 1.5 dC 85 CP
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Chiar si acum in plin sezon, este uimitor cat de bine ne tinem la capitolul "trafic" . Am colindat prin oras cu treburi in mai multe zone care in sezon erau de ocolit , dar acum , eu zic ca stam bine . Sa fie oare de la soferii care s-au mai "domesticit" ?
                        , sunt cu ochii pe voi !
                        :thumbsup:

                        Comment


                        • #13
                          Sunt mai putine mcv-uri in trafic si daia

                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Hai mai Sony nu mai fi asa de trist , totul se rezolva , zi mersi ca nu a fost mai rau . Esti o mica perioada pieton, dar.... Nu dispera . Nu doresc la nimeni.
                            Scuze tuturor pentru ca am fost off topic.
                            , sunt cu ochii pe voi !
                            :thumbsup:

                            Comment


                            • #15
                              Sa nu mai aud de traficul din Constanta...
                              Am fost pe la inceputul lui August si am traversat orasul in.... 1 ora.
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google