Sugestie Subwoofer!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sugestie Subwoofer!

    Salut! Deschid topicul deoarece restul topicelor gasite pe aceasta tema erau inchise!

    Fac apel la voi in vederea achizitionarii unui subwoofer!
    pe masina am o statie Blaupunkt GTA 260 si ma intereseaza un subwoofer undeva pana in 400-450 ron(ce ma intereseaza eswte sa fie tip cutie nu cilindru/tub)
    Acum, nu ma intereseaza sa am 1000w in masina si nu vreau sa schimb statia(are undeva la un 160W RMS dar nu ascult nici la jumate/nu imi trebuie mai mult/sunt constient ca pot avea subwoofer de 1000W RMS daca statia are 160W se aude tot cu 160W)! Am avut pentru proba(4 zile) un subwoofer Mac Audio mai vechi cu dif de 12 inchi in incinta Bass Reflex(pe site la producator zicea 300W RMS) care sincer se auzea foarte ok!


    Acum intrebarea mea este sa ma orientez Mac Audio sau altceva? Astept sugestii si va multumesc! sunt deschis la orice tip de sub (bass reflex/bandpass/sealed/ dif +cutie separat orice)

  • #2
    mac sunt bunicele... Daca ai bani poti sa te orientezi spre alte produse mai bune
    MY CLA

    Comment


    • #3
      Cea mai buna optiune - si ca sfat ... ia legatura cu Pigoo: http://www.loganclub.ro/forum/member.php?u=9580 . El se ocupa atat cu montaje cat si cu difuzoare. Si iti poate oferi in acel buget zic eu ... ceva foarte bun si peste mac-audio sau alte nebunii.

      Sugestia mea - nu mai dati bani doar pe recomandari si ascultati inainte sa cumparati - orice difuzor chit ca este subwoofer chit ca este difuzor de medii samd...
      Last edited by Canto; 21 November 2012, 19:48.
      B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

      Comment


      • #4
        I-am trimis un mesaj acum 2 zile dar vad ca nu mi-a raspuns inca (probabil are omul treaba sau chestii mai importante) Multumesc de sugestii!

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google