Vreti Sa Râdeţi ! Bancuri, Glume, întâmplări Haioase Ale Membrilor L.C. DEVA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Deci duci mult si nu te vaiti

    Comment


    • Pai mai Mike, cam asa....la picorul drept sunt operat, plus multe altele, fracturi, degete intoarse, lovituri pe la coaste, ficat, rinichi, figura, si alte parti, etc, etc...dar din 2002 am zis Stop Violentei....
      ...nu-mi pare rau ptr ceea ce am practicat, doar ca ....se simt loviturile mai vechi
      sigpic
      Maică, ce mafioți de treabă !!!

      Comment


      • mai bine scri ce ai intreg e mai simplu
        sigpic

        Comment


        • secretare , oare ce mai ai intreg in tine

          Un militian prinde o pereche facand dragoste intr-un boschet. Ii duce la sectie si, de aici, in fata tribunalului. La proces, fata e felicitata pentru patriotism si baiatul pentru initiativa. Militianul e arestat pentru intrerupere ilegala de sarcina.
          Last edited by costelHD; 25 January 2010, 12:47. Reason: Automerged Doublepost
          sigpic

          Comment


          • M-ati vazut, m-ati placut, e bine asa cum sunt
            p.s.- "altul mama nu mai face !"....
            sigpic
            Maică, ce mafioți de treabă !!!

            Comment


            • vechi da bun, ca vinul

              Ce ti-e cu tehnologia asta moderna, zise un calator dintr-un compartiment de tren. Am vazut un documentar italian pe Discovery, unde arata ca la sapte dimineata intra cireada de vite pe poarta abatorului, si la sapte seara, ieseau pe poarta containerele cu conserve ...
              - Ehei, dar in Japonia, la sase dimineata intra pe poarta camionul cu nisip, iar la ora 13, iese vagonul cu microprocesoarele pe baza de siliciu, zise alt calator.
              - Vax, zice Bula, uite, in orasul nostru, cam pe la 9 au inceput sa toarne fundatia la fabrica de bere si spirt, iar pe la 10 toti erau beti morti!

              Comment


              • frumos banc , nu conteaza ca este vechi
                Vinul daca este fiert este si mai bun la vremurile acestea
                sigpic

                Comment


                • Vin fiert.................super !!!
                  sigpic
                  Maică, ce mafioți de treabă !!!

                  Comment


                  • Un ardelean in tren.. Langa el, un sac urias blocheaza culoarul. Trece controlorul si-i zice:
                    -Ia, domnule,sacul si pune-l colo, sus, in compartiment, ca e destul loc, nu mai incurca circulatia!
                    -No, las, ca-l pun eu....
                    Dupa un timp, controlorul revine:
                    -Bade, nu ti-am spus sa iei sacul asta din drum si sa-l pui sus in compartiment?
                    -No, las, ca-l pun - raspunde ardeleanul.
                    -Ma, sa nu te joci cu mine - adauga controlorul - ca-ti trag o amenda de nu te vezi!
                    Dupa un timp, controlorul apare din nou:
                    -Cum, ma, n-ai pus sacul unde trebuie, sa nu mai incurci lumea? Ei,lasa, ca vezi acum pe dracu!
                    Si, nici una, nici doua, ii arde o amenda usturatoare. Ardeleanul plateste,iar controlorul pleaca.
                    Dar un alt calator, care vazuse totul, nu se abtine si-l intreaba pe ardelean:
                    -Bine, domle, ai preferat sa platesti amenda? Ce mare greutate era sa pui sacul unde ti s-a spus?
                    La care bietul ardelean raspunde:
                    -Pai, cum sa-l pun, domnule draga, ca nu-i sacul meu!
                    a de ce pun ardelenii piine-n ciorba ?
                    ..Stiti ?
                    Ca sa nu deschida gura de doua ori


                    Un ardelean intra intr-un bar si cere o bere la cutie. Dupa ce barmanul il serveste, ardeleanul ia cutia de bere, scoate un cutitas si incepe sa taie capacul cutiei.
                    Barmanul il vede si-i spune :
                    -Bade, ridica inelul si trage-l spre tine, nu te mai chinui cu cutitul..
                    Ardeleanul ii raspunde :
                    -Apai, no, domnule draga, inelul ii pentru aia care n-au brisca.


                    Un ardelean intra intr-un bar la New York. Barmanul il ia tare, din prima si ii spune ca in acest bar se bea numai pe pariu.
                    "Domnule, io pun pariu cu tine ca nu poti sa bei o sticla de Whisky in 30 de minute"
                    Ardeleanul isi cere scuze, iese din bar si apare peste 10 minute inapoi, pune banu pe tejghea si accepta provocarea.
                    Barman-ul ii da sticla,ardeleanul o termina in 10 minute. Barmanul, stupefiat.
                    "Domnule, dar n-am crezut ca asa ceva e posibil. N-am crezut ca sunteti instare de asa ceva. Nimeni nu a mai reusit!
                    Ardeleanul:
                    "Nici io n-am crezut, da m-am dus la baru de vis-a-vis am incercat cu una si am vazut ca pot......"

                    Comment


                    • Cam multi ardeleni in trenul ala, era personal
                      sigpic
                      Maică, ce mafioți de treabă !!!

                      Comment


                      • cum circula trenurile in zilele noastre pline , de nu ai loc .... si asa calduroase de iti mai iei 2 sube pe tine
                        No Comment
                        sigpic

                        Comment


                        • Lasa Costele, noi mergem cu masina, nu ne trebe' tren
                          sigpic
                          Maică, ce mafioți de treabă !!!

                          Comment


                          • cu mocanita ca are carbuni si stai langa fochist
                            sigpic

                            Comment


                            • Da asa este,si mai ales acum pe frigul asta sa bage cat mai multe lemne pe foc !

                              Comment


                              • Ce se mai aude cu subele alea de anul trecut Costele ? Alea cu inscriptia LC Deva. Dai de banuit cu atata citric

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google